APEL: problem z wdrożeniem nowego rozporządzenia Min.Zdrowia

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

APEL: problem z wdrożeniem nowego rozporządzenia Min.Zdrowia

Postautor: pchla » 2012-02-06, 20:41

Witam po latach nieobecnosci na forum :7:

Jak wiekszosc z zainteresowanych wie nasz nowy Minister Zdrowia podpisal w grudniu 2011 rozporzadzenie ktore znosi dyskryminacje wiekowa i przedluza leczenie do z lat 3 do 5.


Rozporzadzenia Ministra Zdrowia nr. Dz.U.11.269.1597 → z dnia 14 grudnia 2011 r. ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA z dnia 12 grudnia 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu programów zdrowotnych

http://www.mz.gov.pl/wwwm...y=382&ma=018927


Powyzsze rozporzadzenie wg.prawa powinno obowiazywac od 15 grudnia2011. Jednak do dnia dzisiejszego.... nie weszlo w zycie. Minister Zdrowia swoje, NFZ swoje.....

W mojej sytuacji nie dosc ze w przyszlym miesiacu koncza mi sie 3 lata interferonu .... to koncze rowniez w przyszlym miesiacu magiczne 40lat :567:

Wg nowego rozporzadzenia leczenie moglabym kontynuowac..... Ale przynajmniej w Instytucie Neurologii w Wwa nie wprowadzono go w zycie. Wg mojej wiedzy (a rozmawialam z tym i owym) zaden szpital w Polsce jeszcze nie wdrozyl leczenia wg nowego rozporzadzania.

Jako ze czas mnie nagli... pozwolilam sobie dzis na rozmowe z Rzecznikiem Praw Pacjenta. Uslyszalam od niego ze osobiscie byli 'zamieszani' w doprowadzeniu do podpisania rozporzadzenia i.... wg ich wiedzy to rozporzadzenie obowiazuje. Nikt im nie zglaszal ze nie. Wrecz nie wierzyl mi ze problem istnieje. Obiecali sprawdzic.

W tej sytuacji po skonczonej rozmowie zalogowalam sie oficjalnie na stronie rzecznika i oficjalnie napisalam skarge. Musza OFICJALNIE odpowiedziec w trybie administracyjnym w przeciagu 7 dni.

Nie powiem ze wk**** mnie ogarnia.... co nie wplywa dobrze na stan mojego SM. Moze jak przestane bierne czekac i sie wykrzycze gdzie sie da to mi sie polepszy

:7: APELUJE do Wszystkich ktorym koncza sie 3 lata terapiii, badz przekroczyli limit wiekowy, badz z roznych wzgledow nie maja 21pkt wg starej skali ale uzbieraliby 15 wg nowej. Zgloscie problem do Rzecznika Praw Pacjenta, ponizej link:
:502: https://bpp.eboi.pl/

W swej naiwnosci mam nadzieje iz jak wiecej niz jedna osoba zglosi problem to potraktuja problem powaznie :1:

Pzdr
P. :7:

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2012-02-06, 20:48

Info o problemie trzeba poudostępniać gdzie to tylko możliwe, coś się musi w końcu zmienić!!!

Awatar użytkownika
malina :/
Posty: 2026
Rejestracja: 2009-05-23, 22:49
Wiek: 38
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: malina :/ » 2012-02-07, 18:50

dziś byłam w szpitalu po odbiór betaferonu...
od pielęgniarki dowiedziałam się, że w związku z leczeniem dużo się dzieje, przetargi itp. ale walczą...
rezonans magnetyczny, morfologia na zakończenie 3 lat leczenia na programie...
po przeczytaniu postu Pchły poszłam również do mojego lekarza prowadzącego...
powiedział, że przedłuży mi leczenie i mam się nie martwic... więc chyba nie powinnam się martwic...
...bo trzeba się śmiać, wariata grać, szczęśliwym być i z życia drwić...

Afrodyta79m
Posty: 34
Rejestracja: 2012-01-27, 09:26
Lokalizacja: Krapkowice

Postautor: Afrodyta79m » 2012-02-17, 08:33

Czećś Pchla.
Ja w sumie nie mam takiego problemu, bo jestem młodsza, ale jak składałam podanie w Opolu - sekretarka powiedziała mi, że już obowiązują nowe zasady kwalifikacujne i ogólnie jest łatwiej dostać się do programu.
Wierzę, że to się szybko wyjaśni i Ty, jak i inni w Twojej sytuacji będą w stanie kontynuawać leczenie

Trzymam kciuki !!! ;-)

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-02-20, 20:49

Dla zainteresowanych: >>Rozporządzenie z dnia 15 lutego 2012<<
Wynika z niego, że już powinno obowiązywać.
Źródło: http://www.ptsr.org.pl/pl/?temat=art/sh ... 20215_1800
Obrazek


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 372 gości