Mitoksantron

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-28, 19:22

Wojtku jak się jednak zdecydujesz na MTX daj czasem znać jak lek na Ciebie zadziałał?
Ważne są różne opinie.... Ale i tak każdy na leki reaguje inaczej.

Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. :516:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-04-28, 19:39

Aniu sam naprawdę nie wiem.Na chwilę obecną chodzę sam i może nie jest to cudowne chodzenie to jednak jestem samodzielny.Trochę mnie zniechęcają słowa tych,którzy zaczęli mieć problemy z chodzeniem.Mam miesiąc na zastanowienie.Jak się zgodzę na leczenie napewno napiszę.Również pozdrawiam.
Wojtek

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Tomo81 » 2010-04-28, 20:23

homag pisze:Witam.Zaproponowano mi mitoxantron.Lekarz powiedział o jego działaniu i skutkach ubocznych.Jednak bardziej interesuje mnie opinia tych co biorą ten lek.Wiem,ze u wielu były różne reakcje.Czy mógłby ktoś napisać jak się czuje teraz po dłuższym braniu mitoxantronu.


Witam,
A jakie skutki uboczne wymienił lekarz?

Moje reakcje:
- pogorszone wyniki morfologii krwi - ilość białych krwinek
- nudności w dniu wzięcia MTX
- osłabienie przez kilka dni po podaniu MTX

Pozdrawiam

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-04-29, 08:24

Tomo81 pisze:Witam,
A jakie skutki uboczne wymienił lekarz?

Moje reakcje:
- pogorszone wyniki morfologii krwi - ilość białych krwinek
- nudności w dniu wzięcia MTX
- osłabienie przez kilka dni po podaniu MTX


Skutki uboczne o jakich mi powiedział to uszkodzenia mięśnia serca,nudności i wymioty.Wspomniał też o coś łysieniu(łysina może być sexi :-) ).Obawiam się jedynie kłopotów z sercem i tego,że mogę gorzej chodzić.Każdy lek przy sm to ryzyko,które musimy sami podjąć.
Wojtek

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-04-29, 08:38

homag pisze:Każdy lek przy sm to ryzyko,które musimy sami podjąć.


Wojtku, trzymam kciuki aby Twoja decyzja przyniosła tylko te dobre efekty ;-)
Czasami nam brakuje możliwości wyboru, Ty ją masz. Powodzenia :-)
Obrazek

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-04-29, 08:40

Lekarz jeszcze dodał,że w jego szpitalu bierze obecnie MTX około stu chorych i żaden nie ma problemów z poważniejszymi skutkami ubocznymi.Tylko nie wiem ile w tym stwierdzeniu jest reklamy a ile prawdy.
Wojtek

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2010-04-29, 08:49

Wiesz doskonale, że to niestety loteria.Marketing wśród lekarzy jest nam dobrze znany, ale jak sam słusznie napisałeś musimy wybrać sami i podjąć jakieś kroki.
Obrazek

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-29, 08:54

Wojtku przed każdym podaniem leku obowiązkowo wykonują echo-serce. Tak jak gdzieś wspominałam drobne uchybienia na zdrowiu, a lekarze bardzo długo zastanawiają się czy podać lek. Są bardzo ostroźni. Moje obserwacje, pewno tylko czysto przypadkowe. ;-) Osoby, u których widać postęp choroby źle znosiły MTX. Niestety nasilała się spastyka.

W moim przypadku lekarze byli bardzo zadowoleni, bo w wykonanym rezonansie nie było nowych zmian, a moje odczucia niestety nie pokrywały się z ich optymizmem. :roll:

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2010-04-29, 09:05

tuja pisze:Wojtku, trzymam kciuki aby Twoja decyzja przyniosła tylko te dobre efekty ;-)
Czasami nam brakuje możliwości wyboru, Ty ją masz. Powodzenia :-)


Dzięki tuja za te kciuki i dobre słowo :-).Zdecyduję się chyba na MTX,mimo skutków ubocznych.Nie chcę czekać i patrzyć jak coraz gorzej mi się chodzi.
Ania W. pisze:Wojtku przed każdym podaniem leku obowiązkowo wykonują echo-serce. Tak jak gdzieś wspominałam drobne uchybienia na zdrowiu, a lekarze bardzo długo zastanawiają się czy podać lek. Są bardzo ostroźni. Moje obserwacje, pewno tylko czysto przypadkowe. ;-) Osoby, u których widać postęp choroby źle znosiły MTX. Niestety nasilała się spastyka.

W moim przypadku lekarze byli bardzo zadowoleni, bo w wykonanym rezonansie nie było nowych zmian, a moje odczucia niestety nie pokrywały się z ich optymizmem. :roll:



Tak Aniu,ja się mogę zdecydować ale badania serca mogą mnie wykluczyć.Zauważyłem u siebie postęp choroby w ciągu ostatniego roku ,może nie tak drastyczny ale jednak.Aniu co do Twoich obserwacji to jak wiele osób z widocznym postępem choroby żle zareagowało na MTX..?

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2010-04-29, 09:34

Wojtku leczyłam się w Klinice Wojskowej w Bydgoszczy na oddziale neurologii. Praktycznie wszyscy leżacy z sm przyjeżdżali na kurację MTX. Oczywiście leczone były osoby z różną postacią sm. Ludzie naprawdę róznie reagowali. Poznałam dwie panie, które miały postępującą postać i lek ani im nie pomógł, by uzyskać większą sprawność ani nie zaszkodził.
Niestety mi i mojej koleżance wzmogła się spastyka z którą walczę i okropnie utrudnia mi życie. :evil: To straszne jak widziałyśmy się co 3 miesiące i niestety było widać postęp choroby. ;-(

To jest niestety loteria... Trudno jest mi komuś doradzać, czy powinien brać akurat ten lek. Nawet jak czytałeś ten temat są osoby,które świetnie się czują.

Bądź dobrej myśli, że wszystko będzie dobrze i nie sugeruj się negatywnymi wypowiedziami. ;-)
:lol:

hepulinka
Posty: 47
Rejestracja: 2011-01-17, 19:29
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: hepulinka » 2011-05-26, 16:52

Witam,
Pozwoliłam sobie odświeżyć wątek związany z Mitoxantronem ponieważ jestem ciekawa nowych wieści od osób które skończyły go przyjmować lub tych , które są w trakcie leczenia?? Zaproponowano mi również ten specyfik i niedługo będę musiała podjąć decyzje dlatego ważne są dla mnie wszystkie opinie.
Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
Hepulinka

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2011-07-03, 11:35

tez jestem ciekaw, podbijam temat.

elka
Posty: 170
Rejestracja: 2010-08-18, 19:15
Lokalizacja: Polska

Postautor: elka » 2011-09-22, 11:41

Ja skończyłam kurację mitoksantronem w maju 2010 ( nie dostałam dwóch ostatnich dawek ). W trakcie kuracji piłam świeżo wyciskane soki z buraków z dodatkami innych warzyw i owoców. Jestem bardzo zadowolona z rezultatów kuracji. SM zwolniło, a nawet niektóre objawy się cofnęły ( miałam średnio 6,0 EDSS - w porywach do 8,5 !!!), a teraz chodzę bez kul i jeżdżę samochodem. A jeśli mam rzut, to łatwiej go przechodzę i wracam do formy.
Ale chemia chemią, a ja dużo się modlę i pocieszenia i łaski szukam u Pana Boga.

quba
Posty: 454
Rejestracja: 2008-04-30, 13:04
Lokalizacja: hm

Postautor: quba » 2011-10-20, 22:54

homag, jak u Ciebie? bierzesz MTX?
czy jest ktoś na forum, kto bierze/ brał i mogłby się podzielić info?

muszę podjąć decyzję, mój dr twierdzi, że mtx jest ok, skutki uboczne b. rzadkie, ale części nie pomaga wcale.

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2011-10-21, 20:53

quba pisze:homag, jak u Ciebie? bierzesz MTX?


Quba nie zdecydowałem się jednak na MTX, dlatego nie pisałem dalej nic na ten temat. Nie podjąłem decyzji o leczeniu Mitoxantronem, ponieważ jednak trochę się obawiałem o skutki uboczne.Mój stan neurologiczny nie był może najlepszy ale chodziłem i obawiałem się,że może to się skończyć.Nie brałem MTX ponieważ skupiłem się na CCSVI.
Obecnie leczę chlamydię ,ale to zupełnie inny temat.


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości