Bole kregoslupa

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2010-05-11, 22:24

Reniu oczywiście :-), dzięki


krzyn przeczytaj ten artykuł:

Bardzo popularna terapia... placebo

to wyjaśnia twój przykład i pokazuje drugą stronę chusteczki ;-). Artykuł ten dotyczy amerykańskich lekarzy ale wiem na pewno że takie postępowanie jest „popularne” wśród polskich lekarzy szczególnie gdy lekarz ma do czynienia z nieuleczalną chorobą. Mało który lekarz powie pacjentowi tak czy inaczej że nic nie można zrobić, woli go oszukiwać aż do śmierci, termin uporczywa kuracja (leczenie) nie powstał z nikąd. Oczywiście mamy tu do czynienia także z nie douczeniem lekarzy. Jednym słowem sprawa nie jest jednoznaczna i prosta. Jednak złota zasada w medycynie jak napisano w artykule brzmi: ”po pierwsze, nie szkodzić” i nie dotyczy to tylko toksyczności (bo ta jest zabójcza) ale i poważnych skutków ubocznych jak również okresu podawania leku. A to wymaga wiedzy i odpowiedzialności co nie zawsze idzie w parze z dyplomem medyka. Niestety można trafić na zwykłego konowała z dyplomami.
Jak powiedział Horacy "Odważ się być mądrym" :-).

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-12, 10:16

stratus i jak Ci pomaga Bisholin, napisz :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

stratus
Posty: 166
Rejestracja: 2009-06-01, 20:18
Lokalizacja: łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: stratus » 2010-05-12, 15:39

Na chwile obecna, sprawa wyglada tak.
Masc pachnie troche zywokostem, nie rozgrzewa, dobrze sie nanosi i wchlania. Co do dzialania to ciezko mi powiedziec, niby czuje jakas zmiane na lepsze ale zaczalem tez codzienne cwiczenia(przysiady, brzuszki, pompki itp, basen dwa razy w tygodniu etc.) wiec moze one pomagaja. Druga sprawa to nie spodziewam sie jakichs spektakularnych wynikow po tygodniu stosowania ale bede zdawal relacje o wynikach. Sama mysl,ze cos robie zeby poprawic stan fizyczny mi pomaga. Problemem w moim przypadku jest fak ,ze mimo dodaniego WB IgG na b.b. zakaznicy mowia,ze antybiotyki ktore bralem powinny zalatwic sprawe i nie chca dac cefalosporyny dozylnie(jedyne co zalecili to badanie pmr). W przyszlym tygodniu ide na oddzial neurologiczny na ponowne badania EMG, zobaczymy prof. podejrzewa polineuropatie o nieznanej etiologii), jest tez opcja ZZSK(tu troche mi nie pasuja objawy bo po odpoczynku bol ustepuje a w tym schorzeniu raczej po rozruszaniu stawow powinno sie poprawic). No troche odbieglem od tematu i pomarudzilem o sobie ale przestalem to robic w swoim otoczeniu bo ludzie zaczeli juz mnie brac za hipochondryka. Co chwile mialem zarzuty , "ty chyba przesadzasz,ze wszystko Cie boli " :) wiec gdzies musze sie pozalic ;). Some off topic, kolega z pracy znalazl dla mnie taki fajny waleczek z igilkami wykonanymi z roznych metali i dzieki temu powstajacej miedzy nimi roznicy potencjalu i przeplywu pradu elektrycznego podczas masowania i pobudzania organizmu. Wedlug wynalazcy dziala na wszelekaiego rodzaju neuropatie i nerwobole. Zamawiac...sam nie wiem troche drogie(129zl)on zamowil i sobie chwali, placebo ?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-12, 16:38

stratus, mnie też trktują jak hipohondryczkę ,najgorzej wkurza jak mówią mi lekarze , że takie wypukliny muszą boleć, a mnie boli dosłownie wszystko .
To "placebo", to napewno fajna sprawa,tylko rzeczywiście drogawo nieco.
Mi osobiście pomagały bardzo ciepłe kartofle ugniecione ze skwarkami [tłuste],nałożone na plecy tam gdzie boli[ciepłe tyle, ile dałam radę wytrzymać] i tak leżałam póki nie ostygły ,trzeba przykryć folią i ręcznikiem.
i tak 10 dni codzień.Kartofle te same podgrzewałam przez 3 dni, potem robiłam nowe.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2010-05-12, 16:54

renia1286 pisze:Mi osobiście pomagały bardzo ciepłe kartofle ugniecione ze skwarkami [tłuste],nałożone na plecy tam gdzie boli[ciepłe tyle, ile dałam radę wytrzymać] i tak leżałam póki nie ostygły ,trzeba przykryć folią i ręcznikiem.
i tak 10 dni codzień.
ja chodziłam na okłady borowinowo-parafinowe działanie podobne
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-05-12, 16:58

Tak ,podobne działanie z tym, że parafina szkodzi na kości i nie można stosować częściej niż raz w roku, a tu ile chcesz, kiedy chcesz i nawet z domu nie wychodzisz :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2010-05-12, 18:28

Kurcze, zamiast zasadzić kartofle, zoperowałam kregosłup :-P Ale zarty na bok czasem naprawdę lepiej posłuchć, poczytać niz dać się prowadzić przez pseudofachowców. :evil:
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2010-06-04, 07:52

Po dwutygodniowym stosowaniu na bolący kręgosłup z czystym sumieniem polecam
żel rozgrzewający o nazwie My Ven.
Nie wiem czy jest inna postać tego leku,
mi pomaga ,a skoro na mój ból działa ,to i Wam pomoże. :-)
Kosztuje ok 20 zł.
teraz już stosuję go co drugi dzień-wystarczy
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2010-06-04, 22:02

renia1286 pisze:To "placebo", to napewno fajna sprawa,tylko rzeczywiście drogawo nieco.


Placebo musi być drogie żeby było wiarygodne, inaczej nie zadziała ;-)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 244 gości