Sirdalud

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2010-04-01, 16:19

renia1286 pisze:po baclofenie sennoć i złe samopoczucie nie minęły mi , musiałam odstawić

Spróbuję przetrwać ;-) , Sirdalud przez ok. 2 tyg. również powodował u mnie senność, później była ona na poziomie do zaakceptowania. Korzystnym i zauważalnym objawem była możliwość przejścia dłuższego dystansu. Nie byłabym sobą, gdybym tego nie wykorzystała :-P - owocem był udany wypad do Karpacza i przejście, bez pośpiechu, etapami , z delektowaniem się pięknym zimowym krajobrazem ok. 4 km na własnych nogach :-) czasami ślizg na tzw "jabłuszku" 8-) .

renia1286 pisze:sirdalud biorę tydzień regularnie, potem robię sobie 2 dni przerwy -czasem nawet dłużej

Próbowałam obniżyć dawkę do 6 na dobę, niestety bezskutecznie :-/ .

krzyn pisze:choler... spastyka ,(...),dobre rezultaty przynosi też krio.

Krzyn, zgadzam się spastyka to łagodnie określając upierdliwy i uciążliwy objaw. Krio jest dla mnie zbawieniem. Seria zabiegów co ok. 3miesiące powodowała , że spastyka była do zniesienia. Dłuższa przerwa w dostępie do terapii ujemnymi temperaturami sądzę, że poniekąd przyczyniła się do nasilenia objawów i w efekcie sięgnięcia po tabletki. Pokładam nadzieję, że obecne zabiegi w kriokomorze ogólnoustrojowej przyczynią się co najmniej do zmniejszenia dawkowania a najlepiej odstawienia pigułeczek. Rozstanę się z nimi bez tęsknoty i łez w oczach a z :-D na ustach.

krzyn pisze: regularnie ćwiczonka , trochę łagodzą

To pozostawię bez komentarza, bo takowego nie wymaga :-)
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

Awatar użytkownika
jaszmurka
Posty: 2747
Rejestracja: 2010-01-19, 22:09
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postautor: jaszmurka » 2014-03-23, 07:38

lekarz kazał mi brać sirdalud 4 mg na wieczor ale tak około 12 godzin przed wstaniem. Po wzięciu lęku po około pół godzinie ścina mnie dosłownie z nóg, spie na siedząco i stojąco. Zastanawiam się na ile to reakcja na ten lek a na ile połączona reakcja z lekami które rano biore? :13:

Biore doreta i aglan 15
Żyj! - powiedziała nadzieja.. - Bez Ciebie nie mogę - odparło cicho życie..

Izabela
Posty: 25
Rejestracja: 2010-11-26, 08:39
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Izabela » 2014-03-23, 12:51

Mysle ,ze to raczej reakcja na lek , poczatki brania sirdaludu mialam identyczne.
Zycie jest różańcem przypadków, ktore należy przesuwac z usmiechem

Awatar użytkownika
Darek-57
Posty: 1528
Rejestracja: 2008-11-22, 18:07
Wiek: 67
Lokalizacja: Radom

Postautor: Darek-57 » 2014-03-23, 14:57

Też miałem taką reakcję na sirdalud 4 mg. jak brałem po kolacji to już dziennika nie mogłem obejrzeć w TV .Potem brałem 30 min.przed snem .Głowa sama mi leciała to był znak ,żeby kłaść się spać.Kiedy jeszcze pracowałem to brałem po 1/2 tab.rano i wieczorem.W pracy do godz. 10 byłem jak śnięty .Spać mi się chciało.Powiedziałem o tym pani dr..neurolog i zmieniła mi dawkowanie 1 tab. na noc.Rano budziłem się normalnie i wyspany.

Awatar użytkownika
mika36
Posty: 698
Rejestracja: 2010-08-09, 12:31
Lokalizacja: podlasie

Postautor: mika36 » 2014-03-29, 11:26

Ja również zaczęłam brać sirdalud , tylko 6 mg. Doktorka powiedziała, że to jest dawka z długotrwałym działaniem i wystarczy go brać raz dziennie. Fakt, że również czuję niesamowitą senność i mam nadzieję, że to ustąpi. Nie jest to miłe. Czuję też suchość w ustach i nosie


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości