Programy leczenia Sm.

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

kottar
Posty: 2
Rejestracja: 2013-12-30, 18:57
Lokalizacja: Polska

Postautor: kottar » 2014-02-26, 13:16

Witajcie. Czy ktoś zna i mógłby opisać procedury w przypadku zmiany miejsca leczenia w trakcie trwania programu (w związku ze zmianą miejsca zamieszkania)? Czy to w ogóle możliwe?

olka
Posty: 67
Rejestracja: 2014-01-26, 20:53
Lokalizacja: niedaleko

Postautor: olka » 2014-02-27, 19:45

W jakim jesteś programie ? na NFZ?
Najlepiej zapytaj lekarza.

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Lekarz prowadzący

Postautor: aanaa » 2014-03-16, 20:58

Witam. Mam pytanie - czym się zajmuje neurolog w programie NFZ? Powinien nas badać i odpowiadać na pytania czy tylko wydaje leki? Pytam, bo jestem od kilku miesięcy w programie i wszystko odbywa się na zasadzie - skierowanie na oddział - izba przyjęć - oddział - leki - do widzenia bo lekarz się spieszy. Ewentualnie info o terminie kolejnych badań krwi. Nie ma kogoś takiego jak lekarz prowadzący, bo leki odbierać można u jakiegokolwiek lekarza zajmującego się programem.
Często piszecie o "swoich" neurologach - to są ci "programowi" czy macie swoich prywatnych? Nie łapię jeszcze tego systemu. Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

pawel_wlkp
Posty: 1826
Rejestracja: 2013-05-09, 09:51
Wiek: 50
Lokalizacja: okolice Poznania
Kontaktowanie:

Postautor: pawel_wlkp » 2014-03-16, 21:35

Ja swojego neurologa mam przy szpitalu w poznaniu na przybyszewskiego.Jestem u niego co 2-3 miesiące. Pierwszy jest wywiad, pózniej badania , rozmowa , moje pytania, skierowania ,recepty.
Tam też znajduje się oddział neurologi zajmujący się diagnozami sm, i programami.
Mój neurolog jak czegoś nie rozumie np w wypisie z odddziału, dzwoni do pani ordynator i wszystko wyjaśnia. Tak że ja kontakt mam bardzo dobry z neurologiem, a także z oddziałem w którym jestem (byłem diagnozowany) oczywiście wszystko przez NFZ.Na program będzie mnie kierowała pani ordynator oddziału, więc mój neurolog nie bardzo bedzie miał coś z tym wspólnego.
Jak na razie to czekam na 15 maja na pisemną diagnozę sm, zaraz potem pani ordynator oddziału powiedziała że zajmie się programem na który sie kwalifikuję. Tak wyglada to u mnie .
Być może wyciagniesz z tego postu parę wniosków. ;-)

Z tego co wyczytałem z Twojego postu najwyrażniej masz totalny brak kontaktu z neurologiem prowadzącym. Może czas pomyśleć o zmianie :?:
Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować....

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Postautor: aanaa » 2014-03-17, 09:12

Dzięki za szybką odpowiedź :-)
Z tego co widzę to są 2 totalnie różne poziomy szpitali ;-) Ja leczę się, tzn. pobieram leki w Łodzi. Co prawda jest tam poradnia, ale dostanie się do niej graniczy z cudem. Jeżeli chodzi o wypisy, to nie ma czego rozumieć, bo są przepisane kropka w kropkę z pierwszego wypisu.
No i najlepszy jest neurolog prowadzący, którego nie ma - jest tylko przyjmujący i wypisujący z oddziału. No ale chciałam dostać leki szybko, to mam ;-) Może dlatego tak sprawnie można dostać się u nich do programu, ehh
Pozdrawiam i szybkiego "udziału" w programie :-)

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2014-05-14, 11:12

Takie stwierdzenie pojawiło się w wątku o Avonexie:
aanaa pisze:Dzisiaj dowiedziałam się od lekarza, że 5-letnie ograniczenie czasowe na avonex już nie obowiązuje :-) Warunki: rezonanse kontrolne + brak pogorszeń

Skąd taka informacja? Ma to jakieś oparcie w formalnych decyzjach?
Ostatnio zmieniony 2014-05-14, 11:34 przez arronia, łącznie zmieniany 1 raz.
It doesn't get any easier; you just go faster.

Ola92
Posty: 95
Rejestracja: 2013-09-05, 17:47
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Ola92 » 2014-05-14, 11:26

Ja biorę Extavię i mi też przy ostatniom odbiorze leków powiedzieli, że wszyscy którzy są w programi będą dostawali leki bezterminowo :)

nelka66
Posty: 229
Rejestracja: 2013-02-14, 09:07
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nelka66 » 2014-05-14, 12:59

Cześć,

A wiecie może co z tymi, którzy byli w programie przez 5 lat ale ich czas już minął? Czy na nowo mogą się starać o lek?

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Postautor: aanaa » 2014-05-14, 18:09

arronia pisze:Takie stwierdzenie pojawiło się w wątku o Avonexie:
aanaa pisze:Dzisiaj dowiedziałam się od lekarza, że 5-letnie ograniczenie czasowe na avonex już nie obowiązuje :-) Warunki: rezonanse kontrolne + brak pogorszeń

Skąd taka informacja? Ma to jakieś oparcie w formalnych decyzjach?


Sprawdzałam na stronie PTSR - nic takiego nie ma. Nie pytałam lekarza skąd ta zmiana. Byc może szpitale prowadzące programy mają jakieś informacje od NFZ, do których my nie mamy dostępu. Dopytam następnym razem.

Mira
Posty: 233
Rejestracja: 2009-03-24, 20:08
Lokalizacja: śląsk

Postautor: Mira » 2014-05-14, 20:11

Też szukałam potwierdzenia tej informacji na różnych stronach. Nie znalazłam nic, ale jeśli faktycznie się zmieniło... byłoby miło... ;-)
Mira

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Postautor: anula;) » 2014-05-14, 21:47

Mira pisze:Też szukałam potwierdzenia tej informacji na różnych stronach. Nie znalazłam nic, ale jeśli faktycznie się zmieniło... byłoby miło... ;-)


http://www.mp.pl/kurier/100852 - zalogować się,poczytać ... pewnie można... ;-)

Pozdrawiam.
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

magdasz
Posty: 49
Rejestracja: 2013-01-16, 11:37
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: magdasz » 2014-05-15, 08:32

W Ministerstwie trwają prace nad formalnym zdjęciem ograniczenia czasowego dla leków pierwszego rzutu (jeśli są spełnione kryteria do przedłużenia programu). dopóki zmiany nie wejdą w życie to osoby którym teraz kończy się 5 letni program mogą i tak dalej dostawać leki bo większość producentów zobowiązała się dostarczać je za 1 zł do szpitali. Więc zmiany w tym zakresie powinny być, tylko nie wiadomo dokładnie kiedy :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez magdasz, łącznie zmieniany 1 raz.

aanaa
Posty: 86
Rejestracja: 2014-02-22, 15:08
Lokalizacja: wlkp

Postautor: aanaa » 2014-05-31, 22:23

Mam pytanie - czy jest ktoś w programie lekowym nfz w szpitalu WAM w Łodzi? Jak wygląda tam opieka i współpraca lekarza z pacjentem? Planuję ucieczkę z obecnego szpitala i nie chcę trafić z deszczu pod rynnę. Słyszałam, że z Barlickiego pacjenci uciekają, więc ten szpital odpada

Karolci1990
Posty: 802
Rejestracja: 2014-04-21, 06:46
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Karolci1990 » 2014-05-31, 23:55

Nie wiem jak jest z neurologią w Wamie bo nie leżałam. Nawet jak miałam skierowanie do szpitala od lekarza POZ z osłabieniem siły mięśniowej i zawrotami głowy i poszłam do WAM-u na Izbę Przyjęć bo blisko tego szpitala mieszkam. To pani w rejestracji powiedziała mi że mnie nie zarejestruj bo i tak mnie lekarz nie zbada na IZBIE bo oni mają ostry dyżur ortopedyczny. I kazali mi jechać do szpitala gdzie mają szpitalny oddział ratunkowy :( Wiec nie wiem jak tam jest na neurologii bo nie leżałam. Ale może ktoś inny z forumowiczów będzie wiedział :-)

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2014-06-02, 07:33

aanaa pisze:Mam pytanie - czy jest ktoś w programie lekowym nfz w szpitalu WAM w Łodzi? Jak wygląda tam opieka i współpraca lekarza z pacjentem? Planuję ucieczkę z obecnego szpitala i nie chcę trafić z deszczu pod rynnę. Słyszałam, że z Barlickiego pacjenci uciekają, więc ten szpital odpada

JA od lipca jestem w WAMie :) ogólnie są trzy panie doktor, jedna w poradni, dwie na oddziale. Ja jestem baaardzo zadowolona, moja Pani doktor (a która to Ci mogę napisać na priv) jest przemiła, zawsze jak coś mi dolega (np oczy ostatnio) zleca dodatkowe badania, daje skierowanie do poradni i zazwyczaj SMowcy za długo nie czekają na termin :) z tego co słyszałam, to żeby się do Barlickiego dostać to musisz się przewinąć przez kilka prywatnych gabinetów. Ja żeby się dostać do WAMu poszłam prywatnie do ordynatora, ale to nie jest konieczne, bo to jest taki człowiek, że przyjmie zawsze (gdy jest na oddziale) jeśli masz jakiś problem. Z resztą mam znajomą to też nigdzie prywatnie nie chodziła a jest w programie.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pisz na priv albo tu :) pozdrawiam :)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości