Extavia

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

agatellka
Posty: 53
Rejestracja: 2012-02-29, 14:19
Lokalizacja: Kraków

Placki po zastrzykach

Postautor: agatellka » 2012-04-23, 15:31

" Kłuje sie już prawie 2 miesiące i pozostaja mi wielkie czerwone placki.
Próbowałam róznym środkami i nic...

Czy macie jakieś złoty środek na to???
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez agatellka, łącznie zmieniany 1 raz.

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-05-10, 19:58

Ja od dzisiaj zaczynam brac Extavia,przed zastrzykiem wzielam paracetamol i jak narazie wszytsko ok :lol:
Moskit30

agatellka
Posty: 53
Rejestracja: 2012-02-29, 14:19
Lokalizacja: Kraków

Postautor: agatellka » 2012-05-10, 23:20

:-)

moskit30
Posty: 178
Rejestracja: 2012-01-02, 09:19
Lokalizacja: Wadowice
Kontaktowanie:

Postautor: moskit30 » 2012-06-02, 13:27

Hej,mozecie mi powiedziedziec czy Wy tez po zastrzyku macie sliniaki,plamki u mnie wystepuja ale na nogach zaraz po kluciu wyszedl mi siniak a po drugim zastrzyku w druge udo odczuwam straszny bol tak jak bym miala siniaka ale nic mi nie wyszlo...na brzuchu mam sine plamki ktore nie bola ale te uda mnie zastanawiaja...
Moskit30

trufla
Posty: 28
Rejestracja: 2010-06-16, 15:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Postautor: trufla » 2012-07-05, 21:54

Nie wiem gdzie napisać, więc pisze w temacie związanym z danym lekiem.
Jak są temperatury takie jak teraz, 30-32st, gdzie należy przechowywać lek?
http://www.munus.pl/z/1452 proszę zagłosujcie tutaj i pomóżcie wygrać! :)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-07-06, 12:33

W lodówce.

Wszystkie interferony powinny być przechowywane w temp. max 25 stopni w plusie.

W lecie,gdy są takie upały, przechowywanie w lodówce jest koniecznie,nie można jednak zamrażać leku!

majasn
Posty: 3
Rejestracja: 2009-12-10, 22:07
Lokalizacja: kraków

Postautor: majasn » 2012-07-31, 22:24

Ja biorę ten cudowny lek od 16 miesięcy. Niby znoszę go ok, ale wkońcu coś musiało sie zepsuć. Mam pytanie: czy kto miał straszne problemy z tarczycą. Mam wysokie anty-tpo i nie wiem co robic . zrobiłam badanie na własną rekę bo w programie go nie robią a zaniepokoiło mnie wypadanie włosów całymi garściami. pozdrawiam

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2012-07-31, 22:47

zapewne masz hashimoto tarczycy, wysokie przeciwciala sa, wypadanie wlosow to objaw jak najbardziej. nie znam sie na tym leku extavia, nie wiem czy on nalezy do interferonow? z tego co pamietam interferony moga zle dzialac na tarczyce ale nie wiem dokladnie.

trufla
Posty: 28
Rejestracja: 2010-06-16, 15:48
Lokalizacja: Biłgoraj
Kontaktowanie:

Postautor: trufla » 2012-07-31, 23:54

tak, to to samo co betaferon
http://www.munus.pl/z/1452 proszę zagłosujcie tutaj i pomóżcie wygrać! :)

karolajn
Posty: 18
Rejestracja: 2012-10-12, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Nadpotliwość i uczucie ciągłej "duchoty"

Postautor: karolajn » 2013-08-09, 13:37

Nie znalazłam takiego wątku, jeśli jednak istnieje to przepraszam za utworzenie nowego :) Od początku maja robię sobie zastrzyki Extavia, i mniej więcej od tamtego czasu mam ogromny problem z potliwością.. Nie pocę się pod pachami, na dłoniach czy stopach ale poci mi się twarz i skóra głowy, w efekcie jak robię makijaż to wszystko dosłownie ze mnie spływa, nawet gdy na zewnątrz jest dość chłodno to ja się palę! Macie może jakieś sposoby na rozwiązanie tego problemu? Przez 2 tygodnie piłam napar z szałwii, ale nic to nie pomogło.. Może ktoś brał na to tabletki? Perspiblock itp. Ja wiem, że teraz ogólnie upały w Polsce panują, ale ten problem mam jak już wcześniej wspominałam, nawet gdy jest chłodno.. Bardzo proszę o jakieś Wasze porady :) pozdrawiam serdecznie :)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Edit: Karolajn, przeniosłam Twój post do wątku Extavia, gdyż jak sama piszesz, obecny problem wiążesz z początkiem kuracji. Na pierwszej stronie wątku jest wzmianka o nadmiernej potliwości. Zachęcam do lektury. - Moderator.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez karolajn, łącznie zmieniany 1 raz.

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2013-09-06, 12:49

Ja też mam Extavie. Na początku już lekarze powiedzieli mi, że przed zastrzykiem ibuprofen i kolejny po zastrzyku, żeby uniknąć nocnych objawów grypopodobnych. Na początku (8 miesięcy temu) jak zapomniałam zażyć to dreszcze/zimno/ złe samopoczucie i gdy wstawałam rano byłam zmęczona bardziej niż gdy kładłam się spać. Teraz ibuprofen biorę okazjonalnie, co 2-3 zastrzyki, jedną tabletkę po. Zazwyczaj bez tego nic mi już nie jest, ale są dni kiedy dreszcze wrcają (już nie tak silne jak na początku).

Jedynym problemem jaki mam to te czerwone plamy po zastrzyku. Siniaki jak trafię w naczynko- wiadomo, zdarza się...Ale z tymi plamami nie wiem co robić. Z jednej strony lekarze mówią: Altacet, ale on bardzo wysusza skórę i mam wrażenie że plamy schodzą dużo wolniej...Dlatego na dzień po zastrzyku często go używam, a już w kolejne kremów na suchą skórę. Ostatnio znlazłam Mediderm i jeżeli tylko regulanie smaruję plamy to szybko znikają (2 razy dziennie).

Co do potliwości to sama nie wiem. Mi jest często trochę cieplej niż innym ludziom, bo ze względu na problemy z tarczycą mam troszkę niższą temperaturę ciała. Ja się pocę głównie jak się stresuję :P

Karola_K
Posty: 1
Rejestracja: 2014-07-28, 16:53
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Postautor: Karola_K » 2014-07-28, 16:59

Witam,

Mam pytanie odnośnie Extavii. Mąż początkowo dostawał Betaferon Bayera - było wszystko w porządku, ale gdzieś od ponad pół roku zamienili mu na Extavię - niestety z gorszym skutkiem. Czy ktoś miał podobne odczucia, bo wydaje nam się, że Extavia po prostu nie działa, albo działa gorzej.

Pozdrawiam

grabusia4
Posty: 10
Rejestracja: 2014-08-17, 20:01
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: grabusia4 » 2014-08-18, 18:28

Ja dopiero zaczynam z Extavią, zalecenia były takie żebym brała na pół godziny przed zastrzykiem paracetamol a przed snem ibuprom , pierwszy zastrzyk obeszło się bez ibuprofenu i było ok po drugim pojawiły się w nocy dreszcze , ból mięśni i bezsennosć a zaczynam od najmniejszej dawki poza tym po drugim zastrzyku pojawiły się drżenia palców w lewym ręku , nie wiem kompletnie co bedzie dalej.
Są dni kiedy poszłabym do diabła ale nawet on udaje że mnie nie zna..

młodyM
Posty: 109
Rejestracja: 2014-10-27, 20:28

Extavia

Postautor: młodyM » 2016-02-09, 20:11

Podbijam trochę temat ;)
Liczę może na jakieś świeższe wasze odczucia po tym leku ;) Jak jest ktoś kto zaczął brać ten lek w ostatnim czasie lub pamięta jak wyglądały u niego pierwsze zastrzyki to prosiłbym o świeższą informacje ;)

Sam go dostałem po raz pierwszy w dniu wczorajszym, niby polowe dawki żeby przyzwyczajać organizm(dostałem około 12)...I po tej dawce czułem się strasznie zmęczony, śpiący no i miałem chyba dreszcze... Nie wiem czy to faktycznie wystąpiło czy sobie wmawiałem...


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości