Rebif 44 z USA - czy ktoś próbował?

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

mania666
Posty: 1
Rejestracja: 2009-04-10, 19:21
Lokalizacja: sopot

Rebif 44 z USA - czy ktoś próbował?

Postautor: mania666 » 2009-04-10, 19:43

Witam,

Mam pytanie do osob stosujacych Rebif 44 o to czy probowaly go sciagac z USA. 6-miesieczna kuracja kosztuje tam zaledwie 2400 $ (wychodzi ok 1300 zl miesiecznie - w polskiej aptece ok. 2900 zl, czyli ponad 2 razy drozej). Mam znajomego ktory tam mieszka, ale nie wiem czy w Stanach honoruja polskie recepty. Myslalam tez o "wycieczce" do USA z przetlumaczona dokumentacja lekarska, ale nie wiem czy uzyskanie recepty od amerykanskiego neurologa bedzie jedynie formalnoscia. Czy ktos z Was ma jakies doswiadczenia w tej kwestii.

Bede wdzieczna za odpowiedz.

Pozdrawiam,
Marysia

pablo.photo
Posty: 260
Rejestracja: 2008-12-13, 00:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: pablo.photo » 2009-04-11, 10:33

Hej
Jedyna co nasuwa mi sie w odpowiedzi to zebyś zapytała o to Kasiulka Znajdziesz ja na forum gdzieś ona mieszka w New Jersey. Wydaje mi sie ze moze wiedziec.

Pozdrawiam.
To jest, Mój Świat, Moje Życie, Mój Czas
(P. Moreń)

Kasiulek
Posty: 17
Rejestracja: 2009-03-11, 05:13
Lokalizacja: New Jersey

Postautor: Kasiulek » 2009-04-13, 06:02

Hi,
Wlasnie doczytalam ze to moze byc pytanie do mnie. Mania666 z tego co sie orientuje polskiej recepty w amerykanskich aptekach nie beda honorowac. Tu sa specjalne "typy" recept z danymi lekarza (nazwisko, adres, tel, #licencji i inne #) zupelnie inne niz te ktore pamietam z Polski. Wiem ze istnieja tzw. polskie apteki np. w Chicago i wlasnie poszukalam na google takich zobacz tu:
http://aptekachicago.com/ lub w NYC http://www.polskaapteka.com/
jesli chcesz napisz do mnie wiadomosc na pw i moge tam zadzwonic i dopytac jak i czy wogole oni moga honorowac polskie recepty na tak specyficzne leki.
Ja sama biore Copaxone i dostaje go ze specjalistycznej wysylkowej apteki (mniejsze koszty). Niestety doswiadczenia z Rebif 44 nie mam zadnego.
A jesli chodzi o uzyskanie recepty od amerykanskiego neurologa to tylko moze istniec problem z "naklonieniem" lekarza do przepisania akurat tego leku :-) Mysle ze twoj znajomy moze dowiedziec sie bezposrednio od lekarza, ktorego miala bys odwiedzic, wczesniej czy bylby sklonny wypisac recepte na Rebif 44. Ja moge sie dowiedziec od mojej neurolog, tyle ze wizyte nastepna mam za miesiac.
Pozdrawiam.
"rough road ahead"

joanna77
Posty: 1
Rejestracja: 2009-06-05, 04:28
Lokalizacja: New York

Postautor: joanna77 » 2009-06-05, 05:20

Witam
Mieszkam w USA. Moj syn(19 lat) od ponad 3 lat przyjmuje Rebif44.Ja za te zastrzyki nie płacę nic poniewaz moj syn ma ubezpieczenie, ale z tego co sie orientowałam kuracja miesieczna wacha sie od 700-1200$ Polskich recept napewno nie chonoruja.W polskich aptekach tego tez raczej sie nie dostanie.Wczesniej zastrzyki odbierałam z apteki ,pożniej przysyłali mi poczta kurierska.Podam Ci numer telefonu w USA gdzie mozesz uzyskac informacje.1(877)-842-5097


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości