CHEMIA

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-06, 08:22

Tomo81 pisze:WItam,
Mam pytanie dotyczące Mitoksantronu bo chcą mi w szpitalu go zaserwowac i mam obawy czy sie zdecydowac:

1. Czy po tej chemii można pozniej miec dzieci? Pytam, bo jestem młodym facetem i chciałbym jeszcze miec potomka. Nie chciałbym uniemożliwic sobie tego przez Mitoksantron.

2. Czy po zażyciu Mitoksantronu wypadają włosy tak jak pokazują w TV osoby po leczeniu nowotworu? Nie chciałbym wyłysieć :(

Jeśli ktoś ma jakąś wiedze na ten temat to proszę o informację.
Pozdrawiam
Tomek


pewno chodzi Ci o mitoksantron./Mialam 5 wlewów tego leku. Trochę jest o tym leku

http://stwardnieniesmrozsiane.ok1.pl/vi ... .php?t=433

Lekarze mówili, by wstrzymać się z dziećmi na okres brania leku i pół roku po skończonej kuracji.

To indywidualna sprawa jak zareagujesz na lek. Nie ma gotowej recepty. Ja nawet nie miałam nudności. A poznani ludzie w klinice, ktorzy przyjeżdzali róznie reagowali , jedni przysypiali innych bolała głowa, a jeszcze inni tak ja nic nie odczuwali.

Tomku i to nie jest taka chemia jak w przypadku nowotworow.

Nikomu nie odradzam, ani nie namawiam do tego leku. Wiele osob jest zadowolonych z tej kuracji, a lekarze mają obowiązek poinformować o skutkach ubocznych.
Powodzenia.

Tomo81
Posty: 102
Rejestracja: 2009-05-30, 06:28
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Tomo81 » 2009-11-07, 08:59

Dziękuję Aniu za informację,
Jestem po pierwszym wlewie (wczoraj) w szitalu w Bydgoszczy. Narazie żyję, skutków ubocznych nie widać i niech tak pozostanie :) Mam tylko nadzieję, że jakichs skutków ubocznych długofalowch nie będzie (np problemów z płodnością w przyszłości czy coś innego...)

Pozdrowionka

Ania W.
Posty: 6335
Rejestracja: 2009-07-11, 17:19
Lokalizacja: Głogów /dolnośląskie

Postautor: Ania W. » 2009-11-07, 15:44

Tomku trzymaj się ciepło i nie mysl za dużo o skutkach ubocznych. :-)
Może kiedyś się spotkamy w Bydgoszczy.
Dużo zdrówka. :-)

AguGu
Posty: 1
Rejestracja: 2014-05-14, 18:25
Lokalizacja: Lublin

Postautor: AguGu » 2014-05-14, 18:29

Witam. Moja mama miała 3 wlewy. Mam pytanie. Kiedy jest ten "magiczny" wlew kiedy czuje się poprawę ? Po jakim czasie ? Od razu czy z upływem czasu ? Serdecznie pozdrawiam.


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 320 gości