Leczenie SM w Niemczech

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Agutka
Posty: 2
Rejestracja: 2011-05-18, 16:07
Lokalizacja: starogard gdański
Kontaktowanie:

Leczenie SM w Niemczech

Postautor: Agutka » 2011-05-25, 13:43

mam 19 lat. W styczniu nagle po studniówce przestałam widzieć na lewe oko, poszłam do lekarza i stwierdził pozagałkowe zapalenie nerwu wzrokowego, podano mi kilka dawek steryd w kroplówkach no i zrobiono rezonans. miałam potem konsultacje neurologiczna bo w rezonans wykazał kilka ognisk demielinizacyjnych. skierowano mnie potem na oddział neurologiczny gdzie zrobiono mi punkcje wynik nie był za ciekawy. wypuszczono mnie ze szpitala z diagnozą ; izolowany zespól kliniczny. nic więcej mi nie powiedziano, teraz doszły kolejne objawy, najpierw słabła mi prawa ręka, a teraz mam bardzo często zdrętwiałą lewa rękę, zachwiania równowagi, brak koncentracji. częste bolę głowy, bardzo zmienne nastroje.

dostałam propozycje leczenia w Niemczech, będę miała tam prace, a wiec i ubezpieczenie. Boje sie bo nie znam języka, jednak gdy rozmawiam z lekarzami w Polsce mówią mi jedz. ponieważ w Polsce żeby dać mi rozpoznanie SM muszę dostać kolejny rzut, chociaż wyniki sa jednoznaczne, a ja chce powstrzymać ta chorobę nim się na dobre rozwinie, bo mam jeszcze wiele do zrobienia w swoim życiu :9: . Stad moje pytanie jak wygląda to w Niemczech, czy od razu po przyjeździe i opłaceniu ubezpieczenia mogę isc do lekarza i zrobić kompleksowe badania, ile kosztują leki, czy leczenie jest lepsze, bo w Polsce się już zraziłam, jak wygląda refundacja?
Ostatnio zmieniony 2011-05-29, 16:08 przez Agutka, łącznie zmieniany 1 raz.
kiedy nie wiesz jak zacząć, zacznij od TU LEŻY KASZTAN, a potem się zobaczy, co będzie dalej.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2011-05-25, 13:58

Agutka, niewiele wiemy na temat leczenia SM w Niemczech, ale troszkę informacji znajdziesz tutaj :arrow: http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... =niemczech
Pozdrawiam serdecznie :-)
Obrazek


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości