Metypred

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 6979
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 45
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-06-08, 08:05

Zosia-mnie tylko bardzo wysycha skóra . :-)
Blanka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4518
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-08, 15:53

aaaaaaaaaaa czyli mi wyschła mocniej i pęka - no nic gdzieś mam oilatum córki więc ide się ratować...
Blanko - dzieki za wsparcie :588:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4518
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-06-27, 17:24

tadam tadam tadam : nadejszła :-D wiekompna chwila i oto dzis po raz ostatni, jak mam nadzieję, zazyłam "cudowne" dziecko medycyny - metypred. podsumowując leczenie - po solu metypredzik,
cel : częściowo osiągniety - ostrość no prawie , ze prawie wróciła, kolory w lewym po PZNW oku podobnie, drętwienie lewej ręki oraz dzikie uczucie ( nie moja ręka , nie moja) zostało

skutki uboczne obecne: +7kg :shock: , popękana skóra na dłoniach i stopach, plamki czerwone na rękach i dekoldzie, nadwrażliwość skórna (uroczyście wnioskuję o spalenie odzieży dotykającej skórę) i przewrażliwienie emocjonalne zostało :evil:

w poniedziałek kolejny stresik - powrót do pracy , o urlopie mogę zapomnieć bo przecież " odpoczęłam " na zwolnieniu :evil:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Skutki uboczne przy odstawianiu Metypredu

Postautor: Paulinka » 2013-08-03, 14:37

Po 3 miesiącach brania sterydu wreszcie się od niego uwalniam. W proporcjach 16-8-4. 10-dni na 4 g. Zostało mi jeszcze 4 dni i jest strasznie.

Od czasu obniżenia dawki do 8g i 4g objawy:
-przeczulica skóry
-wymioty
-biegunki
-dreszcze
-silne pocenie się
-bóle głowy
-senność
-skurcze stóp
-ciągłe zmęczenie
-ucisk w klatce piersiowej

Przy pierwszych wymiotach i rozwolnieniu wybrałam się do rodzinnej, która stwierdziła jelitówkę. Gdy po kilku dniach miałam to samo domyśliłam się, że musi to być coś innego.

Czy to normalne, że organizm tak reaguje na odstawienie sterydu?
Ta sytuacja trwa ok. 2-3 tyg. i męczy mnie bardziej psychicznie niż fizycznie. Zaczęłam nową pracę, która jest cudowna, a szefostwo wspiera mnie, jednak co chwilę muszę brać wolne lub chorobowe, bo jak iść z takim "atakiem" do pracy? Dlatego zastanawiam się jak długo jeszcze może to trwać?

Proszę o odpowiedzi :-)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Paulinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Paulinka

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 6979
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 45
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2013-08-03, 17:25

Hej Paulinka .
Objawy ,które opisałaś-mogą utrzymywać się mimo odstawienia sterydu .
Ale-biegunka i wymioty-są już rzeczą niepokojącą ,steryd mógł osłabić flore bakteryjna jelit ,bądz/i podziałać niekorzystnie na śluzówkę żołądka ,dwunastnicy .Sprawdż u lek. ,a póki co pij ,pij ,pij-płyny niedrażniące zołądka. Upał , objawy trwające 2-3 tyg. :8: , mogą spowodować odwodnienie .
Pozdr. :-)
Blanka

Annegret
Posty: 1800
Rejestracja: 2010-03-05, 16:47
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: Annegret » 2013-08-03, 18:34

Paulinka- jak pisała Blanka część objawów może się jeszcze utrzymywać. ja zawsze mawiam, że steryd jest jak bomba z opóźnionym zapłonem. Czasami na dobre/ konkretne efekty trzeba trochę poczekać i to już po zakończonej kuracji.
Jednakże biegunka i wymioty to chyba jakaś reakcja organizmu. Czy miałaś jakieś leki osłonowe przy sterydzie? Poza tym lek obniżył Ci odporność i podrażnić układ pokarmowy. No i te upały. Blanka dobrze radzi.
Trzymaj się ciepło i zdrowiej. :588:

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-03, 20:37

blanka te objawy nie trwają non stop tylko co jakiś czas. Właśnie gdybam nad tym lekarzem bo nie wiem czy kończąc już leczenie sterydami może mi coś poradzić?

Annegret Tylko jak długo to może jeszcze trwać aż skończę przyjmować sterydy? Kilka dni, tygodni czy miesięcy?
Tak, osłonkę przyjmuję.

Po prostu nie sądziłam, że po tak krótkim czasie organizm może się tak uzależnić :5:

Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że dosłownie z dnia na dzień na moim brzuchu pojawiły się sinoczerowne, wielkie rozstępy :-( Wygląda to fatalnie no ale co tam wygląd, no nie? ;-)
Paulinka

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-03, 20:49

Paulinka pisze:Zapomniałam jeszcze wspomnieć, że dosłownie z dnia na dzień na moim brzuchu pojawiły się sinoczerowne, wielkie rozstępy :-( Wygląda to fatalnie no ale co tam wygląd, no nie? ;-)


To niestety efekt przyjmowania sterydów. Jeśli mogę coś doradzić - smaruj te rozstępy balsamem nawilżającym (lub lepiej balsamem dla kobiet ciężarnych przeznaczonym specjalnie do zapobiegania powstawaniu rozstępów) póki są sinoczerwone, bo dzięki temu jest szansa, że ładnie i w miarę bez śladu się zagoją. Jeśli zrobią się jasne blizny w postaci zrostów, to już niczym tego nie usuniesz (można tylko zmniejszyć widoczność blizn zabiegami laserowymi i bardzo inwazyjnymi peelingami).

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-04, 12:35

sk czytalismy z mezem, ze wystarczy zwykla oliwka i delikatne masaze ale rzeczywiscie moze jakis krem typowo na rozstepy lepiej by pomogl, dziekuje za rady;*
Dzis mam kolejny ciezki dzien- od rana mdlosci, mialam nadzieje ze mi przejdzie bo zrobilam dzis dobry obiad :-) ale niestety zapach czosnku w mięsie mnie odrzuca a nie zacheca :-(
Paulinka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4518
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-04, 16:20

Pulinko - skończyłam brać metypred 27 06. po leczeniu zostały objawy, ale są one coraz mniej dokuczliwe oprócz miesiączki, którą mam co tydzień...

przepraszam , ze tak wprost, nie gniewaj się, a czy Ty skarbie nie powinnaś testu ciążowego zrobić? zapach czosnku w ciąży pamietam do dziś :mrgreen:

Sk ma rację dopóki rozstępy mają kolor możesz z nimi walczyć, jak zmienią się na kolor skóry pozostanie je zaakcpetować albo bardzo drogie zabiegi
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-04, 18:16

zosiako Nie brzmi to optymistycznie ;-(

No co Ty, nie gniewam się- też o tym myśleliśmy ale ponieważ stosujemy antykoncepcję jest to prawie niemożliwe :-) jednak zrobiłam kilka testów dla świętego spokoju i nic ;-)

Ehh dziś odkryłam kilka pod pachą- nawet nie wiedziałam, że tam też się robią :-/ pozostaje mi masować a gdy nie zniknąć zaakceptować, myślę, że to pikuś przy innych rzeczach :-)
Paulinka

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-08-04, 18:20

Przepraszam, jeśli to kobieco-niedyskretne pytanie, ale czy przytyłaś dużo po tych sterydach?

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-04, 18:26

Po pierwszym "ataku", szpitalu, koszmarnym zespołem popunkcyjnym i solu medrolu schudłam 8 kg. Teraz po 2 dawce i sterydach tyle samo przytyłam. Ale apetyt miałam jak wilk.
Paulinka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4518
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-08-04, 21:48

Paulinko i stąd rozstępy , szybkie tycie i chudnięcie, skóra tego nie lubi... :13:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Paulinka
Posty: 93
Rejestracja: 2013-08-03, 07:02
Lokalizacja: Wronki

Postautor: Paulinka » 2013-08-05, 12:21

Ehh no tak, masz rację!
Paulinka


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości