Antybiotyki

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-10, 12:44

Dziwi mnie brak zainteresowania tą terapią. JEst to obecnie jedyna skuteczna, pozwalajaca zahamowac chorobą, często przywrócic utracone funkcje.

W Polsce, w chwili obecnej jest kilku pacjentów stosującą tę metodę, z dobrymi rezultatami. Na świecie są setki pacjentów, również skutecznie leczonych.

NIestety świat wielkiej farmacji i powiązan wielkich pieniedzy z medycyną nie ma żadnego interesu we wprowadzaniu tej metody, bo jest onia tania i oparta na lekach, których nie chroni patent.

zachęcam do lektury, jesli ktos ma problemy z angielskim, to słuze pomocą.

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-08-11, 10:19

o jakies szczegoły tej terapi mozna prosic ?? tj co to za specyfiki dostawales ? skutki uboczne i miejsce ewentualnego programu ??

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-11, 13:14

chodzi o antybiotykoterapię, czyli antybiotyki wg protokołu Wheldona.

http://www.davidwheldon.co.uk/ms-treatment.html

Zakłada ona podawania doksycykliny przez min rok, 200mg/d, do tego azytromycyna i pulsy tynidazolu, około 5 dni w miesiącu w dawce 1000mg.

jest to terapia eksperymentalna, nie ma jej w żadnym programie.

Aby w to wejsc, warto samemu poczytac, wydrukowac z w/w strony pełną dokumentację i zanieść lekarzowi z prosba o wystawianie recept na antybiotyki.

Autor tej metody wyleczył swoją żonę z SM. dr Wheldon jest lekarzem z Oxfordu, mikrobiologiem i neuropatologiem.

MEtodę tęstosują tysiące ludzi na całym świecie. Wszyscy na własną rękę, bo żadna firma farmaceutyczna nigdy nie zleci badan skutecznosci, bo na tych lekacha nie da się zarobić - są to ogolnie dostepne antybiotyki.

Terapię raczej trzeba finasowac sobie samemu, chyba ,ze lekarz przepisze recepty na refundowane antybiotyki. koszt to około 700 - 1500zł /mc w zaleznisci od refundacji.


polecam te historie:
http://www.thisisms.com/ftopic-4375-150.html


jak widac z wykresu i tabeli, po 18 miesiacach antybiotykoterapii, test przejscia 25 stop, poprawił się z 20 sek. do 4 sek. Przez ten okres pacjentka nie miala rzutów, stopniowo się poprawiała.

Czy jakas z testowanych terapii daje takie efekty?


MOje wejscie w to, to był sceptycyzm, ogromny, na poczatku, potem 10 miesiecy czytania i decyzja na tak (ostatecznym bodzcem był stan pacjenta po 20 latach choroby). Najwiekszym problemem jest znalezienie lekarza i przekonanie go do prowadzenia leczenia.

NIestety to chyba prawda, co pisze dr Wheldon. NIe ma łagodnych postaci SM. NIeprawdą jest, że nie jest to choroba śmiertelna. NIe prawdą też jest, że można żyć w jako takim komforcie z tą chorobą. Nie prawdą jest, że nie ma skutecznej terapii hamującej jej postęp.

W Polsce jest kilka osob stosującą tę terapię w leczeniu SM i kilkatysiecy stosujących duzo wyzsze dawki antybiotyków w leczeniu boreliozy.

W rezyltacie, mozna powiedziec, ze terapia antybiotykami, wydaje sie byc bezpieczniejsza od innych stosowanych w SM.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-11, 13:17


danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-08-12, 23:51

..kurcze brzmi bardzo ciekawie........
powiedz mi konkretnie jaka jest dzienna rozpiska dawkowania lekow i jakich lekow ??

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-13, 11:55

podstawowy protokol Wheldona zawiera:
doksycyklina 200mg/d
azotrymycyna 500mg/d
5 dni w miesiacy tynidazol 1000mg/d

to przez rok. potem pulsy co 3 mce.

Wheldon uwaza, ze przyczyna SM jest wewnatrkomorkowa infekcja chlamydia pneumonie. czesto rowniez borellią b, lub innym patogenem.

te znajdują u praktycznie kazdego z SM.

u mnie wykryto borelie i CPN, wiec mam wieksze dawki, ale efekty sa wspaniale.

Ania vel Rysiek
Posty: 221
Rejestracja: 2008-12-02, 14:18
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ania vel Rysiek » 2009-08-13, 12:04

i zgadzam sie, bo zakazenie to tez moj typ w pochodzeniu SM, ale nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze nie ma lagodnego SM. slyszalam o zbyt wielu przypadkach osob, ktore dozywaly poznej starosci bez wozka, a nwet kuli (mowie o okresie miedzy rzutami). srendio mi sie to zgadza, a moze po prostu nie chce w to wierzyc, bo sama mam nadzieje na lagodny przebieg...
:)
pozdrawiam,
Ania

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-08-13, 18:01

quba, tak leczy się Chlamydia pneumoniae a nie sm :roll:
http://forum.chlamydioza.pl/portal.php?show=5

To jaki związek ma leczenie antybiotykami z sm?
Jestem bardzo zaskoczona...
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-13, 18:19

oczywiscie ze tak. tyle ze dr wheldon uwaza,ze przyczyna sm jest wlasnie cpn. na poczatku choroby szukalem czegos na jej temat i trafilem na strone dr w. i cpnhelp.org. potem zrobilem badania i cpn wyszla +.
czytalem dalej, w tym forum o abaxach od deski do deski na thisissm i zdecydowalem sie w to wejsc. efekt jest taki,ze rok bez rzutow i wycofanie choroby w 95 procentach.

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-08-13, 19:19

czyli najlepiej zrobic badania ....-----tylko jakie i na co ??

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-13, 21:47

daniel. najpierw czytac,czytac, czytac. potem jeszcze razczytac. wtedy bedziesz wiedzial jakie badania i rozummial istote rzeczy. potem musiszznalezc lekarzaco ciebedzie chcial leczyc. i to jest najtrudniejsze. zeby go znalezc musisz umiec go przekonac. zeby go przekonac musisz wszystko rozgryzc sam. mi to zajelo prawie rok.

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Antybiotyki

Postautor: Halina » 2009-08-14, 06:47

Casey pisze:quba, tak leczy się Chlamydia pneumoniae a nie sm :roll:
http://forum.chlamydioza.pl/portal.php?show=5

To jaki związek ma leczenie antybiotykami z sm?
Jestem bardzo zaskoczona...

Gdyby przyjąć, że obraz MRI i i wszystkie objawy kwalifikowane jako niezależna choroba neurologiczna wynikają z zakażenia (ew. wyjątkowa manifestacja zakażenia) chlamydiami staje się to bardzo sensowne

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-08-14, 22:47

Cpn ?? - co to sa za badania ??

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2009-08-15, 08:08

danielson,zacznij czytac jesli chcesz byc zdrowy. ciezkadroga przedtoba. na tacy tego podacsienieda bo najtrudniejsze zadanie to przekonac lekarza. jak chceszto zrobic nie majac wiedzy?
jabralem dodatkowe lekcje angielskiego by mocswobodnie czytac i rozumiec.
zacznij od linku dr wheldona, potem forum thisissm. jest tam kilku polakow.

danielsonn
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-29, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: danielsonn » 2009-08-16, 11:12

ok...
myslalem ze masz jakies materialy po polsku - po angielsku czytac umie dobrze tylko ze czasu mam malo otatno.......a jesli chodzi o recepty to mam lelkarza ktory mi przepisze i to bez problem.....


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości