ACE - inhibitor konwertazy angiotensyny

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-04-26, 18:35

Hej! Czytałam sobie bloga http://multiplexsclerosis.blogspot.com/ ... na-sm.html i szukając wiedzy o tych w necie trafiłam.... tu na forum :-D Najwyraźniej autor bloga i autor tego wątku to ten sam Łukasz :-) Łukasz, jeśli tu zaglądasz :588: Twój blog jest super i dużo można się dowiedzieć.
Napiszcie kto jeszcze 'bierze", jakie dawki i jakie obserwacje działania? Temat mnie bardzo interesuje bo z chodzeniem kiepściutko..

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-04-26, 21:19

A ja bym radziła zastanowić się trzy (co najmniej) razy,zanim się zacznie kombinować z ACE.I wczytać się wnikliwie w ww.bloga bo moim zdaniem,są tam chwilami jakieś kosmiczne rzeczy powypisywane-oczywiście każdy ma prawo pisać na swoim blogu ,co mu się żywnie podoba i nie mam nic osobiście do autora,ale takie głupstwa,podawane w formie pytań retorycznych czy stwierdzeń faktu wg.własnego przebogatego doswiadczenia-a to że nie ma osób grubych chorych na sm,że nie ma osób ciemnookich chorych na sm...że nie spotkał się z nikim kto by wstał z wózka po ustąpieniu rzutu "usadzającego"...please :shock: .Nie mówiąc już o tym,że autor ma niedociśnienie tętnicze ortostatyczne i... jednocześnie przyjmuje ACE mocno obniżające cisnienie...nie wiem,albo desperacja maksymalna (ale nie wiem czym podyktowana,bo z bloga wynika że jest we względnie dobrej formie) albo już nie wiem co...

beta13
Posty: 131
Rejestracja: 2012-08-05, 21:58
Lokalizacja: Kraków

Postautor: beta13 » 2013-04-28, 10:37

Nie zamierzam kombinować sama z tymi lekami choćby z tego powodu że mam niskie ciśnienie ;-) Byłam raczej ciekawa co Wam to dało, tym bardziej że przepisali Wam lekarze.. Dalej uważam że blog jest fajny i czytam z zainteresowaniem, bo wiele tu wątków cennych i wartych przemyślenia.. A że Łukasz je wstępnie przemyślał to potem łatwiej szukać. Np. łykam sobie argininę. Nie dla tego że na blogu Łukasz o niej pisze. Idąc tropem trafiłam na wypwiedzi Beaty Peszeko o roli aminokwasów, lekarza na spotkaniu z chorymi na sm o argininie, parę artykułów.. no i to co przeczytałam na blogu Łukasza.. Na koniec rzeczywiście zakupiłam argininę, ale krzywdy sobie tym nie zrobię :-)
A teraz jeszcze znalazłam że nobla za tą argininę dostali http://www.synergyclub.pl/p/proargi-9-plus.html http://arginina.info.pl/. A jakby nie blog Łukasza nie wpadłabym "na trop" argininy :-)

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-04-28, 14:29

Mnie lekarz przepisał ACE na wysokie cisnienie,a nie na sm.Przełomu na + w moim sm nie zauważyłam,niestety.Skutki niedocisnienia mogą być naprawdę tragiczne a dzisiaj mamy skłonność do słuchania raczej pełnych nonszalancji ,nieodpowiedzialnych proroków internetowych ,z zawodu księgowych czy hydraulików z niezaspokojonymi aspiracjami medycznymi niż lekarzy czy choćby własnego zdrowego rozsądku.Stąd apel o niewyłączanie myślenia i nieprzyjmowanie bezkrytyczne wszystkiego jak leci,zwłaszcza gdy widzimy obok informacji prawdziwych lub przynajmniej nieszkodliwych piramidalne bzdury czy fałszywe tezy podawane jako pewnik.[/b]


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 329 gości