Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: zosiako » 2016-07-20, 18:40

Ann -skoro tam już jesteś to czy mogłabyś się podpytać czy przyjmowani są pacjenci z sm ale nie po pobycie w szpitalu tylko ze skierowaniem? Ile czasu czekałby się na przyjęcie (orientacyjnie) i na ile czasu tam się jedzie? wstyd się przyznać ale chyba jeszcze nie przejdzie mi przez gardło głośne powiedzenie diagnozy :blush: żeby tam zadzwonić i zapytać
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
Zgredzia
Posty: 378
Rejestracja: 2016-01-18, 15:36
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: Zgredzia » 2016-07-20, 21:07

Ann pisze: jestem zmęczona i zaczynam tęsknić. Podtrzymuje mnie to, że już widzę maleńkie efekciki ćwiczeń :boast:

Nie dziwie się. Ja też jak jestem po za domem to tęsknie okropnie. Wytrzymasz Ann, kryzys minie i będzie ok :yes: . Ja, jak byłam kiedyś w sanatorium to trafiłam na takie fajne babeczki w pokoju, że nawet nie wiem kiedy minął ten czas. Masz tam fajne towarzystwo? Od tego też dużo zależy.Gdybyś traifiła do Ciechocinka to bym Cię odwiedzała :party: (blisko mam) Trzymaj się dzielnie. Najważniejsze, że zabiegi pomagają. Pozdrawiam :)

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: Ann » 2016-07-20, 22:59

Zosiako - jutro zapytam i Ci napiszę czego się dowiedziałam :yes:
Zgredzia, dzięki za pocieszenie :kiss: , doktorka mnie dopadła na zabiegach i powiedziała że skoro mam wakacje i już tu jestem to ona chce mnie zatrzymać do 30.08. Potem 1 dzień wolny i do roboty :cry: . Wiem, że im dłużej tu będę tym lepiej dla mnie - wzmocnię się i odchudzę :taniecgirl: bo już chudnę, tylko trochę mi żal wakacyjnego lenistwa no i boję się że po powrocie do domu porzucę ćwiczenia i stracę formę tu zdobytą, a ja nie lubię żadnych zbędnych ruchów, więc to bardzo prawdopodobne :blush: . Muszę sobie przewartościować i pukładać priorytety. Mam na to całe wakacje :zaszokować:
Anka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: Ann » 2016-07-20, 23:04

Towarzystwo ok, dzień wypełniony zabiegami - 8 dziennie, jedzenie super, załoga w ośrodku super, naprawdę nie ma się do czego przyczepić, tylko ja lubię szybko i łatwo a tu trzeba mozolnie i powoli
Anka

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: Ann » 2016-07-21, 08:38

Zosiako: przyjmują pacjentów ze skierowaniem od lekarza, ale na oddział ogólny czyli płacisz 60 zł dziennie za utrzymanie, zabiegi darmowe. Pobyt trwa 3-6 tygodni, Ty decydujesz jak długo chcesz zostać. Jeśli na skierowaniu jest napisane pilne to czekasz do 3 miesięcy, a jeśli stan stabilny to do roku.
Czyli bardziej opłaca się mieć rzut i iść do szpitala, bo ze skierowaniem ze szpitala czekasz do 2 tygodni (ja czekałam 5 dni), kwalifikują Cię na oddział neurologiczny czyli nie płacisz za nic, pobyt trwa 6-16 tygodni, o długości pobytu decyduje tutejszy lekarz (mnie chce zatrzymać do końca wakacji, żeby max wykorzystać mój urlop), ale mogą wystawić zwolnienie. Pobyt płatny nie podlega zwolnieniu lekarskiemu tylko jest traktowany jako urlop. Pacjent musi być w miarę samodzielny, bo nie ma tu opiekunów medycznych. Może kiedyś się tu spotkamy,
bo ja tu pewnie będę wracać :)
Anka

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: zosiako » 2016-07-21, 18:55

Ann - bardzo dziękuję :yes: zobaczę po badaniach i kolejnej wizycie u neuro czy jednak nie skończy się u mnie szpitalem, przełaziłam rzut i teraz mam tego konsekwencje :szalony2: a Tobie życzę szybkich efektów rehabilitacji, cierpliwości i pięknej pogody :yes:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Ann
Posty: 1100
Rejestracja: 2015-11-15, 18:27

Baza ośrodków przyjazna chorym na SM.

Postautor: Ann » 2016-07-21, 22:02

Dziękuję, efekty widzę już teraz - po 2 tygodniach :taniecgirl: . Rehabilitacja jest tu naprawdę fachowa i miła. Dodam jeszcze, że na tym płatnym turnusie przysługuje max 5 zabiegów dziennie, a ja na pobycie poszpitalnym mam 8, za wszystko płaci NFZ, jak masz możliwość to postaraj się o skierowanie poszpitalne. Powodzenia :bye:
Anka


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości