Interferon a "normalna" praca

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Izabela
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-26, 08:39
Lokalizacja: Kraków

Interferon a "normalna" praca

Postautor: Izabela » 2010-12-08, 12:05

Z gory przepraszam jesli taki temat juz byl
Zaczynam leczenie interferonowe od przyszlego tygodnia-powiedzcie mi czy mozna "klując" sie normalnie pracowac , czy na poczatek trzeba brac urlop/zwolnienie ?
Wiem ,ze kazdy reabuje inaczej ,ale chętnie przeczytam o doswiadczeniach!
Dziekuje z gory
Zycie jest różańcem przypadków, ktore należy przesuwac z usmiechem

J.B.
Posty: 220
Rejestracja: 2009-08-12, 21:59
Lokalizacja:

Postautor: J.B. » 2010-12-08, 12:12

Witaj

MOzna mozna ja tam przez 3 lata tak zylam, klujac sie co 2 zdzien i normlanie pracowalam i zreszta pracuje do dzisz:-) ciezko bylo na poczatku, telepalo mna przez jakies 3-4 miesiacee, temeratura po prawie 40 stopni, ale jakos tam poszlo:-)

Pozdrawiam i zycze wytrzymalosci i konsekwencji
Tym daję radę chorobie, że nic z niej sobie nie robię.

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2010-12-08, 12:20

Izabelko ja kłując się nie pracowałam, ale studiowałam i też momentami było ciężo, ale skończyłam studia i obroniłam się...a to wszystko było w trakcie leczenia ;-)
Objawy uboczne męczyły mnie prze ok. 5-6 miesięcy, ale mobilizowałam się i dawałam radę chodzić na zajęcia, a nawet do dorywczej pracy ;-)

Dasz radę, trzymam kciuki za Ciebie i życzę powodzenia :588:
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

spadeusz
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-20, 15:50
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: spadeusz » 2010-12-08, 21:16

u mnie mija 2 miesiąc pracy na tym 'pawulonie' i ... są lepsze i gorsze dni, ale lepiej jest zacisnąć zęby i pracować niz wpatrywac sie w sufit.

Jak odpływam w pracy to ratuje sie yerbą mate - polecam, stawia na nogi.

głowa do góry, 3mam kciuki, dasz radę - zachowaj urlop na jakis wywczas :)

nikola
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-20, 18:41
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nikola » 2010-12-16, 20:07

Kiedy brałam interferon, pracowałam "normalnie" 10 h dziennie, nie pozwoliłam żeby choroba miała przewagę nade mną. Interferon bardzo źle znosiłam. Przez 1,5 roku brania rożnych interferonów miałam skutki uboczne. Jednym słowem następnego dnia po zastrzyku czułam się jakby przejechał po mnie walec, ale wszystko da się przeżyć kwestia podejścia do sprawy.

Głowa do góry, po prostu trzeba żyć tak jak dawniej, pomimo, że życie jest inne.
":Zapominamy, że życie jest kruche, delikatne, że nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jak byśmy byli nieśmiertelni."

morela
Posty: 51
Rejestracja: 2009-02-10, 13:39
Lokalizacja: Kalisz
Kontaktowanie:

Postautor: morela » 2010-12-16, 23:18

też studiowałam i nadal studiuję i pracuję i biore interferon. co prawda ja mam leczenie juz prawie 2lata a skutki uboczne do dzis, czyli zawsze po leku dreszcze i takie tam mimo tego ze biore paracetamol, czasem mniejsze objawy czasem wieksze ale daje rade:) takze głowa do góry Izabelo :-)

Izabela
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-26, 08:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Izabela » 2010-12-18, 10:31

Dziekuję za cieple slowa. poki co nie jest zle , wrocilam do pracy , bo sporo osob juz na mnie czekało Mam nadzieje ,z eobjawy uboczne do "wytrzymania" pozostaną ,a nawet sie zmniejśza
Pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!
Zycie jest różańcem przypadków, ktore należy przesuwac z usmiechem

irenaa
Posty: 4
Rejestracja: 2010-12-14, 21:53
Lokalizacja: Nysa

Postautor: irenaa » 2010-12-19, 19:26

Witaj, Izabelo, pewnie jesteś bardzo szczęśliwa że zaczynasz leczenie interferonowe? Ja jestem już 4 lata po takiej kuracji. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, pracowałam i czułam się wyśmienicie! :lol: Trzeba wierzyć, że pomoże? A na pewno pomoże, tak jak i mi. Jest bardzo dobry! Ja miałam spokój przez długi czas, a rzuty lekkie. Będzie dobrze głowa do góry <mikolaj> Pozdrawiam


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 312 gości