Gabapentin

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Gabapentin

Postautor: tereniaa » 2009-06-22, 14:16

Od 4 dni biore gabapentin 2 x 1 kapsułka i jak narazie czuje sie fajnie rozluźnione mam nogi i juz mnie tak nie pieka. Choc ten lek jest na padaczke ale moj neuro chyba trafil mi z lekiem na spastyke i bole nog :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2009-06-28, 23:29

Chyba poproszę o ten lek.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2009-06-28, 23:40

Myszona ale to juz było tydzień temu i w tej chwili bolą mnie nogi i już sie nie ciesze :-/

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2009-06-28, 23:55

No cóż :-( :-( :-(
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Gabapentyna

Postautor: brohomler » 2013-08-17, 17:04

Witam wszystkich..od półtora miesiąca biorę lek o nazwie Neurontin inaczej gabapentyna.
Chciałabym Was w szystkich poinformować że dla mnie jest to rewelacja.dlatego piszę bo może też komuś pomoże.
Zaczęłam od dawki 100 mg a w tej chwili biorę 900 mg dziennie.To jest lek na padaczkę i ból neuropatyczny w uszkodzeniu nerwów, przepisał mi go dr.Wicha i on również ma pacjentów którym to pomaga.
Dla mnie rewelacja bo od miesiąca nie wiem co to ból nóg, rano budzę się bez żadnej spastyki i dodatkowo wreszcie nie dokucza mi to przewlekłe zmęczenie.wreszcie mogę sama zrobić zakupy czy iść dalej na spacer a już chodziłam z kijami...
Tak więc jeśli Ktoś nie próbował z tym lekiem to szczerze polecam.
edyć

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: brohomler » 2013-08-23, 22:11

Napisałam jakiś czas temu i jak widać wiele z Was przeczytało ale nawet ani jednego komentarza...trochę to dziwne.mam takie wrażenie, że o złych rzeczach czytacie z ciekawością ale jak tylko trochę komuś lepiej to ani be ani kukuryku...przykro mi jeśli się mylę , ale odzew mówi sam za siebie...
edyć

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-08-24, 16:05

brohomler, mnie bardzo cieszy,że po tych tabletkach lepiej się czujesz :-)

W ogóle to ile ten lek kosztuje? Czy każdy lekarz może wypisać receptę na niego czy raczej tylko neurolog?

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-24, 19:58

A ja myślę, że to, co napisałaś o użytkownikach, brohomler, jest bardzo niesprawiedliwe i z własnych obserwacji wnioskuję, że mija się z prawdą...
Ja również cieszę się, że Ci się poprawiło, bo każdy taki post daje innym nadzieję. :-) Natomiast dla mnie przyjmowanie Gabapentyny to było piekło - drgawki, zwroty głowy, wymioty. Tyle pamiętam i pisałam już o tym w jednym temacie na forum.
Jestem przekonana, że gdyby inni mieli coś ciekawego do dodania na ten temat, napisaliby. ;-)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2013-08-24, 21:30

sk pisze:każdy taki post daje innym nadzieję


całkowicie się z tym zgadzam :!: :-)

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: brohomler » 2013-08-24, 22:39

No i właśnie o to mi chodziło...o jakiekolwiek komentarze w tym temacie, że komuś lepiej a Ktoś inny czuł się po tym leku źle bo...jeśli post pozostaje przez tyle dni bez odzewu to przykro mi ale takie mam odczucia.że albo nic nikt o tym nie wie albo właśnie nie wiem co...?

Po to napisałam tą informację żeby pomóc innym i dać właśnie nadzieję.

Lek jest śmiesznie tani w porównaniu z każdą inną terapią bo kosztuje mniej więcej 100 zł na miesiąc. Dodam tylko że w tym miesiącu skusiłam się na zamiennik polskiej firmy pod nazwą Gabapentin Teva i niestety widać różnicę na niekorzyść. Znowu bolą mnie nogi chociaż mniej i mam małe ale mam problemy ze zmęczeniem.tak więc widać że mimo iż to jest ten sam składnik aktywny jednak działa inaczej.oryginalny lek jest właśnie pod nazwą Neurontin, ale nie wiem czy może go wypisać rodzinny.
edyć

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2013-09-04, 20:03

Dopiszę i swój komentarz. Rozpoczęcie przyjmowanie Gabapentyny Teva zbiegło się w czasie z intensywną rehabilitacją ( fizykoterapia, kinezyterapia). Uważam więc, że pozytywne efekty są wynikiem wszystkich podjętych działań. W związku z spastyką, obok wymienionego leku przyjmuję od dłuższego czasu dwa inne działające rozluźniająco. Ocena po 2 miesiącach jest następująca: zmniejszenie częstotliwości skurczów spastycznych, ich czasu trwania oraz bolesności.
Na chwilę obecną nie odczuwam działań niepożądanych - dawka dobowa 300 mg Gabapentyny Teva.
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

wojtek883
Posty: 22
Rejestracja: 2011-10-11, 23:25
Lokalizacja: Derby UK

Postautor: wojtek883 » 2013-11-22, 17:28

Witam wszystkich. Powiedzcie proszę, czy Gabapentin jakoś wpływa na Wasze życie zawodowe ? Czy możecie normalnie funkcjonować, chodzić, widzieć, skoncentrować się, itp ? Jak u Was z efektami ubocznymi ? U mnie po dwóch dniach przyjmowania leku (300 mg/dzień) strasznie dziwnie mi się chodziło, jakby nie moje nogi i w ogóle jakbym stał obok siebie,dziwne, ale przez te dwa dni, nic mnie nie bolało,ani też ani razu nie miałem ataku spastyki w nogach. A u Was jak ? Pozdrawiam <mikolaj>
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez wojtek883, łącznie zmieniany 1 raz.

Nodrep
Posty: 28
Rejestracja: 2012-11-25, 12:05
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Nodrep » 2014-06-11, 20:45

Witajcie
Brałam wpierw nero top, a potem Gabapentin teva na bóle neuropatyczne dłoni, rak, częściowo stop. Po neurotopie nie miałam żadnych skutków ubocznych, a po Gabapentin mocne zawroty głowy i senność, czułam się ja po wypiciu sporej ilości alkoholu. Nie mam spastyki, tylko silne bóle, głównie dłoni - klucie, pieczenie, bolesne mrowienie. Po obu tych lekach było jeszcze gorzej. Na początku pomagało amitryptylinum, biorę je nadal na noc, ledwo rano po niej wstaję. Teraz biorę lyrice. Zawroty głowy i senność, ale zaczyna działać. Zobaczymy jak będzie dalej.
Beata

tereniaa
Posty: 224
Rejestracja: 2009-02-18, 13:27
Lokalizacja: lubelskie
Kontaktowanie:

Postautor: tereniaa » 2015-02-18, 14:35

Witajcie
Od kilku lat biore Gabapentin Teva rano 300 mg kupuje 600mg i dzielę na pół wiec wystrcza mi na 200 dni' Płace okolo 100 zł. Na poczatku było byle jak miałam zawroty głowy i dalej bolały mnie nogi jednak po miesiącu brania wszystko ustąpiło. Teraz czuje sie dobrze nie bolą mnie nogi nie mam spastyki. mój neuro powiedział \mi że trzeba czasu i ustawienia dawki zeby były efekty.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2015-02-21, 10:56

tereniaa pisze:kupuje 600mg i dzielę na pół wiec wystrcza mi na 200 dni' Płace okolo 100 zł.


Tereniaa, jeśli kupowałabyś Gabapentin Teva 300mg opakowanie zawierające 100 kapsułek, to wydasz 0,69 zł więcej za taki sam okres terapii i bez potrzeby dzielenia.

Zerknęłam na starsze wpisy i znalazłam swój archiwalny aż z wrażenia zanuciłam w pierwszej kolejności refren :arrow: a następnie w całości ;-) :arrow:.
Na dzień dzisiejszy przyjmuję 3 razy dzienie po 400mg Gabapentyny i trzy inne leki rozluźniające mięśnie. Spastyka u mnie cechuje się dużą zmiennością dobową, występują napady wzmożonego napięcia znacznie utrudniające samodzielność, ale są to incydenty. Niezaprzeczalnie istnieje ciemna strona przyjmowanego mixu leków, ale dla mnie liczy się ogólna korzyść w postaci komfortowego, samodzielnego funkcjonowania przez większość czasu również w pracy.

Pozdrawiam :-)
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości