Oczekiwanie na interferon

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-01, 23:18

Szczęścia to on nie daje...

ulcia
Posty: 168
Rejestracja: 2009-07-25, 15:55
Lokalizacja: kamienna góra

Postautor: ulcia » 2011-04-05, 09:08

Witam .Ja czekałam na interferon 2,5 roku .Teraz w piątek jadę do Wałbrzycha po pierwszą dawkę leku :23: .Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
ulcia

morela
Posty: 51
Rejestracja: 2009-02-10, 13:39
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Postautor: morela » 2011-04-06, 20:06

czesc Wam, a ja dziś byłam na zakończeniu leczenia betaferonem, NFZ stwierdził że skoro w czasie leczenia miałam dwa rzuty to nie służy mi on i mam spróbować może za rok w leczeniu innym lekiem. a jak narazie czekać na rzut i tyle....pozdrawiam

J.B.
Posty: 220
Rejestracja: 2009-08-12, 21:59
Lokalizacja:

Postautor: J.B. » 2011-04-06, 21:13

no i taka Polska rzeczywistosc jedni latami czekaj na interferon a ja 3 opakowania musialam wyrzucic.........
Tym daję radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię.

slackware
Posty: 466
Rejestracja: 2008-08-20, 22:25
Lokalizacja: ???

Postautor: slackware » 2011-04-06, 21:35

morela pisze:czesc Wam, a ja dziś byłam na zakończeniu leczenia betaferonem, NFZ stwierdził że skoro w czasie leczenia miałam dwa rzuty to nie służy mi on i mam spróbować może za rok w leczeniu innym lekiem. a jak narazie czekać na rzut i tyle....pozdrawiam


Ja podczas betaferonu miałem jeden rzut i drugi raz już bym go nie chciał. Źle go znosiłem

Smocza
Posty: 17
Rejestracja: 2011-03-22, 21:19
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Smocza » 2011-04-09, 09:13

Hej!
Z tego co ostatnio się dowiedziałam w Centrum Informacji o SM , wszystko zależy od szpitala i jego polityki. Czasami szpital jest duży a ma tylko jednego lekarza który zajmuje się stwardnieniem i są duże kolejki do samej poradni. Ostatnio chciałam się zapisać do szpitala w Warszawie (to było niedługo po pobycie w szpitalu i lekarz prowadzący polecił mi żeby poszła do kilku lekarzy, żeby znaleźć takiego z którym najlepiej mi się rozmawia i współpracuje, ale też dlatego że każdy lekarz powie coś trochę innego i więcej się dowiem). Tak więc dzwoniłam i szukałam i tak np. na Banacha zapisy są już na marzec przyszły rok, w Bielańskim nie ma już zapisów na ten rok, w Bródnowskim, Wołoskim i w Klinice na Sobieskiego zapisy są na maj-czerwiec. Podobnie jest zapewne z programem interferonowym, każdy szpital ma inną politykę. Jedne szpitale wolą leczyć sprawdzonymi lekami, i ubiegają się do NFZ o dodatkową ilość interferonów i tam kolejki są mniejsze. Inne szpitale nastawione są na programy badawcze, tam nie interesują się ludźmi oczekującymi w kolejce na interferon, bo mają inne cele. Ja dopiero zaczynam swoje chorobową historię i niczego niestety nie mogę doradzić... Ale może warto zadzwonić do Centrum Informacji o SM, tam pracują przemiłe Panie które na pewno coś doradzą i pomogą;-)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości