Metypred

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-24, 14:36

Zosiu potas koniecznie, dużo wody pij aby wypłukać, puchniesz od solu ale to minie, mi moczopędne dali ale nie radzę przed niedzielą ;-)
Milgamma 100 w tabletkach muli i mogli zlecić zacząć po sterydach, za dużo tego.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-24, 14:43

Reniu, potas jakiś w aptece? obojetnie?

pić też nie bardzo mogę bo wymiotuję, obojetnie co , chyba tylko te leki zostają bo nic innego
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-24, 19:01

Kiedyś, jeszcze we Wro. chyba tylko tuż po zdiagnozowaniu zapisali mi verospiron moczopędnie. Ale bez recepty tego nie dostaniesz.
Szkoda, że wymiotujesz, bo tak to jako moczopędną poradziłabym kawę. Ale do tego też potrzeba uzupełniać magnez.
A co do potasu - zazwyczaj neuro mi przepisuje acespragin, ale to na receptę. A z bezreceptowych - aspargin - potas z magnezem. Tylko tu była niezgodność między moją ówczesną neuro a moim (który wówczas nie był moim) obecnym neuro. Jak on mi to zapisał, to ona uznała, że aspargin ma za mało zarówno magnezu jak i potasu. I zdaje się wówczas mi zapisała milgammę. W zastrzykach. Ja się wówczas do ślubu kościelnego i chrzcin szykowałam. Ale miałam trochę więcej czasu niż Ty do komunii.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-25, 09:03

zosiako pisze:potas jakiś w aptece? obojetnie?

Tak Zosiu, potas jest bez recepty w każdej aptece. Ja kupuję sam potas i chela Mag B6, bo w tych asparginach- mieszankach jest mało potasu i magnezu, trzeba wtedy więcej tabletek brać , bez sensu.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-26, 17:53

kupię w poniedziałek . dzięki :588:

juz się przekonałam - im mniej bedę jeść tym mniej bedę wymiotować , więc w końcu znalazla się dla mnie dieta,

tylko tak się zastanawiam czy to normalne że przy tym całym metypredzie jeszcze bardziej drętwieją mi ręce ? i jest to zdecydowana różnica na niekorzyść :-| , nie wiem czy to normalne,
generalnie w oczach poprawy nie widzę, tyle to co cofnęło sie po solu i dalej bez zmian :-/
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-05-27, 11:45

Zosia ,ja też po solu jestem. Na mnie działa dosyć szybko ,ale duzo osób pisze ,że trzeba poczekać na efekt :-|. Tylko wymioty zdaje mi sie, że nie po sterydach-pisałaś ,że Ci się w głowie zawraca ,wiązałabym to bardziej z tymi zawrotami. Poobserwuj-kiedy bardziej cię nudzi- chodzenie ,po posiłkach ,ruchy głową itp. :588:

Nie zwróciłam uwagi ,ze temat o Metypredzie ,ale -jak na mnie to podobnie działa .
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez blanka, łącznie zmieniany 1 raz.
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-27, 13:20

Blanka bo ja teraz na tym metypredzie francowatym :2: dlatego tu skrobię bo w temacie. ale jakoś mam wrażenie, że nikt tej cholery oprócz mnie nie miał :shock:

wymiotować mi się chce, mam zawroty głowy , ręce mi drętwieją w stawach łokciowych i palce, aż szytwne a nogi w kolanach, takie durne wrażenie jakbyś chciała otworzyć drzwi za ciasne w zawiasach , musisz popchnąć , zeby ruszyło..... no sorki za ten opis ale nie umiem inaczej tego porównać

gorzej jest tak około pół godziny po wzięciu leków tak do 14tej, potem nawet owsiankę mogę wciągnąć :mrgreen:

mąż mi zakupi ten potas...

tak się zastanawiam może to kumulacja metypredu z milgammą oraz Cyclo 3 forte? no ale to przecież lekarz pzrepisał, sama sobie tego nie biorę??
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-05-27, 14:54

Może Ci Zosiu za dużo szczęścia na raz zaordynowali? Renia pisze ,ze po milgamma ,tak mdli.Jeżeli chodzi o metypred ,to dosyć duzo ludzi go dostaje ,mnie na oko b.dobrze robi.Piszesz o obrzękach ,ja puchnę własnie po metyprydzie ,najbardziej na buzi .Ale sterydy zatrzymują wodę ,tkankę rozciska-stąd obrzęk ,a jak jeszcze duży to i ból i uczucie sztywniści w obrzękłym stawie.

Piszesz ,że wymioty po lekach ,a jak leki się wchłonią to jest dobrze.Dopytaj lekarza ,moim zdaniem tu jest przyczyna wymiotów .Może trzeba odstawic milgamme ,albo coś zmienić w dawkowaniu? Wymioty powodują również ucieczke części leku z organizmu,więc tym bardziej konsultuj się choćby nawet z rodzinn. ale jestes po szpitalu ,więc nie powinnaś mieć problemu z dopytaniem sie na oddziale u prowadzącego :-)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-05-27, 15:32

Blanka - masz rację zadzwonię jutro do lekarza i sie zapytam, dzisiaj niestety już jej nie ma :-/
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-05, 21:36

Blanko - widzę że jesteś jeszcze na forum , mam pytanko - przepraszam jezeli niedyskretne, nie odpowiadaj,- czy metypred i solu dostałaś na PZNW? Pytam ponieważ tak wygląda moje obecne leczenie a dzisiaj znowu zaczęło boleć mnie oko :-/ myślałam że to chwilowe ale zaczęło się około 10tej i nie przechodzi... dodatkowo zdrętwiał mi policzek i mam "mrówki" na lewym ręku :-/ czy też masz albo mialaś, albo slyszałaś, że ktoś miał też taki objaw w trakcie leczenia?
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-05, 21:57

Dlaczego Zosia niedyskretne :-) .Metypred i Solumedrol biore drugi raz w tym roku.Najpierw miałam żle zdiagnozowane PZNW i kiedy na okul. Metypred (od 32 mg )nie całkiem zadziałał ,neuro dodał mi solu 1000-6 dożylnych -zastrzyki dwa razy w tyg .Miałam drobne objawy na obwodzie i podziałało dobrze na wszystko.Teraz też zaczęło się od PZNW ,ale szybko doszły objawy obwodowe(też szczęściem niewielkie) ,i tez Metypred 32 ,zeszłam na 4-i będę tą dawkę dłużej brać ,oraz po drodze miałam dożylnie solu jak poprzednio . ;-)
Skoro pojawiają Ci się Zosiu dodatkowe objawy-steryd tez na nie działa ,niedługo będziesz miała wyniki szpit.(pisałas w innym wątku)-będziesz miała okazję się dopytać.
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-05, 22:03

hmm już nic nie rozumiem :-/ co się ze mną dzieje, miałam solu 1000 w kroplówkach teraz metypred od końskiej dawki 34 rano + 4w południe a teraz jestem 3 dzień na 24mg i wracają mi objawy... nic poczekam do wtorku bo i tak idę do szpitala i tak :-/
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-05, 22:10

Zosia mnie objawy obwodowe + różnego rodzaju odczucia skórne też wystąpiły na Metypredzie i w trakcie oka.Wiesz sm to nie warto nawet próbować zrozumieć ,bo głowa mała,ale skoromnie odpuszcza to czemu u ciebie miałoby byc inaczej :-) ;-) (nie wyłamuj sie)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-06, 05:49

:568: no tak instrukcji SM nie przeczytałam i się głupio pytam :-D
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-07, 20:42

mam pytanie dodatkowe - czy to normalne że po sterydzie tym paskudnym, pęka skóra? nie rozstępy sie robią, tylko na palcach skóra pęka do krwi, dosyc głęboko, i opanowało mi wszystkie palce :13:

mój organizm zaakceptował dawkę 24 mg :-D a od jutra schodzę na 20mg
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości