Interferon beta

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Zielona
Posty: 1
Rejestracja: 2016-04-25, 15:37

Interferon beta

Postautor: Zielona » 2016-05-11, 23:24

Witajcie,
Jestem tutaj nowa, więc może zanim zadam pytanie krótko przedstawię sytuację w jakiej się znajduję:
Mam 20 lat, ponad rok temu zdiagnozowano u mnie SM ( wobec czego dopiero staram się odnaleźć w całej tej sytuacji), do tej pory miałam dwa rzuty choroby. Od stycznia jestem w programie leczenia SM i przyjmuję interferon beta, co wywołuje u mnie dreszcze ( podobno to normalne). Ponadto na drugi dzień po iniekcji czuję się bardzo osłabiona, a zastrzyki pozostawiają na mojej skórze widoczne ślady( w niektórych przypadkach dosyć duże odczyny i siniaki).
Czy ktoś z was również leczy się interferonem? Jak na niego reagujecie? Czy z czasem niektóre objawy po przyjęciu leku znikają, a jeżeli nie to jak sobie z nimi radzicie?

Andrew
Posty: 73
Rejestracja: 2015-09-01, 12:45

Interferon beta

Postautor: Andrew » 2016-05-12, 11:26

Proponuję najpierw zerknąć na dyskusję w tematach dotyczących konkretnych leków z interferonem beta, takich jak: Avonex, Betaferon, Extavia... Tam jest już sporo informacji.

Twoje objawy są w każdym razie bardzo typowe. Mogą (ale nie muszą) się zmniejszyć po pewnym czasie. Na podłe samopoczucie może nieco pomóc łykanie paracetamolu i picie większej ilości wody.

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Interferon beta

Postautor: zosiasamosia » 2016-05-12, 12:10

Zielona pisze:Source of the post Czy ktoś z was również leczy się interferonem?
No pewnie i to nie jeden :wink:
Zielona zajrzyj do tego działu http://stwardnieniesmrozsiane.pl/viewforum.php?f=12 odszukaj interesujący Cię temat i to w nim zadaj pytanie ( żeby nie dublować wątków ).
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości