Metypred

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4529
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-05, 22:07

Paulinko walcz z rozstępami i się uśmiechnij,

a i te rozstępy to nie tragedia, są gorsze rzeczy

a wracając do tematu pt metypred mam nadzieję, że tej plagi więcej nie będę musiała brać i nikomu nie życzę
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-06, 06:27

Ja tak samo! ;-)
Paulinka

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-14, 10:12

U mnie znowu kiepsko: tydzień po odstawieniu metypredu a wciąż mi nic nie smakuje, ciągle mnie mdli i wymiotuję.
Lekarze rodzinni na urlopach a mój neurolog zbyt daleko ode mnie by jechać na wizytę i pytać tylko o kwestię tego czemu ciągle mi niedobrze...
Paulinka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4529
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-17, 12:11

Paulinko - zadzwon do neuro - może udzieli Ci jakiejś porady przez telefon, jak nie to idź do rodzinnego , obojetnie czy to Twój czy na zastępstwie. do odwodnienia przy takich objawach i tej temperaturze może dojść szybko zwłaszcza, że utrzymuja się tak długo. (i objawy i temperatura). no i dużo zdrówka Ci życzę
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-20, 14:21

zosiako pisze:Paulinko - zadzwon do neuro - może udzieli Ci jakiejś porady przez telefon, jak nie to idź do rodzinnego , obojetnie czy to Twój czy na zastępstwie. do odwodnienia przy takich objawach i tej temperaturze może dojść szybko zwłaszcza, że utrzymuja się tak długo. (i objawy i temperatura). no i dużo zdrówka Ci życzę


Dziękuję za rady-tak zrobię.
Paulinka

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 495
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Metypred

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2016-03-23, 16:26

Odkopie trochę temat, może Wy mi coś doradzicie odnośnie MEDROLU bo w tabletkach szczerze powiem biorę drugi raz w życiu, pierwszy raz było 11 lat temu po kroplówkach, więc nie bardzo pamiętam skutki uboczne.
Otóż dostałam Medrol w dawkach:
64 mg - 64 mg - przez 5 dni
32 mg - 0 mg - przez 3 dni
16 mg - 0 mg - przez 3 dni
8 mg - 0 mg - przez 3 dni
4 mg - 0 mg - przez 3 dni
od jutra zaczynam pierwszy dzień 16 mg, dostałam go na słabe czucie w palcach u jednej ręki,
jak brałam najwyższą dawkę to było ok, tzn. nadal miałam złe to czucie, ale poza tym nic się nie działo, od wczoraj na dawce 32 mg, masakra, poty straszne, ból nóg, rąk, mrówki na nogach , lekkie zawirowania głowy, ciężko mi się skupić i ciągle czuje się zmęczona ...
Myślicie, że to skutki uboczne czy rzut się szykuje ? Czy jak zejdę z tego medrolu to się wszystko ustabilizuje ?
Dodam tylko, że cały czas od lutego biorę baclofen 30 mg dziennie.
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 6989
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 45
Lokalizacja: tarnowskie góry

Metypred

Postautor: blanka » 2016-03-24, 16:39

Medrol również może działać z opóżnieniem .
ŚpiącaKrólowa pisze:Source of the post ciężko mi się skupić i ciągle czuje się zmęczona ...
- u mnie przy sterydach tak właśnie manifestują się skutki uboczne ( + labilność nastroju , właśnie pocenie się-jak u Ciebie ,itd.)
ŚpiącaKrólowa pisze:Source of the post Czy jak zejdę z tego medrolu to się wszystko ustabilizuje ?Dodam tylko, że cały czas od lutego biorę baclofen 30 mg dziennie.
- wydaje mi się ,że jesteś dobrze ustawiona na lekach .Daj sobie czasu ,bo dopiero masz połowe dawki Medrolu ,do końca jeszcze trochę :wink: . Na Twoim miejscu nie stresowałabym się ,jeżeli zadziałoby się coś co nowego ,bardziej uciążliwego poszłabym do neuro ,ale na razie wyluzuj Królowo .Spokojnie .
Blanka

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Metypred

Postautor: osz » 2016-03-25, 11:52

Cześć.
Mam do Was pytanko dot. leczenia sterydami. W połowie stycznia miałam rzut (biorąc pod uwagę, że diagnozą będzie SM). Na SOR mnie nie przyjęli, w poradni neuro kazali zrobić badania, za miesiąc mam termin wizyty i wtedy zapewne padnie decyzja czy położą mnie w szpitalu. Od stycznia większość mi zeszła, ale pozostały: troszeczkę niewyraźny obraz, ból czy też słabość w rękach, gorsza koncentracja i pamięć oraz regularne swędzenie nóg i twarzy na małych obszarach.
Miesiąc to długi okres czasu, a mam w domu Metypred i tak sobie pomyślałam - może w takiej sytuacji dobrze byłoby przyjąć trochę sterydów na własną rękę, żeby to wszystko wyciszyć?
Diagnozowanie się przedłuża, a ja boję się, że dolegliwości te mi pozostaną.
Jak myślicie? Ewentualnie w jakich dawkach sterydy należy przyjmować?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 6989
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 45
Lokalizacja: tarnowskie góry

Metypred

Postautor: blanka » 2016-03-25, 20:08

osz pisze:Source of the post mam w domu Metypred i tak sobie pomyślałam - może w takiej sytuacji dobrze byłoby przyjąć trochę sterydów na własną rękę, żeby to wszystko wyciszyć?
- chyba nie piszesz poważnie . Sterydy to bardzo silne leki p/zapalne . Dawkowanie rozpisuje lekarz i ważne jest (!) umiejętne zmniejszanie ich dawki . Zbyt szybkie jej obniżenie powoduje zaburzenie rytmu i przewodnictwa m. sercowego .No i można sobie niezle "pomóc". Owszem ,spotkałam się na forum ,że nasz kolega ma w domu sterydy i sobie je dawkuje ,ale wie jak to robic ,choruje już długo i ma na to pozwolenie lekarza .
osz pisze:Source of the post Diagnozowanie się przedłuża
- więc nie masz jeszcze konkretnej diagnozy .Tym bardziej odradzam Ci branie sterydu na własną rękę .
Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci powrotu do sprawności i ..cierpliwości :wink:
Blanka

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Metypred

Postautor: osz » 2016-03-26, 12:39

Dziękuję blanka. Chyba nie zdawałam sobie sprawy z siły sterydów. Niestety trafiło na wyjątkowo niecierpliwą osobę, a do tego hipochondryka :-( Uzbrajam się w cierpliwość (w miarę moich możliwości) i czekam na kolejną wizytę.
Pozdrawiam :-)

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1103
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 49
Lokalizacja: Łódź

Metypred

Postautor: sylseb » 2016-05-13, 11:38

Kurcze, jestem aktualnie na medrolu i powiem Wam, że nie najlepiej to wszystko znoszę. Nie mogę spać (co mi się nieczęsto zdarza), próbuję usnąć i tak koło 2 już mi się udaje, a potem budzę się około 4 rano :diablo: Ciekawe ile tak pociągnę :dash1: Do tego koszmarne obniżenie nastroju. Dramat po prostu.
Pozdrawiam
SylwiU

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 495
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Metypred

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2016-10-22, 09:02

Hej, ja mam takie pytanie, biorę medrol i właśnie dzisiaj zeszłam do dawki 16 mg na dzień, a od dwóch dni mam jakieś przeziębienie czy coś, dzisiaj całą noc nie spałam bo mnie tak kaszel dusił i gardło całe zalane ropą. Idę do lekarza zaraz, ale mam pytanie czy braliście kiedyś medrol i do niego antybiotyk ? bo pewnie tak się skończy, że dostane właśnie antybiotyk
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 6989
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 45
Lokalizacja: tarnowskie góry

Metypred

Postautor: blanka » 2016-10-22, 17:56

Kiedyś zaczynałam medrol 32mg ,wtedy miałam rzut + jakąś ostrą infekcje i dostałam a/biotyk (3tb o przedłużonym działamiu ) .Nic złego z tego powodu się nie podziało .
Pozdrawiam Królowo .
Blanka


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości