częstotliwość podania Solu-Medrol

Indywidualne leczenie chorego na SM

Moderator: Beata:)

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-05-11, 22:45

rob dziękuję za wyjaśnienie tego, nie jest to zbyt optymistyczne :-(
Ale co dałby mi LDN? Czy to jest jakiś lek, czy program? Muszę poczytać, ale wyjaśnij mi tak od siebie...
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

rob
Posty: 597
Rejestracja: 2007-08-08, 09:50
Lokalizacja: Pomorskie

Postautor: rob » 2009-05-11, 23:26

Casey o LDN oczywiście przeczytaj, pisałem o LDN również na tym forum, tutaj:

NALTREXONE (LDN)

Myślę że to wystarczy tylko przeczytaj wszystkie wypowiedzi w tym temacie. Co do twojego pytania, tego dokładnie ci nie powiem i nikt ci nie powie to jedyne powiedzmy "ryzyko" które poniesiesz (brak skutków ubocznych) czy ci pomoże i w jakim stopniu tego nie wie nikt. Musisz to sama sprawdzić stosując LDN. Gdybyś miała jakieś pytania to pytaj śmiało :-).

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-07-24, 09:08

Często piszemy, że co szpital to obyczaj, w Opolu co oddział to obyczaj :roll:

Delfin był kilka razy w szpitalu, neurologia zajmuje 3 piętra- każdy to taki sobie oddzialik:
Na V piętrze dostał solu 1g, przez 3-4 godziny (5 dni, ciężki pierwszy rzut)
I piętro- 1g- przez godzinę (bo ponoć nie ma znaczenia jak długo się go wsysa), czuł się kiepsko (trzy dni i do domu)
II piętro- 0,5g przez pół godziny, ale..... lekarz powiedział, że dawki solu nie ustala się pod względem ciężkości rzutu, ale pod względem wagi pacjenta :?: Jakoś nikt wcześniej wagą Delfina się nie przejmował, siedział 7 dni, bo ostatnia dawka solu wypadła w sobotę, więc wypis dopiero w poniedziałek, a dostał jeszcze mniej solu niż normalnie przez 3 dni.

(chyba to były gramy, a może jakaś inna jednostka, w każdym bądź razie wiadomo o co chodzi :-)

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-07-24, 19:39

Wczoraj w innym wątku znalazłam post, zawierający fragment:
,sama jestem na solu- medrol już wybrałam 28 zastrzyków dożylnych i wszystkie objawy o jakich mówicie mam z wyjątkiem wysypki i wypadania włosów pewnie to jeszcze przede mną a może chodzi tu o dawkę poprostu siliejszą dawkę bo ja pół grama czyli 500 mg co sześć tygodni'
Rzecz dzieje się w Częstochowie. Jeśli 28 zastrzyków (czy kroplówek jednak??) co 6 tyg to oznacza ponad 3 lata takiej kuracji (jeśli dobrze policzyłam). Ciekawe, czy leczą jeszcze gdzieś w Polsce taki sposób.
Niepokoi nie ten brak standardow w leczeniu z zastosowaniem Solu. Zdaje się, że zasada: pojawienie się rzutu - natychmiastowe wlewy Solu w dużych dawkach jest przestrzegana od przypadku do przypadku.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-07-24, 19:45

Też właśnie byłam zaskoczona,gdy to czytałam.Stwierdzę nawet ,że byłam w szoku :shock: bo po raz pierwszy o czymś takim słyszałam.Dziwne,bardzo dziwne...
Obrazek

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2009-07-25, 18:52

Też ten sposób podawania Solu mnie zdziwił, ale moze co kraj, to obyczaj.Zdawało mi się,że z Solu nie mozna przeholować, ale moze nie jestem w temacie.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"


Wróć do „Leczenie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 236 gości