Solu-Medrol

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-02-04, 08:00

Joanna.28, ale ogolnie poprawilo Ci sie po tych sterydach?
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

Joanna.28
Posty: 282
Rejestracja: 2012-12-21, 14:09
Lokalizacja: Pomorze

Postautor: Joanna.28 » 2015-02-04, 09:21

Tak. Poprawilo sie. Rzut sie cofnal ale po wyjsciu ze szpitala rozlozyla mnie infekcja i zatrzymala mi sie woda w organizmie i napuchlam. Tu na forum dowiedzialam sie ze najlepiej stosowac diete lekkostrawna bez soli i cukru oraz duzo pic. Zaczelam to stosowac Do tego dokupilam magnez potas i jadlam wiecej warzyw i owocow i po ok. 3 dniach bylo juz lepiej. W miedzy czasie bralam antybiotyk. Od podania sterydow minely juz 2 tygodnie i czuje sie dobrze. Nie przeszedl mi jeszcze kaszel niestety ale cala reszta jest ok i moge powiedziec ze sterydy zadzialaly. Skutki uboczne i rzut sie cofnal. Tak jak tu pisza czasami potrzeba czasu zeby solu zadzialal. Zycze szybkiego powrotu do zdrowia i cierpliwosci. Solu zadziala. Pozdrawiam
Joasia

Awatar użytkownika
ŚpiącaKrólowa
Posty: 496
Rejestracja: 2009-04-18, 18:04
Lokalizacja: Nibylandia

Postautor: ŚpiącaKrólowa » 2015-02-19, 17:52

hej to znowu ja ... otóż jutro minie dwa tygodnie jak skończyłam kroplówki solu, od wtorku mam taką 'dziwną' jakby wiotką, taką niesztywną lewą nogę do tego z lewą ręką też coś nie tak jest, niby trafiam palcem do nosa ale jak chce np coś zjeść widelcem i to jest ciężkie to mi się ciężko trafia do buzi ... czy to możliwe że po tak krótkim czasie jest rzut ? czy to po prostu sterydy przestały działać ? i jest gorzej niż zanim je wzięłam ... :-(
w ludziach denerwuje mnie tandeta emocjonalna .

niezniszczalny
Posty: 16
Rejestracja: 2015-09-27, 17:04

Solu-Medrol

Postautor: niezniszczalny » 2015-12-20, 12:32

Byłem miesiąc temu w szpitalu, dostałem 5 dawek Solu i doświadczyłem dzięki niemu czegoś interesująćego...
Najpierw zaznacze, że w kwestii rzutu to nie zmieniło się jeszcze nic, więc rzutu nie powstrzymał :(
Ale za to postawił mnie totalnie na nogi! Wiadomo, bezsenność, przez 2 tygodnie spałem codziennie po 3 godziny, zero zmęczenia. Umysł jasny jak nigdy, miliard myśli na sekundę, tyle samo nowych pomysłów, mnóstwo energii i jeszcze więcej motywacji. Jakbym naprawdę jakąs kokę wziął, aż mi rodzice zwrócili uwage, że wyglądam jak naćpany. Łącząc te 20h dziennie na nogach z tymi pomsłami i motywacją to ostatni miesiąc był równie owocny w nowe doświadczenia, produktywnośc (itp.), co ostatni rok. Dopiero w trzecim tygodniu już wewnętrznie płakałem na myśl o kolejnym dniu euforii i braku snu, bo mimo iż nie bylem zmęczony fizycznie, to psychicznie spaliny mi aż z uszu leciały i już nie chciałem więcej tej motywacji, energii, czasu. Trzeci tydzień był pół na pół, w czwartym już czułem jak uchodzi ze mnie to zycie i wraca dawne przymulenie umysłowe.
Jestem cholernie szczęśliwy, że dostałem te kroplówki. Z osoby aspołecznej zrobiły ze mnie kogoś zupełnie innego. Kogoś, kim chciałem zawsze być. Przez ten okres odezwałem się do wielu osób, z którymi nie miałem kontaktu bardzo długo, odnowiłem znajomości z osobami, którzy myślałem, że nawet nie maja już ze mną ochoty pogadać. Okazało się, że jednak maja ochotę.
Problem tylko taki, że już z powrotem stałem się osobą bez ochoty na cokolwiek, osobą z sm, która co chwila się umysłowo zwiesza, której głowa dosłownie ciąży jak jakaś życiowa kłoda pod nogami.
Pytanie - czy tak działają te sterydy? Czy jest to efektem chwilowego zatrzymania procesu zapalnego? Czy może na zdrową osobę też tak Solu może zadziałać. Bo jeśli tak wygląda zatrzymanie procesu zapalnego to już wiem, nad czym się skupię przez resztę mojego życia ;)

Czy ktokolwiek dośwaidczył podobnych rzeczy, jak ja po Solu?

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Solu-Medrol

Postautor: blanka » 2015-12-20, 17:36

niezniszczalny pisze:Source of the post w kwestii rzutu to nie zmieniło się jeszcze nic, więc rzutu nie powstrzymał
- spokojnie , Solu na różnych ludzi róznie działa ,niektórzy nawet po 3 m-cach czują poprawę .
Piszesz o takiej " zwyższce energii" - nie miałam tak nigdy ,raczej byłam osłabiona (i labilna nastrojowo) ,ale to może u Ciebie rodzaj skutków ubocznych ,które dają sterydy . Ma to dobre strony :)
niezniszczalny pisze:Source of the post Przez ten okres odezwałem się do wielu osób, z którymi nie miałem kontaktu bardzo długo, odnowiłem znajomości z osobami, którzy myślałem, że nawet nie maja już ze mną ochoty pogadać. Okazało się, że jednak maja ochotę.
:wink:
Tyle ,że musisz się wysypiać . To b. ważne .Organizm potrzebuje regeneracji .
Życzę Ci wytrwałości i oby już w krótce rzut puszczał :bye:
Blanka

Awatar użytkownika
anesia
Posty: 664
Rejestracja: 2015-09-22, 13:07
Wiek: 46
Lokalizacja: Łódź

Solu-Medrol

Postautor: anesia » 2015-12-20, 18:25

niezniszczalny pisze:Source of the post Wiadomo, bezsenność, przez 2 tygodnie spałem codziennie po 3 godziny, zero zmęczenia. Umysł jasny jak nigdy, miliard myśli na sekundę, tyle samo nowych pomysłów, mnóstwo energii i jeszcze więcej motywacji. Jakbym naprawdę jakąs kokę wziął

Dobrze znam ten stan...dokładnie też tak się czułam po Solu. Rzeczywiście z wycofaniem rzutu nie było tak łatwo, potrzebowałam więcej czasu,ale ta energia, pomysły i myśli towarzyszące tej kuracji były bardzo przyjemne.
niezniszczalny pisze:Source of the post Z osoby aspołecznej zrobiły ze mnie kogoś zupełnie innego. Kogoś, kim chciałem zawsze być.
Podczas ostatniego rzutu i pobytu w szpitalu podobnie przez to przechodziłam. Ten czas, przemyślenia sprzyjały odświeżeniu dawnych kontaktów i otwartości na nowe znajomości. Bardzo miło wspominam ten czas pozytywnego działania sterydów, choć nie mogę też zapomnieć o mniej przyjemnych skutkach ubocznych. Najważniejsze,że Solu pomógł i rzut puścił...tego i Tobie życzę. Dużo siły i pozytywnego nastwienia :)

niezniszczalny
Posty: 16
Rejestracja: 2015-09-27, 17:04

Solu-Medrol

Postautor: niezniszczalny » 2015-12-23, 14:37

Jasne, teraz się wysypiam. Wtedy też, tyle, że wystarczyły mi 3 godziny, żeby się wyspać :P Ale już jest w porządku. Mam nadzieję, że mi się oko poprawi. Jak nie to cóż, idziemy dalej, o jedno doświadczenie więcej. Ja jestem pod ogromnym wrażeniem osatnich wlewów, totalnie zmieniło to moj punkt widzenia na wiele spraw.

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Solu-Medrol

Postautor: kuczuś » 2016-01-06, 21:09

Ja miałam pogorszenie wzroku (kwiecień 2013), które trzyma do dzisiaj, dodatkowo po pięciu wlewach miałam ból torsu, od pachwin do szczęki, jakby zakwasy, ale przy każdym dotyku. Żołądek bolał, ale po osłonowych przeszło. Do tego przeogromne puchnięcie, apetyt i smak goryczy w ustach. I minimalne zniesienie objawów, za to dodatkowo codzienne zawroty głowy. No ale mam jednak boreliozę, a w niej nie są wskazane sterydy.

Timmy
Posty: 7
Rejestracja: 2016-05-12, 10:42

Solu-Medrol

Postautor: Timmy » 2016-05-13, 09:16

Witam wszystkich!

Działanie Solu utrzymuje się nawet do 3 miesięcy po zakończeniu kroplówek? Czy 2 tygodnie po ostatniej kroplówce można napić się alkoholu?

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Solu-Medrol

Postautor: blanka » 2016-05-13, 19:53

Timmy pisze:Source of the post Czy 2 tygodnie po ostatniej kroplówce można napić się alkoholu?
- dziwne pytanie . Myśle ,ze lampka wina albo piwko nie zaszkodziłoby ale generalnie jestem zdania że albo leki albo alkohol .
Pozdr.
Blanka

Timmy
Posty: 7
Rejestracja: 2016-05-12, 10:42

Solu-Medrol

Postautor: Timmy » 2016-05-16, 17:26

Dziękuję za odpowiedź. Masz rację, za wcześnie jeszcze na alkohol - przekonałem się na własnej skórze. Przez cały wieczór i pół nocy po spożyciu było ok, ale gdy nad ranem położyłem się do łóżka, odezwał się silny, głuchy ból barków i pleców, jakby na tle nerwowym, że nie sposób było wyleżeć. Do tego jeszcze odezwał się żołądek. Na szczęście udało się zasnąć po jakimś czasie. Następnego dnia wszystko w porządku. Pozdrowienia :)

osz
Posty: 38
Rejestracja: 2016-02-08, 13:21

Solu-Medrol

Postautor: osz » 2016-05-22, 15:10

Witam.
Czy wiecie może czy jest jakiś czas, który musi upłynąć po wlewach Solu, aby móc starać się o dziecko?

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Solu-Medrol

Postautor: Katee » 2017-02-20, 17:10

Temat trochę zapomniany, ale może ktoś tu zajrzy i mi doradzi jak radzić sobie z efektami ubocznymi solu medrolu. Miałam pięć kroplówek, ostatnią w środę tydzień temu. Czuję się okropnie i nie wiem ile to jeszcze potrwa. Dzisiaj boli mnie wszystko i wydaje mi się, że solu medrol spowodował u mne stan zapalny ósemki, co dodatkowo potęguje fatalne samopoczucie. Po powrocie ze szpitala dużo i dobrze spałam, teraz nie mogę spać i czuję się tak dziwnie, że nawet nie potrafię tego opisać. Ciężko mi wskazać nawet co mnie boli. Chciałam uniknąć brania tabletek przeciwbólowych z uwagi na żołądek, ale się nie da. Tabletka a ibuprofenem przyniosła mi dużą ulgę, ale też nie wiem na ile mogę sobie powzolić, zważywszy na fakt, że żołądek i tak dostaje w kość. Zamiast dochodzić do siebie i nabrać sił, coraz bardziej słabnę. Im dłużej to trwa, tym trudniej będzie mi wrócić do stanu sprzed rzutu. No i chciałabym koniecznie pozbyć się zęba, jak tylko dojdę do siebie. Lekarz powiedział mi, że po około tygodniu od wyjścia będę mogła spokojnie usunąć zęba, ale póki co czuję, że jak dentysta zaaplikuje mi znieczulenie, to mu zejdę na fotelu ;)

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

Solu-Medrol

Postautor: Andrew » 2017-02-21, 01:06

Po sterydach faktycznie lepiej uważać na żołądek. Paracetamol będzie dla niego nieporównanie łagodniejszy od ibuprofenu (choć niekoniecznie równie skuteczny w działaniu przeciwbólowym).
Jeśli jednak zdecydujesz się na łykanie ibuprofenu (lub innego niesteroidowego leku przeciwzapalnego), to poważnie rozważyłbym dodanie do niego również jakiegoś inhibitora pompy protonowej, żeby zmiejszyć zagrożenie dla żołądka. Choćby Controloc (pantoprazol) dostępny w aptece bez recepty.

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Solu-Medrol

Postautor: Katee » 2017-02-21, 10:45

Dziękuję za odpowiedź :) Biorę od kilku dni Controloc, dostawałam go również w szpitalu. Wczoraj stanęło na 2 tabletkach ibuprofenu (coś forte), dzisiaj już nie ma takiej potrzeby, a jeżeli się pojawi, to zgodnie z Twoją radą sięgnę po paracetamol :)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości