Avonex

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

dorota67
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-02, 11:23
Lokalizacja: sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: dorota67 » 2009-01-09, 08:50

w umowie mam 2 lata a trzeci gratis zapewniony
Czasami tolerancja jest inną nazwą obojętności.

Kamila 20
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-16, 11:27
Kontaktowanie:

Postautor: Kamila 20 » 2009-01-10, 14:12

hej :):)
mam pytanko gdzie mogę znaleźć to że lek AVONEX jest na 3 lata??? jakieś pismo czy cosik innego... czy osoba która już bierze lek na przez parę tygodni tez ma przedłożony ten okres czy tylko dotyczy sie to osób które dopiero zaczęły ta terapie bardzo proszę o odpowiedz bo jest to dla mnie ważne?? serdecznie was pozdrawiam

[ Dodano: 2009-01-10, 14:23 ]
[quote="pchla"]Izoldka, wlasnie zwrocilam uwage na maly szczegol. Cieszylas sie ze w koncu jedna osoba odpowiedziala. Potwierdza to dane statystyczne, ze interferon dostaje w Polsce tylko 1-3% chorych. Jakby zalozyc ze wiekszosc z nich kluje sie betaferonem, to prawdopodobienstwo znalezienia tu chorego bioracego Avonex jest male. A Ty mialas szczescie- znalazlas az 2

hejo mamy pytanie a czemu tak mało osób dostaje ten lek??? od czego to zalezy...moja siostra bierze go od 2 miesiecy raz w tygodniu ja robie jej zaszczyki oczywiście ma objawy za każdym razem typowo grypowe raz słabcza a raz mocniejsze.... bardzo prosze o odp;) serdecznie pozdrawiam:):):)
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. ;-)

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-01-10, 14:57

Kamila,

Poczytaj o interferonie na 3 lata w watku "nowe zasady leczenia"- o zmianach w przepisach od sierpnia 2008

http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=455

duzo info o znajdziesz tez w temacie "interfeton" - temat dlugi ale warto przeczytac

http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=154

Izoldka
Posty: 148
Rejestracja: 2008-12-13, 11:35
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Izoldka » 2009-01-10, 15:17

Dlaczego tak mało osób dostaje leki? To pytanie powinnaś skierować do NFZ-u, ale oni i tak Ci nie odpowiedzą.
Jeśli się przyjżeć temu, jak są leczone inne choroby w Polsce, to można sobie samemu odpowiedzieć na takie pytanie. W Polsce nie stawia się na profilaktykę, tylko jak już jest za późno to wywalają masę pieniędzy na renty, rehabilitacje itd.
Bruksela już od dawna krytykuje nasz kraj za to, w jaki sposób "leczy" się chorych na SM. Daleko nam do Unijnych standartów...

Kamila 20
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-16, 11:27
Kontaktowanie:

Postautor: Kamila 20 » 2009-01-11, 11:35

Dzięki za odp;:):):) no ale co będzie za te 3 lata nalezy dalej czekac w kolejce aby nadeszła odpowiednia kolej na dana osobą?? a jeśli ta przerwa bedzie trwała tez pare lat... w ten sposób wzrasta prawdopodobieństwo zwiększenia się pojawienia rzutu... które będzie się pewnie starano w szpitalu próbować cofnąc ogromną ilościa hormonów... czy jest tu ktos z was kto juz odstawił tan..lek...
??? jesli tak to jak się czuje...? czy jest jakaś różnica w stanie waszego zdrowia??
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. ;-)

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-01-11, 15:04

a dlaczego niebo jest niebieskie?

Kamila, spokojnie... poczytaj na spokojnie wypowiedzi na tym forum, powolutku i znajdziesz wiele odpowiedzi. Na wiele Twoich pytan jednoznacznych odpowiedzi nie ma - mozna tylko gdybac.....

dorota67
Posty: 28
Rejestracja: 2008-09-02, 11:23
Lokalizacja: sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: dorota67 » 2009-01-12, 09:31

Kiedy przystępowałam do programu - były trzy osoby, pani doktor powiedziała mi, że nie dostanę avonexu po jestem za stara i komisja nie przydziela takim osobom, inwestuje się tylko w młode, ale dostałam go - nie wiem może jestem bardziej sprawna niż tamte dwie osoby.
Kamila 20 w umowie w programie jest napisane, że 2 lata bierze się interferon a trzeci jest zapewniony.
Czasami tolerancja jest inną nazwą obojętności.

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-01-12, 09:35

ponoć sprawa komisji przyznających leczenie została skierowana do Trybunału praw człowieka, pod zarzutem dyskryminacji chorych ze względu na wiek i stopień niepełnosprawności, jak również ograniczenia dostępu do leczenia. Może ktoś coś więcej o tym wie.

Słyszałam tylko, że Helsińska Fundacja (ta od praw człowieka) nie jest za bardzo zainteresowana tematem, bo to raczej mało "medialny" temat :-?

matinaa
Posty: 88
Rejestracja: 2008-07-29, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: matinaa » 2009-01-12, 11:01

W piątek ztrobiłam sobie 2 zastrzyk, wziełam od razu 2 ibupromy. Nie miałam gorączki ani dreszczy, tylko strasznie mnie mieśnie bolaly i głowa.
Tak mnie zastanawia brak gorączki i dreszczy, o wiele łagodniej przeszedł 2 zastrzyk, ciekawe czy spowodowane to było zażyciem ibupromów?? Nast razem nie wezme i zobaczymy jak będzie;) mały eksperyment
"Nie postrzegamy rzeczy w samych sobie, tylko w sposób jaki nam się jawią"
www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-01-12, 11:05

Lepiej weż matinaa, bo później się będziesz męczyć i czekać z niecierpliwością na to żeby objawy zniknęły a każdy lek nie działa od razu.
Bob budowniczy zawsze da rade.

Izoldka
Posty: 148
Rejestracja: 2008-12-13, 11:35
Lokalizacja: Dublin

Postautor: Izoldka » 2009-01-12, 12:43

Matinaa, nie rób tego typu eksperymentów, tylko weź te tabletki przeciwbólowe. Ja na początku brałam Ibuprom Max, dwie tabletki przed zastrzykiem i człowiek już się tak nie męczył... a teraz to biorę Paracetamol ( mniej szkód w organizmie) i też działa. Daj sobie ze dwa miesiące i wtedy spróbuj wziąć coś słabszego...Apap albo Paracetamol.

Sylwiątko
Posty: 2281
Rejestracja: 2008-09-28, 15:37
Lokalizacja: lubuskie
Kontaktowanie:

Postautor: Sylwiątko » 2009-01-12, 16:05

ja przy 10 zastrzyku pomyślałam,że skoro przesypiam noc i dopiero rano boli mnie tu i tam nie wzięłam tabletki(biorę gripex max) po trzech godzinach bolało mnie wszystko,miałam dreszcze i zanim leki zaczęły działać swoje wycierpiałam. Matinaa, posłuchaj starszej,ale niekoniecznie mądrzejszej koleżanki, nie odstawiaj leków przeciwbólowych. Uczmy się na błędach najlepiej innych!!!!
I tylko taką mnie ścieżką poprowadź.........

pchla
Posty: 803
Rejestracja: 2008-07-28, 21:44
Kontaktowanie:

Postautor: pchla » 2009-01-12, 16:43

hihi- a ja powiem tak- Matina, jesli lubisz przekonywac sie na wlasnej skorze- nie wez

jestem pewna, ze jesli nastepna osoba bedzie miala taki dylemat- wziasc, nie wziasc- bedzies pierwsza ktora jej doradzi wziasc- moge sie zalozyc :7:

cosik mi sie wydaje iz powyzsze osoby tak mocno Ci doradzaja bo same tak zrobily :-P

zgredek
Posty: 1438
Rejestracja: 2008-08-13, 14:20
Lokalizacja: Łódzkie
Kontaktowanie:

Postautor: zgredek » 2009-01-12, 17:49

No ja tego nie próbowałem z betaferonem bo 20 min po zastrzyku zaczynały się skutki uboczne a lek przeciwbólowy nie zawsze zdązył zadziałać. Mi lekarka powiedziała tak, jak będziesz się jeszcze po zastrzyku długo krzątał po domui miną conajmniej trzy godziny śmiało wal jeszcze jeden przed snem. Ja walę Panadol i mi wystarcza.
Bob budowniczy zawsze da rade.

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2009-01-13, 19:23

Sylwiątko pisze:biorę gripex max)
Sylwiątko, czy nadal stosujesz Gripex max jako lek ,który łagodzi objawy grypopodobne w czasie stosowania interferonu?
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 176 gości