Polfiluin

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

urszulka
Posty: 47
Rejestracja: 2008-08-20, 21:24
Lokalizacja: ELK

Polfiluin

Postautor: urszulka » 2008-08-22, 19:20

Witam .bylam dzis na wizycie u nowego neurologa (ponoc dobry i zna sie na SM)i on zaproponowal mi polfilin(pentoxifyllinum}jako lek spowalniajacy przebieg choroby .nie jest to typowy lek na SM,tylkostosowany w zaburzeniach krazenia mozgowegoi niedokrwistosci konczyn,ale podobno sa doniesienia ze spowalnia SM i zmniejsza czestosc rzutow .lek trzeba brac codziennie po jednej tabletce ,ale juz stale .nie jest drogi bo kosztuje 13zl i nie ma wiekszych skutkow ubocznych ,jego pacjeci to stosuja i ponoc daje efekty .czy moze ktos z was to tez przyjmuje ?myslicie .ze warto sprobowac?
Ostatnio zmieniony 2011-05-29, 14:58 przez urszulka, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-08-23, 10:21

nie słyszalam,ale przy okazji zapytam swojego neurologa
Wiesia żyj w zgodzie z sm

urszulka
Posty: 47
Rejestracja: 2008-08-20, 21:24
Lokalizacja: ELK

Postautor: urszulka » 2008-08-23, 11:43

no wlasnie do tej pory ja tez nic nie slyszalam na ten temat ,wiec nie wiem czy to brac ,lekarz mowi ze sa doniesienia ze to daje efekty ,aje oficjalnie nie jest to lek na SM, sa jeszcze szanse ze zalapie sie na interferon ,u nas bardezo trudno ,ale sa chociaz szanse ,bo wczesniej to nikt mi ich nie dawal

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-08-23, 17:40

ciekawe ,tez zapytam .

Acroprincess
Posty: 487
Rejestracja: 2008-06-01, 13:01
Lokalizacja: Frankfurt am main

Postautor: Acroprincess » 2008-08-23, 18:45

Polfilin (tabletki) - Pentoxifyllinum z tego co czytalam...


WSKAZANIA:
Zaburzenia krążenia obwodowego i mózgowego. Schorzenia oczu o podłożu naczyniowym.


DAWKOWANIE:
Doustnie. Nie stosować u osób poniżej 18 roku życia.

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.


MOŻLIWE SKUTKI UBOCZNE:
Zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego: osłabienie łaknienia, nudności, wymioty, biegunka, poza tym zaczerwienienie twarzy, ból i zawroty głowy, niepokój, bezsenność, spadek ciśnienia tętniczego, skórne odczyny alergiczne.


POINFORMUJ LEKARZA:
Gdy masz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Gdy cierpisz na niedociśnienie, wylewy do siatkówki, przebyłeś zawał mięśnia sercowego, masz ciężkie zaburzenia czynności nerek.

Gdy przyjmujesz leki obniżające ciśnienie krwi, leki rozszerzające naczynia w tym nitraty, antykoagulanty (leki hamujące krzepliwość krwi), doustne leki przeciwcukrzycowe (ryzyko wystąpienia interakcji).

Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią
Hardware
Ta część komputera, którą można kopnąć kiedy software przestanie funkcjonowac.

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-08-29, 22:08

Neuro przepisała mi ostatnio POLFILIN, więc też zapytam: brał ktoś? Objawy uboczne? Poprawa samopoczucia?
Naprawdę to trzeba brać już na stałe?! Mi kazała przez 2-3 tygodnie...
Jeszcze nie zaczęłam, bo mam teraz czas sporych wyzwań i nie chcę się narażać na ewentualne skutki uboczne...
Dzięki za odpowiedz...
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl

Halina
Posty: 2372
Rejestracja: 2009-01-06, 11:51
Lokalizacja: śląskie
Kontaktowanie:

Postautor: Halina » 2010-08-30, 09:10

Ta stronka powinna rozjasnić trochę
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1748

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-08-30, 09:43

joasssiu brałam polfilin i w kroplówkach i w tabletkach. W tabletkach przez pół roku. Zauważyłam, że mam cieplejsze stopy i ręce. Samopoczucie pozostawało bez zmian.

Niedługo mam wizytę w Tychach zapytam się dr co sądzi na temat tego leku. Szczerze mówiąc myślałam, skoro jestem po zabiegu to może warto i miałoby to sens...

brohomler
Posty: 74
Rejestracja: 2010-08-26, 19:18
Lokalizacja: piaseczno

Postautor: brohomler » 2010-08-30, 18:55

Ja również brałam polfilin ,ale niestety dostałam krwawienia z przewodu pokarmowego i musiałam go odstawić.Nagle w nocy dostałam bardzo silnych bóli brzucha i okazało sie że krwawię.Na szczęście od razu skontaktowałam się ze swoją lekarką i po odstawieniu wszystko wróciło do normy.nie chcę cię oczywiście straszyć,bo przecież te wszystkie leki które bierzemy maja mnóstwo skutków ubocznych,ale akurat ten nie przypadł mi specjalnie do gustu.
edyć

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-08-30, 19:20

Chyba jednak brohomler masz rację, nie na każdego ten lek może dobrze podziałać i trzeba się obserwować. Będąc w szpitalu pani, która leżała ze mną prosiła lekarzy, by nie podawali jej kroplówki, a recepty, które wcześniej miała nie wykupiła. Skarżyła się, że bardzo źle się czuje po tym leku i mało nie zemdlała.

joasssia
Posty: 276
Rejestracja: 2009-09-19, 22:43
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: joasssia » 2010-09-02, 23:05

brohomler, dzięki za opowieść. Właśnie ze względu na ten objaw niepożądany już od 2 miesięcy zwlekam z rozpoczęciem opakowania. Nie czas teraz dla mnie na takie atrakcje. Zwł.że mam tendencję do dużych upustów krwi (przy porodach...)
Aniu, będę wdzięczna, jeśli popytasz :)
"Nie ma zdrowych, Szerszeń,
są tylko nieprzebadani."
www.fotoinblanco.pl


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości