Wakacje z Interferonem

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Wakacje z Interferonem

Postautor: pablo.photo » 2009-06-15, 13:58

Hej :)

Zastanawia mnie fakt czy wybierajac sie na wycieczke objazdowa i przyjmujac interferon, powinienem miec paszport na lek. Wiem ze do samolotu trzeba takowe pisenko posiadac, bo tam sprawdzaja wszystko dokladnie. Ale co z przeworzeniem leku przez granice autokarem ? Czy tez potrzebuje paszport ? Czy ktos ma jakies info na ten temat ?
Ostatnio zmieniony 2009-06-16, 13:06 przez pablo.photo, łącznie zmieniany 1 raz.
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-06-16, 08:23

To ja się dołączę do pytania, żeby w jednym temacie było wszystko. Czy w ogóle jadąc za granicę trzeba mieć jakieś dokumenty na lek, czy to w krajach UE czy też w innych. O samolotach już wiemy, ale jak to wygląda w podróży autokarem, promem, pociągami czy własnym autkiem.

Zaczyna się sezon wakacyjny, więc myślę, że warto wymienić się informacjami.

Jeszcze jedno pytanko, czy wyjeżdżając za granicę wykupujecie jakieś dodatkowe ubezpieczenie (w razie rzutu), czy bierzecie jakieś zaświadczenie od lekarza?

Pablo proponuję zmienić temat na "wakacje z interferonem", będziemy mieli taki mały wakacyjny poradnik, a potem go opublikujemy i będziemy mieć kasę na następne wakacje :-D ;-) :-D

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-06-16, 13:16

Iffonka temat zmieniony :)

Odnosnie dokumentów/ paszportu na lek to dowiedzialem sie ze lepiej posiadac takowe dokumenty. W samolotach to konieczne jest bo trzeba miec w bagazu podrecznym, a wiadomo jak oni patrza na ostre rzeczy... Jadac autokarem samochodem itp. lepiej jest miec jakis papier zeby w razie kontroli poswiadczyc ze to jest lek a nie jakies narkotyki...
Dzwonilem w tej sprawie na infolinie SM do PTSR w warszawie i nikt nie potrafil mi konkretnie powiedziec.. czy trzeba czy nie. Pielegniarka powiedziala ze lepiej miec papiery. Wiec sobie zalatwilem :)

Odnosnie dodatkowego ubezpieczenia... to nie mam zadnego pojecia... :/ Moja Neurolog prowadzaca nic mi o czyms takim nie powiedziala... :oops:

A za pieniazki ze sprzedazy poradnika pojad do Egiptu :D 8-) 8-)
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-06-18, 10:40

Dzięki Pablo, jak znajdę jutro czas, to zajrzę do ubezpieczyciela i dowiem się czy istnieją jakieś konkretne wakacyjne ubezpieczenia i ile kosztują.

Ananke
Posty: 106
Rejestracja: 2009-02-27, 19:06
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: Ananke » 2009-06-18, 17:34

Witam,
odnośnie ubezpieczenia: SM to choroba przewlekła a żadne ubezpiueczenie turystyczne w podstawowym pakiecie nie zawiera opcji choroby przewlekłej, więc gdyby coś się stało to ono nie obejmuje. Ja zawsze biorę dodatkowe ubezpieczenie zwiększając stawkę o choroby przewlekłe. Niestety powoduje to, że ubezpieczenie jest droższe niż standardowo (teraz płaciłam 135 zł), ale ja przynajmniej jadę spokojna. Co do paszportu, to nie miałam nic takiego, zresztą żaden lekarz o niczym takim mi nie wspomniał. Miałam tylko pisemko po polsku i angielsku podpisane przez lekarza, ale nawet tym celnicy się nie zainteresowali przy odprawie. Ale to już kwestia no kogo się trafi. Co do autokaru, to trzeba mieć właśnie takie pisemko, coby nie posądzili o przewóz szkodliwych substancji. Ale to tylko tak na wszelki wypadek, bo raczej bagaże nie są kontrolowane, a jak już to wyrywkowo.
Pozdrawiam

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-07-01, 18:55

Z tym ubezpieczeniem to kurde musze jeszcze szybko pomyslec.. Bo 10 wyjezdzam do Chorwacji i trzeba dzialac.
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2009-07-01, 19:42

ach... chetnie tez bym sie tam wybrala ponownie... piekny kraj. ale mi te wakacje zapowiadaja sie miastowo :-/ ewentualnie wypad na mazury na weekend.

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-07-01, 21:29

Mazury zawsze cos :) Polska tez piekna. Ja w te wakacje chce troche pozwiedzac polske zobacze co mi z tego wyjdzie.... zobacze jak z kasa.
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 148 gości