Diprophos.

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Diprophos.

Postautor: renia1286 » 2013-04-24, 13:13

Witajcie. :-)
Chciałabym poznać Wasze opinie nt. leku Diprophos.
Brał może ktoś , wie coś więcej i może podzielić się wiedzą.?
Dziękuję za odpowiedzi.
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-22, 13:22

Podnoszę temat wyżej, bo ciągle mam nadzieję, że ktoś brał to cudo i napisze coś nt.
Myślałam, że może brały to osoby cierpiące ból, np Kinga, Myszonka :-)
Wiem, że muszę wypróbować na sobie , bo nie na każdego tak samo działa ale
mino to, dobrze by było żeby ktoś..... :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-05-22, 16:59

Reniu ja nie jadłam tego,ale nie jest to czasem lek kortykosterydowy głównie na astmę/alergię? chyba syn albo siostra dostawała to na astmę,ale jakoś krótko/objawowo...u nas większość uczulona,więc zlewa mi się co kto brał...ta nazwa jest mi znajoma,ale bliższych doswiadczeń z tym cudem nie pamiętam. Mnie dawali opiaty z uporem maniaka ostatnio,ale nie żarłam i sie cieszę,bo jak przeczytałam jak szybko potrafią uzależnić,to :shock:-przetrwałam szczęśliwie najgorsze na moim ukochanym ibu .Reniu a na co Ci wciskają to cudeńko? jeśli można wiedzieć of course...jakaś nowa przyjemność Cię spotkała,czy ma to być nowy miecz na stare demony?
Aaaa,czytam teraz,że na rzs też to dają...czyli stare demony :-( no nie wiem,piszą,że silnie działa przeciwzapalnie-może pomoże? trzymam kciuki,bo ten ból to prawdziwe wyzwanie :2: ściskam Cię!

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-23, 08:34

jaszczurka pisze: nie jest to czasem lek kortykosterydowy głównie na astmę/alergię?

Kingo, żebym to ja wiedziała?. Nie jest to steryd jak solu medrol,czy metypred ? co to na mnie nie działają, a szkodzą. Nikt mi tego cuda nie wciska, nawet jescze nikt nie wie, że wzięłam go na cel i chciała bym spróbować ...
jaszczurka pisze:czy ma to być nowy miecz na stare demony?

Dokładnie tak. Nic nie biorę nawet jak pogarsza się mój stan. Na fb. dziewczyna pisała , że ten jej najbardziej pomógł a głównym wskazaniem był ból kręgosłupa.
Ciemna masa jestem w tym tem. a choruję już tyle lat. Dobrych lekarzy miałam, jeden wciskał psychotropy, bo według niego mój ból kręgosłupa z głowy pochodzi.
Zadzwonię do rodzinnego i dopytam co On na to i czy zechce mi to wypisać. Nic mi nie będzie a może poprawi, przynajmniej humor ;-) :mrgreen:
Dobrze Cię mieć w zanadrzu i móc zawsze liczyć na pomoc, :588:
Nie będę dziękować :-D
Pozdrawiam z chłodnego podlasia :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Andrzej_wawa
Posty: 177
Rejestracja: 2010-04-27, 16:57
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Andrzej_wawa » 2013-05-23, 09:15

Reniu,
nie dodam niczego nowego do tego co napisała Jaszczrka.
Tylko tyle, że to zastrzyki.
Z tego co można znaleźć w sieci:
http://www.doz.pl/leki/p4562-Diprophos

Na innych forach są wpisy o tym, że lek działa p-bółowo. Podaję jeden z takich wpisów sprzed wielu lat:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,22,10990 ... _.html?v=2

Pozdrawiam serdecznie z chmurnej wawy :)
Andrzej

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-05-23, 18:22

Dzięki Andrzej :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2013-05-23, 19:07

Reniu,dopytaj pierwszego kontakta ;-) ,ale mnie się widzi,że to wszystko (solu,metypred,betametazon w tym diprophosie...)są leki z tej samej grupy glikokortykosteroidów.Ale może w tamtych cos innego Ci szkodzi,a nie ten akurat steryd? Konsultacja w każdym razie wskazana,cobyś nie wpadła z deszczu pod rynnę :-/ .Uściskuję mocno,acz delikatnie coby bólu nie pogarszać.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-05-23, 21:44

jaszczurka pisze:ale mnie się widzi,że to wszystko (solu,metypred,betametazon w tym diprophosie...)są leki z tej samej grupy
Tak, to prawda. Diprophos jest lekiem sterydowym. Działa silnie p/ zapalnie, bardzo często stosowany jest dostawowo jako tzw. blokada - np. stawu barkowego, łokciowego czy kolanowego. W kwestii skuteczności jednak się nie wypowiem gdyż danych brak.
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-07-19, 09:01

W środę 17.07. neurolog przepisał mi 5 zastrzyków diprophos + wit.B12 domięśniowo.
Mam brać witaminę co 3 a steryd co 5 dni. Jestm 2dni po pierwszym zastrzyku, ból się zmniejszył, jest ale inny, jak by ogasał. W stopach i stawach czuję pulsowanie.
Ogólnie jest lepiej.
Wspominał coś o blokadzie ale nie mam pojęcia co to znaczy jak to robią i czy warto.
Doradźcie proszę :-)
Dostałam skierowanie na MRI kręgosłupa , mam ale stare z 2007 roku. Chce zobaczyć co się pozmieniało , czy nie kruszą się te moje wypukliny i czy jest sens operować(tak to zrozumiałam).
Pozdrawiam czytających. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2013-07-19, 13:16

renia1286 pisze:Wspominał coś o blokadzie ale nie mam pojęcia co to znaczy jak to robią i czy warto.
Reniu, blokada polega na miejscowym wstrzyknięciu leku, najczęściej w okolice dużych stawów. Jak sama nazwa wskazuje, chcemy zablokować splot nerwowy, a co za tym idzie uśmierzyć ból. Lekiem z wyboru jest właśnie najczęściej Diprophos.
Czy warto - nie wiem, bo nie testowałam, ale w swojej pracy spotkałam kilku pacjentów, u których lekarz wykonywał blokadę i okazała się być bardzo skuteczna. Blokadę zazwyczaj wykonuje się jednorazowo, choć są przypadki, że za jakiś czas trzeba powtórzyć, wszystko zależy od nasilenia dolegliwości bólowych. Samo podanie leku nie boli bardziej niż zwykły zastrzyk.
A Ty do którego stawu miałabyś mieć wykonaną tą blokadę :?:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-07-19, 17:53

Zosiu mam wypukliny w dolnym (lędźwiowym) odcinku kręgosłupa.
Boli mnie już kilka lat i z tym bólem właśnie poszłam. Wspomniał coś o blokadzie ale zanim rozpisał leki, powiedział co jak i kiedy....zapomniałam i nie dopytałam 8-)
Skończę to co dał i pójdę do niego, wtedy zapytam. Boję się dać nakłuć kręgosłup i nie wiem czy się zgodzę, jeśli to tam ma być. Poczekam na rezonans, tylko znając życie nie będzie to szybko. Dzięki Zosiu :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-07-23, 13:27

Wczoraj dostałam drugi zastrzyk.
Kręgosłup o wiele mniej boli, dla mnie teraźniejszy ból, to pikuś :-)
Dzisiaj rwie/drze mi lewa noga, ta z niedowładem, jak by ból z kręgosłupa tam wlazł :13: Ogólnie jest ok. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 153 gości