Leki osłonowe przy interferonie avonex?

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

ejklo
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-21, 21:20

Leki osłonowe przy interferonie avonex?

Postautor: ejklo » 2015-09-22, 18:34

Witam, mam 19 lat jestem chora na sm (skutek uboczny po szczepionce przeciwko HPV Gradasil, nikt mi nie chce uwierzyć ale właśnie po tym to mam nie chce walczyć teraz z lekarzami) (zdiagnozowano ok. 5 miesiecy temu). Jestem tutaj zupełnie nowa, jeżeli był już taki temat przepraszam za publikowanie kolejnego nie znalazłam go.
Jakie leki przepisywali wam osłonowo lekarze przy avonexsie? Ja obecnie od 4 miesiecy nie posiadam żadnego a wiem że jakiś powinnam. W czwartek ide do swojego neurologa zeby przepisal mi leki najlepiej na recepte, mam nadzieje że komuś uda sie mi odpisać do tego czasu. Mam teraz problemy z żołądkiem, wypije tylko szklanke wody na czczo i jestem cala pełna że chce mi sie wymiotowac (z najedzenia).
Mam jeszczcze 2 pytania :
Jest ktoś może z woj. opolskiego i stosował Kriokomorę? Jak się to załatwia?
Jak załatwić miejsce w sanatorium w Dąbkach?

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

Leki osłonowe przy interferonie avonex?

Postautor: Andrew » 2015-09-23, 11:30

Według mojej wiedzy żadna osłona dla żołądka nie jest stosowana przy interferonach, bo nie ma takiej potrzeby.

Zamiast do neurologa zdecydowanie polecam pójście do gastrologa i wykonanie gastroskopii, żeby zobaczyć, co się tam dzieje.
(A przy okazji gastroskopii należy zrobić test na obecność bakterii Helicobacter pylori i, jeśli wynik będzie pozytywny, wytłuc je za pomocą wybranej przez gastrologa kuracji antybiotykowej).

ejklo
Posty: 2
Rejestracja: 2015-09-21, 21:20

Leki osłonowe przy interferonie avonex?

Postautor: ejklo » 2015-09-23, 14:09

Nie zanosi się żebym szybko zrobila gastroskopie za pare lat bede musiala bo jestem obciazona genetycznie moja babcia zmarla na raka żołądka wywolanego tą bakterią pare miesiecy temu. Wiem, że niektóre z osób stosują leki osłonowe przy interferonie mimo wszystko :) Jak zapłace z 500- 300 zł za wizyte prywatnie to sie dowiem jakie leki powinnam brac ;)

kamilakonieczna
Posty: 43
Rejestracja: 2016-05-09, 10:13

Leki osłonowe przy interferonie avonex?

Postautor: kamilakonieczna » 2016-11-03, 08:58

Najlepszym lekiem osłonowym bez względu na to jaki lek przyjmujesz czy ma on działanie uboczne na wątrobę czy jelita nazywa się - jogurt naturalny. I proszę mi uwierzyć nie jest to mój wymysł ale dowiedziałam się tego od profesora który zajmuje się chorobami wewnętrznymi już 40 lat
Immunomodulin od (8.11.2016) :serce:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Leki osłonowe przy interferonie avonex?

Postautor: zosiako » 2016-11-05, 18:08

Chyba że ktoś ma uczulenie na produkty mleczne....
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości