LDN

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

LDN

Postautor: zosiako » 2017-04-02, 20:21

muszę zrobić podsumowanie z prośbą o potwierdzenie lub sprostowanie ponieważ szykuję się na ldn, a informacje z różnych źródeł nie do końca się pokrywają.
ldn - w Polsce adepend, tabletki 50mg
rozpuszczane w : przegotowanej wodzie, soli fizjologicznej, wodzie do iniekcji z apteki, woda demineralizowana - jak najlepiej?
początkowe dawki od 0,5 do 2 mg - od jakiej dawki zaczynać, skoro podobno pierwsza dawka lecznicza to 1,8mg?
czy dawka początkowa zależy od wagi?
jeżeli od dawki 0,5 to co ile zwiększać i w jakich odstępach czasu, dawka optymalna (maksymalna?) 4,5mg ale rozumiem że zostajemy przy najmniejszej o ile czujemy się na niej lepiej? dobrze? skąd wiemy, kiedy zwiększyć dawkę?
bierzemy na noc między 21-1rano chyba, że nie znajdujemy żadnego efektu wtedy "kombinujemy" z porami zażywania
do ldn bierzemy kwas ala w dawkach 2x600mg dziennie?
ldn nie łączymy z interferonami (czyli avonexy, copaxone i inne odpadają,) nie łączymy z terapią sterydową - po terapii sterydami 2-3tygodnie przerwy, wówczas na jaką dawkę wchodzimy, zaczynamy od początku czy wracamy do branej poprzednio?
jak coś źle zrozumiałam, przekręciłam, pomyliłam - proszę pomóżcie :rece2:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
zuzu10
Posty: 48
Rejestracja: 2017-04-02, 18:16

LDN

Postautor: zuzu10 » 2017-04-03, 15:02

Kto z was stosuje ten lek bo ja narazie intrferon i mam już dosyć się kłuć

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

LDN

Postautor: renia1286 » 2017-04-05, 09:57

zuzu10 pisze:Source of the post Kto z was stosuje ten lek

Blanka i rob a kto jeszcze, nie wiem :)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

LDN

Postautor: blanka » 2017-04-05, 15:33

renia1286 pisze:Source of the post
zuzu10 pisze:Source of the post Kto z was stosuje ten lek

Blanka i rob a kto jeszcze, nie wiem :)
- nie biorę LDN .
Pozdro. :)
Blanka

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

LDN

Postautor: joanna_nick » 2017-04-07, 01:05

aisza pisze:Reniu miałam tylko 14 tabletek w dawce 2mg a później miałam brać po 4,5mg(tych mam 100 tabletek;))-tak przepisał mi profesor, więc nie mam możliwości powrotu do niższej dawki bo mam lek zrobiony w postaci kapsułek:)

no kurczaki dopiero zauważyłam - pewnie już po ptakach, ale na wszelki wypadek się wtrącę - - nawet jak masz lek w kapsułkach, to zwyczajnie go otwierasz i bierzesz połowę proszku, który jest w kapsułce - trochę to upierdliwe, ale da się - ja tak robiłam (ustalone z lekarz, która mi przepisywała LDN) - będzie dawka 2,25 mg (+/-) ;). A ten pan prof. nie bardzo mi się podoba, bo wiadomo, że przy sm trzeba wchodzić na dawkę powoli, a nie wskakiwać od razu z 2 mg na maxa!!! Poza tym... przy sm 4,5 mg może byc za duzo, niektórzy muszą zostać na max 3 mg (większa dawka zwiększa spastyczność). LDN tak jak rob napisał - przede wszystkim ma za zadanie zatrzymać rozwój choroby... i zapobiec rzutom (i to podobno robi całkiem skutecznie), niestety trudno raczej spodziewać się jakiejś radykalnej i na dodatek widocznej po m-cu czy dwóch poprawy... Aiszko - trzymam kciuki :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

LDN

Postautor: joanna_nick » 2017-04-07, 01:41

zosiako pisze:Source of the post muszę zrobić podsumowanie z prośbą o potwierdzenie lub sprostowanie ponieważ szykuję się na ldn, a informacje z różnych źródeł nie do końca się pokrywają.
ldn - w Polsce adepend, tabletki 50mg
rozpuszczane w : przegotowanej wodzie, soli fizjologicznej, wodzie do iniekcji z apteki, woda demineralizowana - jak najlepiej?
początkowe dawki od 0,5 do 2 mg - od jakiej dawki zaczynać, skoro podobno pierwsza dawka lecznicza to 1,8mg?
czy dawka początkowa zależy od wagi?
jeżeli od dawki 0,5 to co ile zwiększać i w jakich odstępach czasu, dawka optymalna (maksymalna?) 4,5mg ale rozumiem że zostajemy przy najmniejszej o ile czujemy się na niej lepiej? dobrze? skąd wiemy, kiedy zwiększyć dawkę?
bierzemy na noc między 21-1rano chyba, że nie znajdujemy żadnego efektu wtedy "kombinujemy" z porami zażywania
do ldn bierzemy kwas ala w dawkach 2x600mg dziennie?

Teraz jest w Pl dostępny zamiennik adependu o nazwie Naltrexone Hydrochloride Accord też 50 mg - to dokładnie to samo, a jest niemal 3 razy tańszy.
Co do rozpuszczania - ja robię to z przegotowaną wodą, aczkolwiek ponoć lepiej byłoby z destylowaną... Ostatni na forum borelki ktos doniósł, że dr Ozimek (on m.in. stosuje u pacjentów z autoagresją terapię LDN) stwierdził, że nie wolno stosować tej formy, bo wówczas LDN nie działa tak, jak powinien - nie wiem, czy to prawda...
Tu artykuł Ozimka o LDN: https://pl.linkedin.com/pulse/o-naltreksonie-i-protokole-ldn-wojciech-piotr-ozimek
Od jakiej dawki zacząć? hmmm... to rzecz indywidulalna i zależy także od rodzaju schorzeń. Ja np. mając hashimoto musiałam zaczynać od dawki max 1 mg (bo reakcja na LDN może byc dosyć szybka i zapotrzebowanie na suplementację hormonami tarczycy się zmienia). Okazało się, że 1 mg to było dla mnie za dużo i o dziwo nie z uwagi na hashi, tylko niejako pośrednio na borelioze. Borrelia żywi się manganem i osoby chore z reguły mają niedobory Mn... a niedobory powodują niefajną reakcje na LDN - zaburzenia snu - od bezsenności po przerywany sen - ja nie dość, że nagle miałam problemy z zasypianiem (wcześniej zasypiałam w 3 min od położenia głowy na poduszkę) to budziłam sie co 1,5 h :(. Ale ogólnie to zjawisko rzadkie - z reguły LDN poprawia jakośc snu. Ja już to opanowałam (zaczełam suplementację manganu, no i wchodziłam bardzo wolno na kolejne dawki i biorę LDN po południu, a nie wieczorem - jestem dopiero na 3 mg, a to juz 4 m-c). Reasumując - wydaje mi się, że najbezpieczniej zaczynać od 0,5 mg i podnosić o kolejne 0,25 mg co tydzień.
Zosieńko - z kwasem ala uważaj - taka dawka jaką podałaś może mocno zaszkodzić, bo ala jest chelatorem - poczytaj tutaj:
https://toxichg.pl/2016/01/16/opis-protokolu-chelatacji-wedlug-andrew-cutlera/
ja tego nie wiedziałam i bralam kwas ala w dawce 600 mg - dopiero w poprzednim tygodniu dowiedziałam się, że nie wolno zaczynać od razu od tak wysokiej dawki - a pamiętaj, że detoks metali cięzkich przy pomocy ala odbywa się przez wątrobę, a Ty nie miałaś jej jakiejś super... Mi pojawiły się bardzo niepokojące objawy - dretwienia, osłabienia wszystkich kończyn, najpierw po nocy, a potem już non stop, uczucie koszmarne wrrrrr... sądziłam, że to pogorszenie neuro, no i w sumie coś może być na rzeczy, ale podejrzewam tez własnie ala... Oczywiście jeśli nie masz przekroczonych norm metali cięzkich w organizmie, to nie ma przeciwwskazań, ale tego to tak naprawdę trudno być pewnym... ufff... się rozpisalam... Ściskam i ślę pozdrowionka :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

LDN

Postautor: zosiako » 2017-04-07, 20:09

dzięki Asiu :kiss: uważaj na siebie :serce:
kupiłam adepend - nie wiedziałam o zamienniku, nikt w aptece nie zaproponował, za rok postaram się pamiętać :girlwestchnienie:
rob pisał, że rozpuszczać w soli fizjologicznej??
ala - biorę od lipca od dawki 200mg (zalecenie mojego dietetyka) obecnie 2x600mg (chyba, ze zapomnę wziąć :girlwestchnienie: )
zaczęłam od 0,50mg - pojawiło się napięcie mięśniowe (w nodze z niedowładem więc o ile przy spastyce może być to minus, to dla mnie pierwsze działanie na plus :yes: ), od dzisiaj wskoczę na 0,75/0,80mg (nie mam bardziej dokładnej miarki)
śpię jak mops :kiss: od tygodnia drzemki są mi potrzebne nawet w dzień :blush: chodziaż 20 minut :blush:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
rob.
Posty: 33
Rejestracja: 2015-11-14, 14:29
Wiek: 54

LDN

Postautor: rob. » 2017-04-07, 20:10

W żadnym wypadku nie należy używać wody destylowanej do picia, woda destylowana jest szkodliwa dla człowieka bo wypłukuje z organizmu minerały po za tym jest dobra dla akumulatorów :) a człowiek nim nie jest (chyba :wink: ).
Do rozpuszczania LDN używamy soli fizjologicznej, trzymamy w lodówce do 2 tygodni.

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

LDN

Postautor: joanna_nick » 2017-04-07, 20:45

rob. pisze:W żadnym wypadku nie należy używać wody destylowanej do picia, woda destylowana jest szkodliwa dla człowieka bo wypłukuje z organizmu minerały po za tym jest dobra dla akumulatorów :) a człowiek nim nie jest (chyba :wink: ).
Do rozpuszczania LDN używamy soli fizjologicznej, trzymamy w lodówce do 2 tygodni.

ale nie w tej ilości :) - jeśli wypijesz 5 l, to zejdziesz z tego świata, ale 2 ml do max 4,5 ml dziennie absolutnie Ci nie zaszkodzi, gwarantuję :). a do akumulatorów już dawno nie używa się wody destylowanej - jest za droga ;) - używana jest demineralizowana.
Zapewniam Cię, że aptekarze nadal używają wody destylowanej do sporządzania leków recepturowych.
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

LDN

Postautor: joanna_nick » 2017-04-07, 20:56

zosiako pisze:Source of the post dzięki Asiu :kiss: uważaj na siebie :serce:

nie ma za szto ;) i dzięki - uważam, uważam, ale nie jest dobrze... niemniej ciągle ufam że kiedys to się zmieni i to zanim zapukam do drzwi w jedną stronę :).

zosiako pisze:kupiłam adepend - nie wiedziałam o zamienniku, nikt w aptece nie zaproponował, za rok postaram się pamiętać

mogli jeszcze nie mieć - na razie mało aptek go ma - nawet moja lekarka dowiedziała się ode mnie, że jest zamiennik (w Pl dopiero od paru m-cy).

zosiako pisze:ala - biorę od lipca od dawki 200mg (zalecenie mojego dietetyka) obecnie 2x600mg (chyba, ze zapomnę wziąć :girlwestchnienie: )

a no to skoro już bierzesz tyle czasu, to spoko :)
czyli LDN działa na Ciebie standardowo (czyt. raczej nie masz niedoboru manganu :D) i oby szło ku lepszemu - życzę z całego serducha!
Ja dla odmiany zakupiłam teraz LDN robiony w aptece, żeby zobaczyć, czy faktycznie działa inaczej, niż ten rozpuszczony... i cholerka jest mocniejszy (ta sama dawka), bo znowu się budzę kilka razy w nocy... może być coś na rzeczy...
Zosieńko trzymaj się cieplutko!!! :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

LDN

Postautor: zosiako » 2017-04-07, 21:11

Dobra robaczki- temat ruszony czyli pozwalam sobie na pytan cd :gamer: i drążę temat :wiercić:
Od lipca biorę d3 w dużych dawkach 10000 bo miałam poziom w porywach do 13... za miesiąc kontrolne badanie
Skoro przyszło to napięcie mięśni to czy zostanie czy przejdzie?
Co oprócz Ala trzeba bądź jest wskazane jest przy ldn?
Czy trzeba robić przerwy w braniu- jeżeli tak to jakie?
I łazi za mną kieliszek czerwonego wina... :blush: można 1???
Asienko Ty też się trzymaj ciepło :serce:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
joanna_nick
Posty: 912
Rejestracja: 2013-03-19, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

LDN

Postautor: joanna_nick » 2017-04-08, 13:07

zosiako pisze:Source of the post Dobra robaczki- temat ruszony czyli pozwalam sobie na pytan cd :gamer: i drążę temat :wiercić:
Od lipca biorę d3 w dużych dawkach 10000 bo miałam poziom w porywach do 13... za miesiąc kontrolne badanie
Skoro przyszło to napięcie mięśni to czy zostanie czy przejdzie?
Co oprócz Ala trzeba bądź jest wskazane jest przy ldn?
Czy trzeba robić przerwy w braniu- jeżeli tak to jakie?
I łazi za mną kieliszek czerwonego wina... :blush: można 1???
Asienko Ty też się trzymaj ciepło :serce:

no - stara i gupia!!! napisałam dłuuugi post, zanim go wysłałam, to mnie wylogowało i post poszybował w kosmos! ehhhh...
To jeszcze raz: 10000 j.m. D3 przy poziomie 13 nie wydaje mi się być wygórowaną dawką (ja biorę 7000 przy poziomie ponad 40;), ale może po takim czasie wystarczy... tylko przed zrobieniem kontrolnych testów ponoć powinno się odstawić całkiem D3 (podobno na 2 tyg. - info z forum BB). No i mam nadzieję, że bierzesz jednocześnie K2 MK7 w dawce min. 200 mcg? (to konieczne, żeby nie zaburzyć gosp. wapniowej w organizmie), aha no i oczywiście magnez u mnie min 200 mg.
Tu całkiem dobry artykuł o witaminie D3 i jej suplementacji: http://www.akademiawitalnosci.pl/witamina-d-brakujacy-kawalek-twojej-ukladanki-zdrowia/

Nie słyszałam, aby przy LDN cokolwiek było zalecane (z uwagi na sam LDN). Natomiast z uwagi na deficyty neuro ja mam zalecone ALA 600 mg plus koenzym Q10 min 400 mg plus NAC - n-acetylocysteina 1200 mg (podobno hamuje proces demielinizacji poprzez blokowanie jakiegos enzymu, łagodzi procesy auto, uzupełnia glutation w komórkach itp.), no i oczywiście wit. z grupy B i selen, wit C min 2g.

Nie wolno robić przerw w braniu LDN - jak głosi legenda jedna z pierwszych pacjentek z sm lecząca się LDN brała go przez kilkanaście lat nie mając ani jednego rzutu choroby, odstawiła i po m-cu miała rzut :(.
Co do kieliszka wina... zdania są podzielone, ale na forum LDN wyczytałam, że część osób pozwala sobie spoko na 1-2 kieliszki (np. do obiadu) i nic się złego nie dzieje.
Miłego weekendu!!! :serce:
W życiu nie chodzi o czekanie, aż burza minie ... Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu. Vivian Greene

Awatar użytkownika
rob.
Posty: 33
Rejestracja: 2015-11-14, 14:29
Wiek: 54

LDN

Postautor: rob. » 2017-04-08, 20:32

joanna_nick co do wody destylowanej przez rok albo dwa ok. ale przez 30 albo 40 lat kto to wie lepiej dmuchać na zimne w każdym razie Dr. Bihari tego nie zalecał.


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości