CARE MS-II /ALEMTUZUMAB /CAMPATH

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

marcinl0
Posty: 139
Rejestracja: 2009-03-10, 14:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: marcinl0 » 2009-06-25, 18:59

tak, zgadza się, ja też bym nie przystąpił do niepewnej I i II fazy badań tylko jestem w finalnej III (to faza po której lek się zatwierdza lub nie w procedurze admin. w FDA jako faza IV) i to na razie na zatwierdzonym leku Rebif.

Problem jest za to z dostępnością/refundacją leków zatwierdzonych z NFZ bo tu już firma nie płaci tylko NFZ. Np. Tysabri niby jest w Polsce zatwierdzony do SM ale nie jest refundowany. To taki polski paradoks.

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-06-25, 21:17

rob pisze:Marcin nie ma sensu wchodzić w szczególiki związane z lekiem testowanym bo to i tak niczego nie zmieni, zdecyduje za 2-3 lata FDA i to kto ile ma do stracenia i nic innego nie ma znaczenia. Czas wszystko pokaże. Teraz pierwsze będą leki doustne bo już w 2010 r. Zatwierdzi je FDA w tym roku to pewne, i to one zwojują rynek. FTY720 (Fingolimod), skuteczność w 2 letnim teście kontrolowanym placebo to ponad 77% pacjentów bez rzutu i aktywnych zmian w MRI, poważne skutki uboczne doświadczy 2% pacjentów. Cladribine (Mylinax), skuteczność w 2 letnim teście kontrolowanym placebo to ponad 58% pacjentów bez rzutu i aktywnych zmian w MRI, poważne skutki uboczne doświadczy 21% pacjentów. Do tego Fampridine-SR stary lek bez poważnych skutków ubocznych który znacząco poprawia chodzenie w SM, 15 miesięczny test średnio 42.9% versus. 9.3% placebo i to we wszystkich typach SM. To najbliższa przyszłość, a testy Alemtuzumabu trwają i zobaczymy co z tego wyniknie.
Co do tego że 80% leczonych ma skutki uboczne i to nie katar bo to dość stary i znany lek przeciwnowotworowy, MabCampath ma wiele skutków ubocznych nie tylko te dwa które podałeś, musisz się jeszcze wiele nauczyć ale ja ci w tym nie pomogę. Po za tym nie wymyślam i następnie podaje publicznie, informacje te pochodzą ze strony termedia.pl jednak są to dane dostępne tylko dla lekarzy więc nie podaje linku bo nie miało by to sensu. Jeżeli masz taki dostęp znajdziesz bez problemu. To wszystko co mam do napisania w tym temacie teraz :-).

Coś jeszcze ;-):
"alemtuzumab
antileucaemicum
L01XC
Działanie: Humanizowane przeciwciało monoklonalne IgG1κ przeciw glikoproteinie CD52. Alemtuzumab wytwarzany jest metodami inżynierii genetycznej poprzez insercję 6 rejonów decydujących o swoistości wiązania (complementarity determinining regions - CDR) z przeciwciała monoklonalnego IgG2a szczura do ludzkich cząsteczek immunoglobuliny IgG1. Alemtuzumab powoduje rozpad limfocytów na skutek wiązania z CD52 - niemodulującym antygenem obecnym na powierzchni wszystkich limfocytów B i T, jak również na powierzchni monocytów, tymocytów i makrofagów. Przeciwciało powoduje lizę limfocytów na skutek aktywacji układu dopełniacza oraz mechanizmów cytotoksycznych, w których pośredniczą przeciwciała. "

"Informacje o leku nie oznaczają, że stosowanie opisanego leku jest bezpieczne, skuteczne i właściwe w Twoim przypadku." 8-)


rob wiesz cos moze o skutecznosci BG00012 ??

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-06-25, 21:40

marcinl0 pisze:tak, zgadza się, ja też bym nie przystąpił do niepewnej I i II fazy badań tylko jestem w finalnej III (to faza po której lek się zatwierdza lub nie w procedurze admin. w FDA jako faza IV) i to na razie na zatwierdzonym leku Rebif.

Problem jest za to z dostępnością/refundacją leków zatwierdzonych z NFZ bo tu już firma nie płaci tylko NFZ. Np. Tysabri niby jest w Polsce zatwierdzony do SM ale nie jest refundowany. To taki polski paradoks.


no wiemy, wiemy przecie. problem masakryczny
pozdrawiam,
Ania

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-06-25, 21:42

danielsonn pisze:rob wiesz cos moze o skutecznosci BG00012 ??


Ja nie Rob, ale moze tez cuś wtrącę:) Skuteczność w pierwszych dwoch fazach mial porownywalna z interferonami./ok. 30%.
ALE finalnie szacuje sie, ze ta liczba nieco spadnie i wyniesie 25%. Pytanie brzmi, czy w swietle pozostalych testowanych lekow zgodza sie go zarejestrowac i jak wypadnie w fazie III, na wiekszej liczbie chorych, a to tez zagwostka na razie...
W Niemczech lekarze niesmialo porownuja kwas fumarowy do Copaxone, twierdzac, ze dziala w bardzo podobny sposob..
pozdrawiam,
Ania

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-06-25, 21:46

Ja jestem w programie BG00012 od stycznia i miałam już dwa rzuty...
Wniosek: biorę placebo :-?
albo: jeśli nawet biorę 100% lek to na mnie on nie działa, bo coraz gorzej chodzę...
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

optymistka
Posty: 405
Rejestracja: 2008-10-22, 21:32
Lokalizacja: mazowieckie

Postautor: optymistka » 2009-06-25, 22:18

teraz ja cos dorzuce, zwracacie uwage marcinowi ze wypowiada sie w nieodpowiednim temacie a sami jak postepujecie :lol: :mrgreen:
chyba jest oddzielny temat o bg00012 :mrgreen:

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-06-25, 22:29

optymistka pisze:teraz ja cos dorzuce, zwracacie uwage marcinowi ze wypowiada sie w nieodpowiednim temacie a sami jak postepujecie :lol: :mrgreen:
chyba jest oddzielny temat o bg00012 :mrgreen:


maly off topik jeszcze nikomu nie zaszkodzil...... :-D

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-06-25, 22:31

Ania vel Rysiek pisze:
danielsonn pisze:rob wiesz cos moze o skutecznosci BG00012 ??


Ja nie Rob, ale moze tez cuś wtrącę:) Skuteczność w pierwszych dwoch fazach mial porownywalna z interferonami./ok. 30%.
ALE finalnie szacuje sie, ze ta liczba nieco spadnie i wyniesie 25%. Pytanie brzmi, czy w swietle pozostalych testowanych lekow zgodza sie go zarejestrowac i jak wypadnie w fazie III, na wiekszej liczbie chorych, a to tez zagwostka na razie...
W Niemczech lekarze niesmialo porownuja kwas fumarowy do Copaxone, twierdzac, ze dziala w bardzo podobny sposob..


to jakies wiarygodne zrodlo informacji o BG00012 ??

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-06-25, 22:38

konczac offowanie:)
czy wiarogodne? no staram sie przewaznie bredni nie pisac:) info o dotychczasowych wynikach znalazlam swojego czasu wsrod stron amerykanskich poswieconych temu programowi, z Niemiec info wynioslam podczas konsultacji osobistej mojego przypadku, a przewidywane 25% od polskich lekarzy;)
pozdrawiam,
Ania

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-06-25, 23:05

Z tego co zdążyłem się zorientować należy się spodziewać że cena FTY720 będzie między 6 - 7 tysięcy. Komentarz jest zbyteczny jak sądzę. Ale dobrze że konkurencja rośnie. Też nie na temat :-P.

Pozwolę sobie jeszcze napisać na inny temat czyli BG-12 ;-), Ania ma rację są to oficjalne informacje firmy Biogen , 24 miesięczna II faza testu z placebo pokazała 32% zmniejszenie rzutów oraz 69% zmniejszenie powstawania nowych aktywnych ognisk co jak widać zbytnio ze sobą nie koreluje. Także jeżeli wyniki się potwierdzą w pozostałych testach przy bardzo dobrym profilu bezpieczeństwa (zdecydowanie lepszym od interferonów) oraz podawaniu doustnym, (skutki uboczne dotyczą średnio 4% leczonych i nie są to poważne skutki), a cena będzie dość niska będzie mógł być alternatywą i konkurencją dla interferonów.

marcinl0
Posty: 139
Rejestracja: 2009-03-10, 14:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: marcinl0 » 2009-06-26, 02:17

rob pisze:Teraz pierwsze będą leki doustne bo już w 2010 r. Zatwierdzi je FDA w tym roku to pewne, i to one zwojują rynek. FTY720 (Fingolimod), skuteczność w 2 letnim teście kontrolowanym placebo to ponad 77% pacjentów bez rzutu i aktywnych zmian w MRI, poważne skutki uboczne doświadczy 2% pacjentów.

rob pisze:Z tego co zdążyłem się zorientować należy się spodziewać że cena FTY720 będzie między 6 - 7 tysięcy. Komentarz jest zbyteczny jak sądzę.


Naleźy dodać: na miesiąc czyli rocznie wyjdzie ok stu tys. Czy nadal uważasz że FTY720 zawojuje rynek w Polsce? Kto za to zapłaci? NFZ? Dla ilu chorych?

Połączyliśmy w tym wątku alemtuzumab większość leków na SM - ciekawe, zatem:
Dla anglojęz. - przegląd:

Overview of oral and IV therapies for multiple sclerosis
L. Kappos, Neurology, Basel, Switzerland. Biomedicine, University Hospital, Basel, Switzerland.

While we are still in urgent need of efficient interventions targeted at protecting against demyelination and axonal loss and of course treatments promoting remyelination/regeneration, significant advance is observed regarding both selectivity and efficiency of interventions targeting systemic immune dysfunction, disturbance of the blood-brain-barrier and more or less directly the inflammatory process in the CNS.

Natalizumab was the first monoclonal antibody to enter everyday practice in MS. Designed to block the entrance of immune cells into the CNS, it has had an impressive effect on both inflammatory disease activity in MRI and relapse rates but also in slowing down progression of impairment and disability over 2 years of treatment.

Ongoing safety evaluations after the occurrence of JC virus infections will help to better position this new drug in relation to available treatments.

Other monoclonal antibodies and recombinant ligands targeting B cells (Rituximab, Ocrelizumab, Ofatumumab, Atacicept), molecules at the immunological synapse (Daclizumab) or a broad variety of immune cells (Alemtuzumab) have shown promising results in proof of concept phase II studies and are currently entering or already well in Phase III.

By no means less remarkable are phase II results of a number of oral immunomodulators: FTY720, Teriflunomide, Laquinimod, Temsirolimus, Fumarate or the cytostatic agent Cladribine. These emerging new oral agents promise both to increase efficacy and decrease the burden of inconvenience and side effects, thus allowing earlier treatment and better long-term compliance.

Developing an evidence-based approach to their differential indication and combination of this increasing number of therapeutic options will be the challenge in the forthcoming years.

http://brain.hastypastry.net/forums/sho ... hp?t=42238
Ostatnio zmieniony 2009-06-26, 16:01 przez marcinl0, łącznie zmieniany 2 razy.

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-06-26, 10:12

Marcin, prosze nie wklejaj anglojezycznych tekstow na forum, szczegolnie taaaaak dlugich. Tylko linki

_

nati_1978
Posty: 2484
Rejestracja: 2009-03-12, 19:59
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: nati_1978 » 2009-06-26, 10:27

pchla pisze:Marcin, prosze nie wklejaj anglojezycznych tekstow na forum, szczegolnie taaaaak dlugich. Tylko linki


Zgadzam się z Pchla -jest to strasznie irytujące!!!
Nadzieja umiera ostatnia ...

marcinl0
Posty: 139
Rejestracja: 2009-03-10, 14:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: marcinl0 » 2009-06-26, 15:38

Akurat w tym przypadku uznałem że w/w tekst przeglądowy jest na tyle ważny i zainteresuje wielu chorych że nie będę ryzykował że np. link nie będzie działał. Przypominam że to ja jestem autorem tego ważnego wątku i mam prawo o tym decydować. "Krótkie piłki" to w innych działach a nie w leczeniu. Standardowo daję tylko linki. Proszę o nie kontynuowanie dyskusji na ten temat bo to nic nie wnosi tylko spłyca problem.

marcinl0
Posty: 139
Rejestracja: 2009-03-10, 14:16
Lokalizacja: Wielkopolska

Postautor: marcinl0 » 2009-06-26, 16:19

Proszę natomiast o próbę odpowiedzi na zadane pytania co będzie z dostępnością nowych leków w Polsce przy takich cenach producentów (np. Novartis-FTY720, .Biogen-Daclizumab, Merck-Serono-Cladribine). Tutaj akurat Genzyme/Bayer ze swoim badanym Alemtuzumab nie wypada najgorzej - przewiduje się ok. 10 tys. zł/na rok jako że ten lek (nazwa handlowa Campath) jest już stosowany na białaczkę.
Leki te, np. FTY720, gdyby istniał w Polsce dobry system refundacji może nawet z współpłaceniem pacjenta - a nie jak jest: albo pacjent dostaje prezent albo nie - oraz Narodowy Program Leczenia - kosztowałby przy powszechnym użyciu i zakupie w ramach umowy międzyrządowej z innym krajem może dziesiątą część ceny - a nie sto tys. zł/rok. Wymaga to być może uregulowania ustawowego skoro Konstytucja RP daje prawo obywatelowi do ochrony zdrowia. A tak - jak chorzy w Polsce będą nadal tak bierni wobec polityków - będzie dostępny może dla promila chorych kupujących pojedyncze opakowania leku za horrendalne ceny.

Dodam iż np. chorzy na cukrzycę i to w Polsce jakoś wywalczyli sobie refundację i dostęp do najlepszych na świecie zatwierdzonych leków - a np. ilu SM-owców w PL ma Tysabri?


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości