Na czym polega leczenie sterydami?

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

monisia
Posty: 5
Rejestracja: 2009-02-19, 20:18
Lokalizacja: opolskie
Kontaktowanie:

Na czym polega leczenie sterydami?

Postautor: monisia » 2009-03-04, 22:46

Kochani!Moja mama idzie jutro do szpitala na leczenie.Corobe rozpoznano 2 tygodnie temu bo prędzej leczyli ja na kregosłup-smieszne:(, czyż to nie ironia?
Lekarka mamy coś wspominała o podaniu sterydów jako kroplówki.Nie wiem dokładnie o co chodzi i w jakim stopniu mają pomóc sterydy?czy ktoś wie coś o tym leczeniu?
monisia

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-03-04, 23:07

Monisiu,tutaj chyba każdy już przeszedł to leczenie.To Solu-medrol,tak ten lek się nazywa.Podawany jest zazwyczaj przez 5 dni,w postaci wlewu,czyli kroplówek.
Na tym forum jest bardzo dużo informacji na ten temat.Mama może się po tym leczeniu dziwnie czuć,ale to mija.Proponuję na spokojnie poczytać forum ,bo naprawdę to skarbnica informacji na ten temat.Wszystko będzie OK,zobaczysz.

[ Dodano: 2009-03-04, 23:23 ]
I jeszcze jedno,skoro mama nie usłyszała od lekarza,(tym bardziej ,że dopiero co postawiono diagnozę) co to są za sterydy,jak działają,jak pomogą itp.to proponuję zmienić lekarza na takiego,który znajdzie czas by "świeżemu", wystraszonemu pacjentowi wytłumaczyć ,o co w tym wszystkim chodzi i z czym się to wiąże.Poza tym czytaj to forum od A-Z,naprawdę to dużo pomoże.
Główka do góry! :->
Obrazek

Gobio
Posty: 286
Rejestracja: 2008-09-22, 19:14
Lokalizacja: Podlaskie
Kontaktowanie:

Postautor: Gobio » 2009-03-05, 11:27

mnie rownież nie wytłumaczono na początku co to jest, jak to działa. Powiedziano ze podadzą mi sterydy i już. Moja mama pracuje na neurochirurgi i u niej podają te sterydy "litrami". Zmnejszają one obrzęk na ogniskach i je goją.
takajesttanasza polska słżubazdrowia :shock:


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 381 gości