Statyny

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Statyny

Postautor: quba » 2008-08-29, 11:32

neuro zaproponował dorzucenie statyn do betaferonu.

http://www.biegusy.zgora.pl/modules/new ... toryid=154
"Interesujące są badania nad wpływem statyn na przebieg SR. W pracach prowadzonych w ostatnich latach wykazano, że statyny – powszechnie znane preparaty obniżające poziom cholesterolu – mogą modyfikować przebieg tej choroby. Znane są publikacje na temat oddziaływania aterowastatyny i simwastatyny na przebieg schorzeń o charakterze autoimmunologicznym, w tym SR. Leki z grupy statyn wydają się być preparatami o rewolucyjnej wręcz roli w bardzo wielu schorzeniach (choroby naczyniowe, procesy neurozwyrodnieniowe prowadzące do otępienia, choć również schorzenia o podłożu autoimmunologicznym). Statyny wykazują efekt immunomodulujący. Ostatnie badania (potwierdzone nie tylko na modelach zwierzęcych, ale również w badaniach klinicznych z udziałem ludzi) wykazują, że mogą one oddziaływać zarówno na przebieg kliniczny stwardnienia rozsianego o postaci przebiegającej z rzutami, jak i w przypadkach tej choroby na etapie przewlekle postępującym. Ostatnio przeprowadzone otwarte klinicznie próby wykazały, że simwastatyna powoduje statystycznie znamienne zmniejszenie liczby i objętości plak w obrazach badań metodą rezonansu magnetycznego [19]. Poza tym znane są już wyniki badań wieloośrodkowych nad zastosowaniem aterowastatyny w grupie pacjentów z CIS. Biorąc pod uwagę duże bezpieczeństwo stosowania leków z tej grupy i ich niewysoką cenę, mogą stać się one wartościowym narzędziem w leczeniu wspomagającym w SR [20, 21]."
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez quba, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-08-30, 14:03

Jestem pod wrazeniem.Zapytam swojego lekarza, moze tez spróbuję .
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2008-09-01, 13:47

statyny kupione:)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-09-28, 20:04

Polecam przeczytanie tego artykułu :

Przyjmujesz statyny? Uważaj na mięśnie!

Przyjmując statyny należy zwrócić szczególną uwagę na mięśnie i wszelkie sprawy ruchowe czyli sprawność fizyczną. Ta jest konieczna by niwelować z kolei efekty uboczne przede wszystkim zmęczenie i ból. Jest to szczególnie istotne przy SM i żeby przypadkiem nie zrzucić tych objawów wyłącznie na SM, należy zachować czujność i w razie potrzeby sprawdzić to dokładnie. Szczególnie w dłuższym stosowaniu.

ATOS
Posty: 19
Rejestracja: 2008-06-30, 07:11

Postautor: ATOS » 2008-09-29, 08:37

WItam serdecznie, dawno sie nie odzywalem ..mieszkam za granica mam nadzieje ze choc czesc z w Was mnie pamieta...wiec tak z choroba zmagam sie od niedawna od 3 miesiecy mam diagnoze a interferon w irlandii dostalem miesiac temu po dwoch wizytach....mam do was pytanie jaka bylaby realna szanasa mojego leczenia w kraju ??jak to bylo z Wami czy ktos moze wie ile procent Nas dostaje interferon???pozdrwiam :-)

leonardo
Posty: 128
Rejestracja: 2012-03-14, 20:29
Lokalizacja: Ww

Postautor: leonardo » 2012-03-16, 22:07

czytałem że statyny naprawiają nerwy wzrokowe:

http://www.overcomingmultiplesclerosis. ... e+with+MS/

po półrocznej kuracji zmniejszyły się latencje VEP

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2013-01-07, 20:56

Wracając do tematu :) potwierdzają się podejrzenia że statyny zaburzają pracę mięśni.

pierwsza informacja:

Przyjmujesz statyny? Uważaj na mięśnie!

Najnowsze informacje:

Statyny zaburzają wytwarzanie energii przez mięśnie

Biorąc pod uwagę powyższe warto przeczytać artykuł który (miedzy innymi) potwierdza najnowsze informację:

Statyny, medyczna pomyłka?
.
.
.


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 393 gości