Nowe kryteria kontynuacji leczenia?

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Nowe kryteria kontynuacji leczenia?

Postautor: jaszczurka » 2012-02-01, 14:35

Z góry proszę o przeniesienie,jesli taki temat już jest,bo nie mam siły się przekopywać :-P Do rzeczy: Dzisiaj byłam po kolejne fioletowobiałe magiczne pudełeczko z zastrzykami i zapytałam mojej dr,czy jest szansa na kontynuację leczenia po zakończeniu 3 roku (mi wypada jakoś w maju) i dowiedziałam się,ze tak ale...zmieniono zapis dot.kryteriów dostępu w ten sposób,że "warunkiem kontynuacji leczenia jest BRAK rzutów +BRAK nowych zmian w rezonansie" podczas gdy poprzednio było w zasadzie "Brak znaczącego postępu,tzn brak rzutów albo brak nowych zmian." W efekcie grupa osób które będą dopuszczone do kontynuacji zawęzi się znacząco,bo odpadną osoby wprawdzie bez rzutów,ale ze zmianami w rezonansie,których jest sporo.I tu pytanie do Was,czy to jest prawda,czy tylko jakiś wewnętrzny myk w naszym szpitalu? Generalnie to ten zapis ma sens,bo jak lek nie pomaga,to po co się truć,ale....zaczynam się trząść,co to będzie jak mnie wywalą (skierowanie na mr już mi wręczono)...znów zostanę z niczym...Jak to prawda,to będę się koncentrować z całych sił,żeby się nowe zmiany tym razem nie pokazały :-P ,a jak nieprawda,to zacznę zbierać chyba na argumenty :-P (chociaż mam nadzieję,że nie o to chodzi)

martyna
Posty: 2661
Rejestracja: 2010-03-04, 14:33
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: martyna » 2012-02-01, 15:24

Jaszczurko ja jeszcze nie wiem, czy przedłużyli mi leczenie na 5 rok, ale ostatnio jak byłam w szpitalu to uzyskałam inf.,że poprawka do programu terapeutycznego
http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadze ... nych/zal1/
nie ma mocy prawnej, ponieważ nie została wydana decyzja refundacyjna :( i że czekają na zatwierdzenie przez NFZ. Jak to się dalej potoczyło to jeszcze nie wiem, bo ciągle jakieś zmiany, NFZ ustaw i rozporządzeń nie chce przyjąć do wiadomości i ciągle jakieś problemy itp.
Na niektóre pytania nie ma odpowiedzi i tego nauczyć się najtrudniej...

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-02-01, 15:38

Jaszczurko, mamy temat poświęcony zaakceptowaniu przez MZ programów terapeutycznych dla chorych na SM. Pisaliśmy o tym :arrow: tutaj, jednak Twoje informacje dotyczą zupełnie nowej sprawy, a mianowicie czynów, czyli sposobu wprowadzenia tych ustaleń w życie. Kolejną informację wkleiła Ania W i możemy się z nią zapoznać w tym linku.
Martynka z kolei podała załącznik, a jak będzie w rzeczywistości?
jaszczurka pisze:to zacznę zbierać chyba na argumenty :-P (chociaż mam nadzieję,że nie o to chodzi)

Również mam nadzieję, że nie o to chodzi i że jak najszybciej pacjenci będą mieć pełne i jednakowe informacje.
Obrazek

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2012-02-01, 19:42

Dzięki dziewczyny! A,czyli to,czego się dziś dowiedziałam,to jednak nie jest do końca zgodne z załącznikiem (thx Martyna!) bo wg niego można mieć mały rzucik i kilka nowych ciapek :roll: ...ale znowu nie wiadomo,czy w ogóle to będzie obowiązywać,skoro na razie d..a blada...ale jednak pani dr dziś z dużą pewnością się wypowiadała o możliwości kontynuacji-może ma jakieś tajne wiadomości ;-) ...acha,powiedziała jeszcze,żeby mieć badania (mr) porobione koniecznie przed końcem trzeciego roku ,to wtedy cała procedura pójdzie sprawnie...


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 327 gości