Pierwsza wizyta u neurologa

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
Zibi
Posty: 4126
Rejestracja: 2010-03-02, 08:58
Wiek: 59
Lokalizacja: Warszawa

Pierwsza wizyta u neurologa

Postautor: Zibi » 2010-04-13, 20:10

Za kilka dni mam pierwszą wizytę u neurologa, po pierwszym rzucie (2 miesiące temu). W szpitalu postawili mnie na nogi Solu-Medrolem. W tej chwili nic strasznego się nie dzieje. Raz dziennie o stałej porze na parę minut drętwieją mi nogi. Poradźcie, o co będą pytać, co mówić, czy zaproponują mi jakiej leki, jeśli tak to czy proponują jakieś badania, program leczenia. Czego się domagać a na co się nie zgadzać. Bardzo liczę na Wasze doświadczenie i szczerą radę
Ostatnio zmieniony 2011-05-29, 16:37 przez Zibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Chcesz pogadać, gadaj tylko cicho proszę, bo mi ryby płoszysz
ZIBI

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-04-13, 20:41

Zibi, z całą pewnością przejdziesz oczywiście badanie neurologiczne, po czym lekarz, mam nadzieję, będzie z Tobą rozmawiał.Powiedz mu wszystko o swoim samopoczuciu i o obawach.Zapytaj się, co on może Ci zaproponować.Każdy przechodzi SM inaczej i to nie jest tak, że wszyscy obligatoryjnie dostają ten sam lek.Wskazania musi zauważyć lekarz.Możesz oczywiście zapytać się o jakiś program leczenia.Jeśli chodzi o badania, to raczej wątpię, abyś miał je zlecone, chyba że odczuwasz jakieś niepokojące objawy.

Zibi pisze:Czego się domagać a na co się nie zgadzać.


Przede wszystkim miej przygotowane wcześniej pytania ( może nawet zapisane na kartce?) i domagaj się nie wymijającej odpowiedzi.Na co się nie zgadzać? Tutaj nie ma chyba takiej rzeczy, oprócz oczywiście spławiania.
Z autopsji wiem, że po kilku wizytach u neurologa będziesz sam doskonale wiedział, jak prowadzić rozmowę.
Życzę powodzenia no i cieszę się, że Solu postawił Cię na nogi ;-)
Obrazek

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2010-04-13, 22:26

Ja pamiętam swoją pierwszą wizytę,pan doktor,przegonił mnie po swoim gabinecie kilka razy:
na palcach
na piętach
na całych stopach. kazał zrobić jaskółkę,kucnąć.Posmerał mnie piórkiem,opukał młoteczkiem.I nie powiedział ani słowa.A ja nie wiedziałam o co pytać. Tak jak Ty byłam po solu, wszystkie objawy ustąpiły.
Tuja dobrze Ci radzi, a swoją drogą mam nadzieję,że trafisz do mądrego neurologa,który mówi ludzkim głosem ;-)
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

Awatar użytkownika
a_g_n_e_s
Posty: 3010
Rejestracja: 2007-07-09, 20:36
Wiek: 52
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: a_g_n_e_s » 2010-04-13, 23:13

Mądry neurolog, który wie co jest ważne dla pacjenta to prawdziwy skarb. Mam nadzieję, że do takiego właśnie trafisz Zbyszku i tego Ci życzę. Na pierwszej wizycie możesz zadać pytania, które napisałeś w poście czyli o program opieki, leczenia, z kim się skontaktować w razie pogorszenia i jak wtedy postępować. Z czasem "nauczysz" się choroby i ta wiedza będzie najcenniejsza. Pozdrawiam
"Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy" Paulo Coelho

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 61
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-04-14, 09:02

Zibi mogę powtórzyć to samo co napisały dziewczyny.Sam od 2 lat odwiedzam neurologów i pierwsze badanie właściwie nie różni się jedno od drugiego.Wszystko zależy przede wszystkim od tego czy uda Ci się trafić na prawdziwego neurologa.Byłem u kilku a tylko jeden okazał się prawdziwy :-) Na początku prawie nic nie wiesz o sm dlatego pytania będą Ci się nasuwać w czasie trwania choroby.Głowa do góry.Pozdrawiam.
Wojtek


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości