Gilenya - RPC01-201

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

pacjentka41030
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-13, 09:25
Lokalizacja: Gostynin

Postautor: pacjentka41030 » 2015-03-13, 13:05

Witam,
Po raz pierwszy korzystam z tego forum. Chciałam nawiązać kontakt z innymi osobami biorącymi udział w badaniu Receptos RPC01-201. Zdiagnozowano mnie w lipcu 2014, od września jestem w programie. Przyjmuję codziennie badaną tabletkę RPC1063 oraz Avonex w postaci cotygodniowego zastrzyku. Leczę się w Warszawie. Rzeczywiście, działanie nowego leku porównuje się w dokumentacji do preparatu Gilenya.
Udzial w tym badaniu to świetna opcja, jestem cały czas pod opieką lekarza prowadzącego, jestem na bierząco badana...no i na pewno jestem leczona...tylko nie wiem, który z dwóch zawiera substancję czynną.
Niestety, po zastrzyku odczuwam wszyskie skutki uboczne...bóle mięśniowe, drżenie całego ciała...siódme poty...ogólnie - ciężka grypa. Z każdą iniekcją objawy są słabsze - po pierwszej dawce prawie traciłam przytomność, nie moglam utrzymać się na nogach, ledwie widzialam...spałam prawie 20 godzin. W zasadzie, o moich objawach powinnam pisać w temacie o leku AVONEX :)
Teraz jest już lepiej :), jednak fakt, że tak ciężko to przeżywam świadczy o tym, że dostaję Avonex z substancją czynną, a nie RPC...ale i tak warto. Zanim przystąpiłam do badania słyszałam, że niezależnie od grupy, do której pacjent jest przydzielony na koniec i tak dostaje "prawdziwe" RPC.
POLECAM UDZIAŁ W BADANIU

klaudia
Posty: 32
Rejestracja: 2014-12-28, 11:10
Lokalizacja: skierniewice

Postautor: klaudia » 2015-03-16, 22:07

ja właściwie mam takie same objawy jak ty jak wezmę zastrzyk, na szczęście na drugi dzień mi wszystko przechodzi. Ja jestem w programie dopiero od marca i zrobiłam sobie dwa zastrzyki i łudzę się, że później te objawy mi znikną, że organizm przyzwyczai się do tych zastrzyków. A też bierzesz przed i po paracetamol?

pacjentka41030
Posty: 2
Rejestracja: 2015-03-13, 09:25
Lokalizacja: Gostynin

Postautor: pacjentka41030 » 2015-03-17, 07:37

Objawy z czasem robią się lżejsze - to pewne, jednak każdy znosi zastrzyki indywidualnie. Ja nauczyłam się brać jedną tabletkę paracetamolu ok. 2-3h po zastrzyku, a "ewentualny" drugi przed snem. Wtedy przechodzę to gładko :) Przyjmuję paracetamol dopiero po zastrzyku, bo moje objawy zaczynają się z ok. 3-4h opóźnieniem, a paracetamol wchłania się ok. 1h. Jeżeli przyjmuję lek max do godz. 17:00 przesypiam wszystkie objawy i wstaję o 6:00 do pracy "po grypie" :)

klaudia
Posty: 32
Rejestracja: 2014-12-28, 11:10
Lokalizacja: skierniewice

Postautor: klaudia » 2015-03-17, 19:23

no moje objawy tez zaczynają się po takim czasie. Po zastrzyku biorę jeszcze trzy tabletki paracetamulu i jakoś przesypiam noc i rano wstaję jak gdyby nigdy nic:)

ka-marta
Posty: 1
Rejestracja: 2015-04-01, 23:32
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: ka-marta » 2015-04-01, 23:35

marta-k8 to teraz ja...niestety zapomniałam hasła... a więc : nadal jestem leczona w tym programie tabletkami. Nic się ze mną nie dzieję złego, MRI w porządku (jak mówi lekarz), wszelkie badania jakie przechodzę co 3 miesiące - wzorowe :)


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości