Antybiotyki

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Arturo
Posty: 158
Rejestracja: 2007-07-22, 14:23
Lokalizacja: Mielec
Kontaktowanie:

Postautor: Arturo » 2008-11-30, 22:59

coś na rzeczy może być z tą chlamydią, podobnie było z wrzodami żołądka, dopiero niedawno odkryto, że większość wrzodów jest powodowana właśnie przez tą bakterię. Podejrzewa się też, że może mieć znaczenie w rozwoju miażdżycy.
na celownik bierze się też wirusy(EBV), z nimi jest gorzej bo nie ma skutecznych leków jak w przypadku bakterii.

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-12-01, 00:57

quba pisze:PS. w badaniu WB Cpn wyszała dodatnio 2x.


Nie moge rozczytac nic z tego linku, gdyz jestem nie dokształcony w jezykach :P

Ja oprocz boreliozy mam tez wykryta chlamydie wiec tak jak kiedys wspominałem, mozna miec wiele chorob ktore przypominaja SM
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-12-01, 09:10

a choroby przypominające sm prócz boreliozy to jakie ?

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-12-01, 15:39

gucioziom4 pisze:a choroby przypominające sm prócz boreliozy to jakie ?


Napewno chlamydia, bartonela,bebesioza nie wiem jak inne bakteryjne typu , jorsinioza, erlichioza,mykoplazmy
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-12-01, 19:57

gucioziom4 jeżeli bardzo chcesz ;-) to poszukam i przedstawie ci wszystkie ponad 100 chorób o podobnym przebiegu klinicznym lub ze zbliżonymi objawami chorobowymi co SM ale nawet neurolog będzie miał z tym problem. Rozpoznanie SM u chorych z typowymi objawami i przebiegiem wydaje się łatwe, ale może być trudne u chorych z nietypowymi objawami klinicznymi, niepewnymi wynikami badań MRI, PW i płynu mózgowo-rdzeniowego, a szczególnie trudne u chorych z przebiegiem pierwotnie postępującym, gdy trzeba wykluczyć inne choroby o podobnym przebiegu i objawach.
Są to 1) warianty SM - inne choroby istotny białej, 2) choroby zapalno-reumatoidalne, 3) choroby naczyniowe, 4) choroby infekcyjne, 5) choroby zwyrodnieniowo-metaboliczne, 6) choroby genetyczne, 7) choroby onkologiczne, 8) zaburzenia psychiczne, 9) zmiany w zakresie struktur kostnych, 10) zaburzenia toksyczne i inne.
Na przykład choroby, w których obraz MRI jest taki sam, jak w SM: toczeń rumieniowaty, sarkoidoza, zespół Sjögrena, choroba Marburga, choroba Devica, stwardnienie koncentryczne Balo, neuroborelioza, chłoniak okołonaczyniowy, chłoniak wewnątrznaczyniowy, Herpes-virus, niedobór witaminy E, zapalenie małych naczyń OUN, ostre rozsiane zapalenie mózgu i rdzenia, zespół antyfosfolipidowy, niedobór witaminy B12, niedobór kwasu foliowego, niedobór witaminy E, SLA i wiele wiele innych.

Niekiedy dzisiejsza wiedza oraz sprzęt poprostu nie pozwalają na postawienie pewnej diagnozy. Wtedy pozostaje czekać a właściwie żyć jak najnormalniej jak tylko można. Trzeba pamiętać że chorzy z niepewnym rozpoznaniem nie powinni być włączani do leczenia nowymi lekami immunomodulacyjnymi i uczestniczyć w próbach klinicznych lub badaniach naukowych oraz programach terapeutycznych. Złe leczenie jest gorsze niż brak diagnozy i czesto powoduje nieodwracalne szkody.

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-12-01, 20:40

" i wiele wiele innych. " nie no , tyle wystarczy . :shock:

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-12-02, 09:15

rob pisze:Trzeba pamiętać że chorzy z niepewnym rozpoznaniem nie powinni być włączani do leczenia nowymi lekami immunomodulacyjnymi i uczestniczyć w próbach klinicznych lub badaniach naukowych oraz programach terapeutycznych. Złe leczenie jest gorsze niż brak diagnozy i czesto powoduje nieodwracalne szkody.


P. pierwsze dziękuje za wyczerpującą wiadomośc :-D
Po drugie. Mówiąc to uważasz że osoby z jednym rzutem nie powinny brać leków immunomodelujacych? Bo mam na myśli ze są takie osoby które z natury mają jeden rzut przez całe życie bez pomocy leków.
Na czym polega neurobolerioza ? Czy przy tej chorobie równiez podaje się solu medrol ?
rob Ty lekarzem jesteś ? skąd Ty tyle wiesz ? :4:

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-02, 10:48

niektorzy moga miec jeden rzut ale nap. caly czas miec jakies uporczywe objawy. np ja.
:-|

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-12-02, 11:15

Rob
oczywiście najbardziej podoba mi się to , że przyczyna moich zmian w mózgu jest.
" niedobór witaminy B12, niedobór kwasu foliowego, zaburzenia psychiczne" z tym dałoby się żyć :(
...

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-12-02, 12:36

ja tez miałem jeden rzut, i cały czas mam jakies prądy po kończynach, często gorąco robi mi się w podeszwie dosłownie na pare sekund no i cholerne zaburzenia równowagi :-|

szylkretowa
Posty: 1425
Rejestracja: 2008-10-17, 12:04
Lokalizacja: wlkp

Postautor: szylkretowa » 2008-12-02, 19:12

guzioziom prady po konczynach.. mam w nohach na plecach i brzuchu, takie okres ze to jest:|
marta a badali ci niedobor witaminy b12?
ja mialam badane u mnie wszystko wsio, a juz bylam pewan ze to wszystko od tego :-/

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2008-12-02, 22:52

witamine b12 domięsniowo wydaje lekarz ? czu mogę poprostu iśc do apteki i wykupić ?
lekarz ze mój objaw l.... coś tam to może być tez nie dobór witaminy b12 i zalecił zastrzyki, nic więcej nie dodał a ja zapomniałem sie spytać...

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2008-12-03, 00:03

gucioziom4 pisze:Na czym polega neurobolerioza ?


poczytaj w watku -Borelioza artykuły-

gucioziom4 pisze:Czy przy tej chorobie równiez podaje się solu medrol ?


raczej solu medrolu nie powinno sie podawac przy boreliozie, czesto wywołuje pogorszenie objawów, choc bywaja osoby ktore po solumedrolu pomimo boreliozy maja poprawe, byc moze maja obie choroby na raz i pewne objawy wystepuja od SM i te moga po sterydach ustapic
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

martoni
Posty: 142
Rejestracja: 2008-10-18, 13:07
Lokalizacja: polska

Postautor: martoni » 2008-12-03, 09:12

nie nikt mi tego nie badał, ale gdy wspomniałam o tym lekarzowi, ona patrząc na moje mri mózgu powiedziała, że to bardzo pocieszna teoria.
...

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-07, 21:51

Witajcie.
JEstem po blisko rocznej antybiotykoterapi, wg protokołu Wheldona. Wydaje sie ,ze przyniosła ona efekty. Wczesniej co 2 miesiace rzuty i kursy solumedrolu. Antybiotyki zahamawoaly chorobe. przez ten rok, zadnego rzutu, stopniowa poprawa. Dokladnie taka jak opisje wielu na tym forum:
http://www.thisisms.com/modules.php?nam ... forum&f=28

Jeśli macie otwartych lekarzy, zachecam wydrukowac im artykuly dr Wheldona i przekazac :
http://www.davidwheldon.co.uk/ms-treatment.html

Samemu warto przeczytac forum, od konca do poczatku. Historie ludzi daja wiele do myslenia i wiele nadzieji, ze mozna z SM sie wyleczyć.


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości