LDN

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

LDN

Postautor: rob » 2007-08-08, 10:32

Witam i zapraszam na Polską Stronę LDN jest to obecnie najbardziej aktualna i aktualizowana na bieżąco strona o SM w polskim internecie, zawierająca najwiękrzą bazę artykułów i aktualnych informacji na ten temat. Pozatym jeżeli ktoś nie zna tematyki LDN warto aby się z nią zapoznał i ewentualnie zastosował bo warto. LDN właściwie stosowany jest lekiem bezpiecznym nie dającym skutków ubocznych a mogący dać bardzo wiele, niekiedy zdecydowanie więcej niż leki obecnie stosowane choć trzeba sobie zdawać sprawę że LDN nie pomoże wszystkim ale nie przekonamy się o tym nie próbując. Jest tam również forum oraz czat gdzie można poruszyć wiele problemów i porozmawiać z osobami które mają wielką wiedzę i walczą z chorobą od wielu lat (nawet 30) a mimo to nadal są usmiechnięci, więc zapraszam :-) .

Pozdrawiam
Robert

inka
Posty: 742
Rejestracja: 2008-03-31, 15:11
Lokalizacja: Krk
Kontaktowanie:

Postautor: inka » 2008-04-03, 15:45

Czy ktoś z was miał może do czynienia z LDN? Zastanawiam się czy nie przydałoby się wydębić recepty od jakiegoś lekarza, bo po przejrzeniu strony wydawałoby się że warto..
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez inka, łącznie zmieniany 1 raz.

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2008-05-14, 22:52

Na stronie Ldn jestem dawno zalogowana ale ostatnio czytam rzadko. Teraz Rob mi przypomniał i przygonił do artykułu o sterydach :) Dzięki Rob.
Nie mam doświadczenia z lekami. Sama pytam i uczę się od mądrzejszych.

ewelamed
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-12, 17:34

Postautor: ewelamed » 2008-07-18, 10:13

bardzo ciekawa sprawa z tym lekiem, ale zastanawiam sie czy to mozliwe zeby jeden lek byl lekarstwem na tyle chorob, bo nawet pisza ze na AIDS i moze na raka, wogole na wszystko.....nie uwazacie ze to dziwne??? ale ogolnie moze warto sprobowac, skoro tyle osob sobie chwali....no i prawie zadne skutki uboczne....

Jakub
Posty: 192
Rejestracja: 2008-05-31, 18:31
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: Jakub » 2008-07-18, 10:18

Spróbować chyba nie zaszkodzi (szczególnie jeżeli nie ma możliwości innego leczenia...). Pewnie nie zaszkodzi, a czy pomoże?
Skype: kzakk87

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2008-07-18, 17:40

Aby się o tym przekonać należy zastosować :-).

convallia
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-18, 21:01
Kontaktowanie:

Postautor: convallia » 2008-07-20, 13:04

czy ktoś mógłby mi w skrócie napisać co to jest za lek ten LDN, bo muszę przyznać, że pierwszy raz tutaj dopiero usłyszałam, że w ogóle taki lek istnieje.....

Awatar użytkownika
bios
Posty: 268
Rejestracja: 2008-03-19, 22:27

Postautor: bios » 2008-07-20, 16:23

Convallio, kliknij w sygnaturę Roba - tam jest komplet informacji, w razie potrzeby zarejestruj się na forum, żeby zobaczyć pełną treść artykułów. ;) http://www.ldn.org.pl/viewpage.php?page_id=4
Obrazek
Obrazek

ewelamed
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-12, 17:34

Postautor: ewelamed » 2008-07-20, 20:04

czy ktokolwiek z Was stosowal kiedykolwiek ten lek???czy moze ktos z Was zna osobiscie osobe ktora ten lek stosowala....bo naprawde zastanawiam sie czy nie zaczac sprowadzac ten lek na wlasna reke tylko chcialabym wiedziec czy ktokolwiek z Was go stosowal, jakos tak wam bardziej ufam niz nawet osobom z oficjalnego forum o LDN...

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-07-21, 10:03

Ja stosowałam ten lek. Ale nie wiem, czy mi zaufasz, bo jestem takze zarejestrowanym użytkownikiem strony LDN i wypowiadałam się na tamtejszym forum ;-) . Stosowałam LDN kilka miesięcy, nie zauważyłam ani poprawy, ani efektów niepożądanych. Przestałam zażywać, pnieważ weszłam do programu testowania innego leku. Rozmawiałam jednak z osobami, które twierdzą, że LDN im zdecydowanie pomógł. Jak to w SM bywa, kazdy choruje i reaguje inaczej.. Obawiam się, że nie ma innego wyjścia niż sprawdzić na sobie. Pozdrawiam :-D .

ewelamed
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-12, 17:34

Postautor: ewelamed » 2008-07-21, 14:58

Mario xx .....czy mozesz mi powiedziec dlaczego postanowilas odstawic LDN?? czy przez ten okres kiedy go bralas mialas rzut??bo piszesz ze nie bylo ani lepiej ani gorzej...czy mozesz napisac jak byla twoja sytuacja przed rozpoczeciem LDN?? slyszalam tez ze trzeba go brac dlugo zeby byly efekty...no i czy zauwazylas jakies skutki uboczne??prosze o info....

ewelamed
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-12, 17:34

Postautor: ewelamed » 2008-07-21, 17:16

Wogole chcialabym ponowic pytanie do wszsytkich na forum...czy stosujecie LDN a jesli nie to dlaczego?? bardzo chcialabym prosic was o odpowiedz, bardzo mi na tym zalezy......

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2008-07-21, 17:39

Nie bralam, ale powaznie sie nad tym zastanawiałam, bym pewnie brała tylko zaden lekarz nie przepisal mi receptyTeraz zdecydowałam sie na leczenie u prof Selmaja, zobacze, jakie będa efekty.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2008-07-21, 21:32

Ewalamed, odpowiadam:
> dlaczego postanowilas odstawic LDN??
Jak pisałam - zostałam włączona do programu testownia leku, nie wolno mi brać żadnych środków nie zaaprobowanych przez lekarza. Zresztą, LDN 'kłóci się' z lekami immunomodulującymi.
> czy przez ten okres kiedy go bralas mialas rzut??
Nie, ale czułam sie raz lepiej, raz gorzej. Podobnie było przed i po okresie brania LDN-u.
> jak byla twoja sytuacja przed rozpoczeciem LDN??
Powolnie narastające złe samopoczucie, coraz większe problemy z chodzeniem - skracał się dystans i coraz bardziej bolało. Miewałam też kilka 'schodków' - tzn bardziej gwałtownego pogorszenia, ale lekarz do którego wówczas chodziłam nie kwalifikował tego jako rzutu. Ostatecznie jednak mam diagnozę rzutowego SM (u innego lekarza).
> slyszalam tez ze trzeba go brac dlugo zeby byly efekty
Kilka tygodni powinno wystarczyć, by zauważyć jakąś rekcję, o ile miałaby wystapic..
> no i czy zauwazylas jakies skutki uboczne??
nie.
Pozdrawiam - i jeszcze raz powtarzam - cudze doświadczenia są w tym przypadku mało przydatne. Pozdrawiam.

ewelamed
Posty: 20
Rejestracja: 2008-07-12, 17:34

Postautor: ewelamed » 2008-07-21, 22:08

dziekuje za odpowiedz mario xx

stoimy teraz z sylwkiem przed dylematem:brac czy nie? otoz sylwek jest obecnie w swietnej formie, bierze tylko suplementy, czasem jakis rower (nad czym ubolewam) i normalne zycie. od czasu porotu ze szpitala tj 10 marca i jakis czas potem jak przyjmowal sterydy doustnie sylwek nie mial zadnych objawow ze cos jest nie tak, tj wzrok ok, a tym bardziej zadnych dretwien itp, poprostu nic. I teraz powstaje pytanie,,,czy powinnismy czekac i dopiero jak bedzie sie dzialo znow zle to zaczac LDN, czy juz teraz zaczac.....jak myslicie?????


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości