Copaxone

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Acroprincess
Posty: 487
Rejestracja: 2008-06-01, 13:01
Lokalizacja: Frankfurt am main

Postautor: Acroprincess » 2008-06-03, 13:25

jak nie placisz masz za darmo??gdzie mozna to zamowic ,w jakiej dawce i co ile trzeba brac zastrzyki prosze o informacje! :-> bo w niemczech kosztuje 28 sztuk 1.400 euro!
Hardware
Ta część komputera, którą można kopnąć kiedy software przestanie funkcjonowac.

Ania
Posty: 209
Rejestracja: 2007-11-28, 11:43
Lokalizacja: Wielkopolska
Kontaktowanie:

Postautor: Ania » 2008-06-03, 18:43

Witaj!!!
Jakoś tak się złożyło, że mam szczęście do lekarzy i .... kwalifikuję się do kolejnych programów.... Myślę, że to mój ostatni raz. Przy kwalifikacji dostałam 1 punkt za długość chorowania. W sierpniu było to 9 lat (gdybym wiedziała 10 lat to otrzymałabym zero punktów). ( a mam to od 1991 lub 1992r)
Jestem na NK. Tam znalazł mnie znajomy (też z sm) który mieszka w Niemczech. Jest on też na jakimś lekarstwie chyba nawet droższym od copaxonu. Napisał mi, że tam czyli w Niemczech wystarczy chorować i ma się lekarstwo... Warunek tylko albo aż jeden trzeba być ubezpieczonym (on korzysta z ubezpieczenia żony)

Acroprincess
Posty: 487
Rejestracja: 2008-06-01, 13:01
Lokalizacja: Frankfurt am main

Postautor: Acroprincess » 2008-06-03, 19:19

dziekuje za informacje. :mrgreen:
Hardware
Ta część komputera, którą można kopnąć kiedy software przestanie funkcjonowac.

sakura7
Posty: 75
Rejestracja: 2008-06-03, 21:50
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: sakura7 » 2008-06-03, 22:19

Witam !
Jestem tu nowa. Napisałam w temacie dla początkujących, więc odważyłam sie napisać i tutaj :-P
Sprawa jest taka: moja Mama bierze Copaxojne od 0.5 roku. Podpisała zgode na 2-letniąkurację w jakimś tam programie. Obserwuję Ją i mam wrażenie, że jest trochę gożej. Mama ma postać wolno- lub wtórnie- postępującą i ten lek jest niby niewskazany.... Ale innego programu nie było. Więc chciałam sie zapytać czy na miejscu mojej Mamci zrezygnowalibyście z programu ?
Co złego- to nie ja ;-)

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-06-03, 22:56

Na miejscu Twojej mamy skontaktowalbym sie z lekarzem w pierwszej kolejnosci... Sam nie podejmowalbym takiej decyzji, zreszta takie leki moga powodowac pewne skutki uboczne :-/ Moze napisz dokladniej co sie dzieje?
Skype: kzakk87

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-06-03, 23:00

Glatiramer (octan glatirameru) nazwa handlowa Copaxone.
Wskazania: Nawrotowa postać stwardnienia rozsianego u pacjentów ambulatoryjnych (co najmniej 2 rzuty w ciągu ostatnich 2 lat). Lek nie jest wskazany do stosowania w postaci pierwotnie lub wtórnie postępującej choroby.
Więc napisze bez ogródek, należy przerwać podawanie Copaxone szczególnie przy widocznym pogorszeniu, w takim wypadku jest możliwe tylko pogorszenie. Do tego lista skutków ubocznych jest tak długa że czytając koniec nie pamięta się co było na początku. Są sytuacje że nie należy brać leku tylko dlatego że dają go za darmo. W zamian za Copaxone proponuje zastosować LDN.

sakura7
Posty: 75
Rejestracja: 2008-06-03, 21:50
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: sakura7 » 2008-06-03, 23:28

Co się dzieje? Głównie nasiliło się zjawisko kulenia na lewą nogę (po wysiłku nawet ciągnięcie tej nogi) i oczopląs (1 oko poziomy, drugie - pionowy). Muszę tu zaznaczyć, że dokładnie rok temu Mama leżała w klinice, gdzie szanowny pan profesor zaaplikował końską dawkę sterydów mimo braku jakiegokolwiek rzutu (nigdy nie miała rzutów - nie licząc zapalenia nerwu). Po tej "kuracji" Mamę niemal ścięło z nóg. Poza tym niczego nie zaobserwowałam. Jest również możliwe, że nie jest to reakcja na lek, a postęp choroby - tego niestety nikt nie sprawdzi. Rozmawiałam z Mamą na ten temat i rozmowa zakończyła się stwierdzeniem "to co mam to rzucić i czekać aż przykuje mnie do łóżka ?". Mama ma poniekąd rację. Trzeba coś robić, a nie jest powiedziane, czy dostanie inny program, bo nie ma rzutów...
Co złego- to nie ja ;-)

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-06-04, 09:02

Firmy ,szukają króliczków: lina ,i bios może nie dokładnie o tym piszą ale.........
http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=273

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-06-04, 10:41

Ostatnio miałam zapalenia nerwu wzrokowego jesienią ale całkowicie przeszło.
Tej wiosny nie miałam żadnego rzutu. Od stycznia biore Seronil a od marca Copaxone. Narazie wszystko jest fajnie. Ale tak naprawde nie wiem co mi pomaga jeżeli mi w ogole pomaga :) Poprostu mam postać rzutowo remisyjną.


Miejsce opuchnięte gdzie jest reakcja po ukłuciu na skórze jest cieplejsze tak ok 2 dni i troszkę swędzi.
Też tak macie?
eh :]

Maro
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-25, 23:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Maro » 2008-08-28, 22:19

Zwracam się z zapytaniem, czy ktoś z Was w początkowym okresie (1 miesiąc)przyjmowania immunomodulatorów, w tym przypadku Rebifu, miał objawy w postaci osłabienia nóg, zwłaszcza podudzi, niekiedy z bólami podudzi ? Zastanawiam się czy osłabienia nóg wynikają z lekkich stanów podgorączkowych po zaaplikowaniu zastrzyku i czy stanowią one (może ktoś rozmawiał z lekarzem na ten temat?) standartowe efekty uboczne wskazane na ulotce Rebifu w postaci "bólów mięśni? Dla informacji podam, że innych większych efektów ubocznych nie mam, poza bólem głowy.

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-08-29, 08:27

Maro,a zaobserwowałeś czy objawy o których piszesz,nasilają się jakoś szczególnie kilka godzin po podaniu Rebifu? Według farmakokinetyki u zdrowych ochotników zaobserwowano że najwyższe stężenie w krwioobiegu Interferonu b-1a,do niego należy między innymi Rebif, utrzymuje między 3-15 godz od podania. Czyli ma sens podawanie go w godzinach wieczornych,by w dużej części przespać objawy niepożądane.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

Sowa
Posty: 63
Rejestracja: 2008-05-29, 18:46

Postautor: Sowa » 2008-08-29, 10:41

Witajcie
1. Copaxone nie jest wskazany do postaci postępującej. Jedynym lekiem stosowanym (zarejestrowanym) do postaci wtornie postępującej jest Betaferon. NIe ma sensu kłuć sie codziennie lekiem, ktory nie jest odpowiedni dla danej osoby
2. Jeśli postęp jest znaczny to warto pomyśleć o mitoxantronie.
3. Bóle po rebifie moga wynikać z osłabienia stanem podgorączkowym. Zastrzyki się bierze na noc razem z paracetamolem. :)

Maro
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-25, 23:34
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Maro » 2008-08-29, 16:02

Osłabienia i bóle, a obecnie już tylko osłabienia występują na drugi dzień po zastrzyku, przy czym zawsze podawane były w godzinach wieczornych. Rozmawiałem dziś z jednym z neurologów, który powiedział, że bóle i osłabienia mogą być związane z podawanym lekiem. Dziękuję Wam bardzo za zainteresowanie !

lina
Posty: 327
Rejestracja: 2007-08-30, 23:14
Lokalizacja: a gdzietam
Kontaktowanie:

Postautor: lina » 2008-09-02, 23:45

rob pisze:..Do tego lista skutków ubocznych jest tak długa że czytając koniec nie pamięta się co było na początku...


Wiecie co? Ja nawet nie czytałam ulotki od copaxonu :)
i chyba dobrze bo nie mam żadnych skutków ubocznych :-P

[ Dodano: 2008-11-10, 18:13 ]
Ania pisze:Witam!!!
Copaxone biorę w sumie chyba 4 raz tzn czwarty rok!!! Oczywiście były przerwy. Wydaje mi się, że efekt jest albo moje sm jest łagodne :roll:
Ostatni rzut miałam w przerwie brania tzn w 2002 roku. Był lekki, widziałam podwójnie..



Czy można brać Copaxone bez przerwy przez więcej niż 2 lata??

Ja nie chcę po 2 latach kłucia czekać na nowy rzut tylko po to by spełnić warunek żeby zapisać się na nowy program.
Mogę kłuć się nawet 10 lat byle by nie dostać rzutu tylko nie wiem czy przerwy trzeba robić i na co wpływa branie leku nieprzerwanie?

Aniu ta przerwa była konieczna?

Connected
Posty: 1
Rejestracja: 2008-12-26, 22:20

Postautor: Connected » 2008-12-26, 22:25

Witam,

Ile kosztuje Copaxone ?


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości