SM wtornie postepujace-leczenie

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

L u n a
Posty: 47
Rejestracja: 2014-12-18, 00:32
Lokalizacja: Warszawa/UK

SM wtornie postepujace-leczenie

Postautor: L u n a » 2015-03-31, 20:35

To juz moje drugie podejscie w otwieraniu tego tematu...za pierwszym wszystko mi sie skasowalo :D

Godzine temu ogladalam wiadomosci, BBC news,


http://www.bbc.co.uk/news/health-32136208

Ponad 400 osob chorujacyych na wtornie postepujaca postac SM wezmie udzial w probnym leczeniu ,przyy uzyciu lekow juz dostepnych na rynku. Wczesniej nie byly one stosowane do leczenia SM w Anglii. Mowa o :

-PROZAC
-AMILORYD, amiloride – lek działający moczopędnie, zwiększa wydalanie jonów sodu oraz wody z organizmu, znosi nadmierne wydalanie potasu.
- RILUTEK stosuje się w u pacjentów ze stwardnieniem zanikowym bocznym (SLA - Sclerosis Lateralis Amyotrophica). SLA stanowi postać choroby neuronu ruchowego, w której zajęte są komórki nerwowe odpowiedzialne za przesyłanie sygnałów do mięśni, co prowadzi do osłabienia i zaniku mięśni oraz do porażenia. Preparat RILUTEK stosuje się w celu przedłużenia życia pacjentów bądź do chwili, gdy wymagają oni wentylacji mechanicznej. Preparatu RILUTEK nie należy stosować u pacjentów z jakimikolwiek innymi postaciami chorób neuronu ruchowego. Lek jest dostępny wyłącznie na receptę.

Chcialam napisac o tym jak najszybciej..zanim wyleci mi z glowy dlatego nie zdazylam jeszcze slrawdzic innych temato i czy w ktoryms nie pisano juz o tych lekach.

Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości