Próby kliniczne

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

gosia86
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-03, 12:09
Lokalizacja: Rzeszów

Próby kliniczne

Postautor: gosia86 » 2012-11-30, 21:54

Witam. Mam pytanie. Czy ktoś z Was brał jakikolwiek udział w próbach klinicznych???? Nie kwalifikuje się do interferonu, a proponują mi próbę kliniczną Copaxone - octan glitarameru...i co tu robić.
Ostatnio zmieniony 2012-11-30, 22:02 przez gosia86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-11-30, 22:11

Gosiu, ponownie proponuję poczytanie i ewentualne dopytanie w temacie dotyczącym Copaxone. Przypuszczam jednak, że decyzję będziesz musiała podjąć sama, gdyż każda opinia Forumowicza może nie być zgodna z Twoim stanem klinicznym i nikt rozsądny nie napisze Ci, co masz brać, a czego nie.
gosia86 pisze:a proponują mi próbę kliniczną Copaxone

Próba kliniczna? Ten specyfik znany jest od dość dawna. Kliknij jednak >> tutaj << i tam napisz o swoich obawach dotyczących Copaxone.

Trzymaj się i pozdrawiam serdecznie :-)
Obrazek

gosia86
Posty: 25
Rejestracja: 2012-06-03, 12:09
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: gosia86 » 2012-12-01, 23:12

Tzn. może źle się wyraziłam, Copaxone ma być razem w badaniu klinicznym z innym lekiem podobnym do Copaxone, jakiś SynthonBV. Jestem w kropce, nie wiem co tu robić...a jak dostane placebo ;-(
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gosia86, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2012-12-02, 17:30

Brałam udział w badaniach klinicznych interferonu o przedłużonym działaniu (zastrzyk raz na dwa tygodnie), trochę ponad rok. Przez rok dostawałam najprawdopodobniej placebo, potem już na pewno miał być interferon - i skończyło się na dwóch podaniach, bo dostałam takiej alergii, że wylądowałam na tydzień na dermatologii :) Właśnie jakoś tak rok temu :)
Powinni Ci przedstawić jakieś dokumenty, poczytaj dokładnie, tam powinno być trochę napisane na czym to badanie polega, jakie badania dodatkowe będą robić itd. A cóż, jak trafisz ba placebo, to trafisz, zdarza się. Generalnie w tych badaniach jesteś pod ciągłą kontrolą, więc jeśli jakieś wyniki będą nie takie, to się szybko dowiesz, od razu odsuwają, jak coś w próbach wątrobowych np. wychodzi nie tak.
Z tego co piszesz, to możesz dostawać albo Copaxone, albo ten drugi albo placebo? Musisz sama zadecydować, w zależności jak się czujesz, czy bardzo chcesz mieć podawane jakieś leki no i jakie mogą być skutki uboczne. Dopytaj się dokładnie, dowiedz się, czy to jest dopiero początek badań, czy byłabyś w jakiejś kolejnej grupie. Może trafisz na kogoś, kto już jest w badaniu i dowiesz się czegoś więcej?
Ja się zdecydowałam na program, byłam chyba z dwa miesiące po diagnozie. Uznałam, że może coś to da, bo część badań to było badanie genów, stwierdziłam, że może dzięki mnie odkryją ten gen, który za to cholerstwo odpowiada. Wiem, pewnie naiwne, ale może znajdą jakiś punkty wspólny, jak będą mieli wiele próbek. Im więcej tym lepiej... Ale to musisz się dowiedzieć, jak dokładnie to badanie wygląda.
Pozdrawiam
SylwiU


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 380 gości