Solu Medrol - ambulatoryjnie.

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

firefly
Posty: 22
Rejestracja: 2012-04-17, 15:19
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Re: solu-medrol ambulatoryjnie

Postautor: firefly » 2012-04-23, 16:07

Nefthy pisze:Nie wiesz przypadkiem jak jest w szpitalu akademickim? Tam chodzę do neurologa, mówiłam mu ostatnio o zdrętwiałej stopie, to kazał przyjść jak coś będzie gorzej, a chyba już jest bo teraz i druga stopa drętwieje. A położyć do szpitala się panicznie boje :/

Jeśli przez "akademicki" masz na myśli akademię medyczną, to mój neurolog właśnie stamtąd "się wywodzi" i wiem, że niestety nie ma tam możliwości przyjmowania solu ambulatoryjnie. Rzut=przyjęcie do szpitala. Na 5 dni.

obi997
Posty: 40
Rejestracja: 2009-01-30, 23:20
Lokalizacja: Opole

Postautor: obi997 » 2012-06-30, 19:07

Nie wiem czy dobre miejsce wybrałem, ale wszystkich, którzy jeszcze o tym nie wiedzą informuję, że od dnia 1 lipca 2012r. Solu Medrol wraca na listę leków refundowanych.

Solu-Medrol proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań 1000 mg 1 fiolka z proszkiem, 1 fiolka z rozpuszczalnikiem 2012-07-01
Dane szczegółowe: Solu-Medrol
Cena detaliczna: 102,4zł
Zapłata pacjenta: 14,36zł

Postać leku: proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań
Dawka: 1000 mg
Opakowanie: 1 fiolka z proszkiem, 1 fiolka z rozpuszczalnikiem
Substancja czynna: Methylprednisolonum
Kod EAN: 5909990236817
Zakres wskazań objętych refundacją: Zaostrzenie w przebiegu stwardnienia rozsianego
Poziom odpłatności: ryczałt

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-01, 19:45

W NFZ wszystko zmienia się w takim tempie, że trudno za tym nadążyć.
obi997, dzięki za cenne info.
Obrazek

AniaM18
Posty: 20
Rejestracja: 2009-09-11, 15:26
Lokalizacja: podkarpackie

Postautor: AniaM18 » 2015-02-07, 21:38

Część
Napiszcie,proszę,jak jest z tym "dogadaniem" się z lekarzem na solu ambulatoryjnie. W szpitalu nie chce leżeć, Dzisiaj byłam na oddziale, akurat dyżur miała ordynator.., ale że spuszczona głowa (kłamała ciut?)ą, patrząc w podłogę, obwieściła, że" ..nie ma możliwości ambulatoryjnego leczenia solu, bo żadna apteka go ni ma, czy że nie dostanę...., bo solu jest tylko do terapii zamkniętej, czy jakoś tak- czyli, że tylko w szpitalu i trzeba się położyć...
zapytałam, co z jakąś inną formą leczenia, doustnie, zastrzyki..żeby ttlko na oddziale nie leżeć? Kazała mi do swojego neurologa się zgłosić...ręce mi opadły..a w ogóle zaznaczyła, że ona jest na dyżurze i porad teraz nie udziela...
żeby umówić się na wizytę pryw. trzeba min. 2 tyg. Czekać...więc zostaje mi szpital, ale nie cchcę, nie mogę teraz, a z drugiej str. Rzut trzeba wyleczyć....

Napiszcie jaką terapię mielisci, może, bez solu, a przu rzucie..czy jest możliwa sama terapia doustna? Dzięki z góry za odp.

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2015-02-07, 22:19

No niekiedy dają Metypred, Medrol, Encorton... Mój neuro nie jest entuzjastą tego, więc jeśli już ma mi dać sterydy, to kładzie mnie do szpitala. Kiedyś, kiedy leczyłam się u innej neuro, to jak się bardzo uparłam, że ja nie chcę do szpitala, to mi zapisała domięśniowo Dexaven. Tak więc to nie jest tak, że jak rzut to od razu szpital. Bywa, że chętniej zapiszą inne sterydy. Oczywiście to zależy od ciężkości rzutu. I pewnie też od obłożenia szpitala. Mnie zawsze przy ocznych chcieli koniecznie kłaść do szpitala - i to zarówno okulistka jak i neuro. A przy pozostałych to już różnie bywało. No i kiedyś, kiedy mój neuro akurat był na urlopie poszłam do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do szpitala... a tam z izby przyjęć odesłali mnie do domu, z receptą na Medrol i rozpisanym dawkowaniem, więc może i Twoja wizyta w szpitalu zakończy się podobnie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Jukka, łącznie zmieniany 1 raz.

amnezja
Posty: 108
Rejestracja: 2014-09-16, 18:28
Lokalizacja: nie pamiętam

Postautor: amnezja » 2015-02-07, 22:36

AniaM18
U nas w ośrodku nie ma problemu z podaniem Solu ambulatoryjnie.
Z otrzymaniem solu w aptece też nie ma problemu, lekarz wypisuje receptę. Idziesz do apteki i masz - czasem nie mają na stanie to zamawiają i na drugi dzień jest, a my podajemy pacjentowi,
a pani doktor opowiada dziwne rzeczy
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez amnezja, łącznie zmieniany 1 raz.
"Łagodząc ból drugiego człowieka zapominamy o własnym".
(A. Lincoln)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości