Joga

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2014-02-26, 23:57

Jukka pisze:Skoro jest joga dla ciężarówek, to może i dla SMów by była. Ważne jednak, żeby się przyznać.
Jest taka! Nawet mam książkę:

Jest o jodze regenerującej, relaksacji, zmniejszaniu wyczerpania, poprawianiu zakresu ruchu, jodze przy spastyce, wzmacnianiu, poprawianiu koordynacji i równowagi, ćwiczeniach oddechowych. Są wersje dla osób siedzących oraz osób na wózku.
It doesn't get any easier; you just go faster.

aga84
Posty: 26
Rejestracja: 2013-01-03, 17:33
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: aga84 » 2014-02-27, 00:34

Dzieki Myszona , Ela, Jukka, Aaronia :-)
W sumie to oczywiste, ze ja czuje ile i co moge, ale ja tak naprawde dopiero po prawie 9 latach sie tego ucze, wczesniej dostawalam "strzaly ostrzegawcze", a teraz zwyczajnie sie boje:/

Czytalam tez o jodze hormonalnej... moze mi sie przydac ;-)

Aaronia-a co to za ksiazka, kto napisal?
"Jutro wsiądę na skuter, będę mieć wszystko w d...e."

arronia
Posty: 240
Rejestracja: 2011-06-11, 11:06
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: arronia » 2014-02-27, 01:01

To jest ta książka (niestety w Polsce nie została wydana):
http://www.amazon.co.uk/Yoga-Multiple-S ... 1932603174
It doesn't get any easier; you just go faster.

aga84
Posty: 26
Rejestracja: 2013-01-03, 17:33
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: aga84 » 2014-02-27, 10:27

arronia, dziękuję za link
to co dobre rzadko jest w Polsce dostępne;-)
"Jutro wsiądę na skuter, będę mieć wszystko w d...e."

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2014-03-10, 16:19

aga84 pisze:rehabilitanka zdecydowanie odradziła mi jogę, stwierdzając, że to za mocno pobudza OUN

to, że pobudza OUN to chyba dobrze, gorzej jakby pobudzała układ immunologiczny ;)
Ja chodzę, staram się chodzić regularnie i szczerze mówiąc.. joga to chyba TO :) po ćwiczeniach czuję się rewelacyjnie, nawet po trzech sesjach człowiek czuje się lepiej. Dzisiaj rozmawiałam nawet z instruktorką, mówiła, że ludzie w naprawde złym stanie chodzą na jogę.. ba, nawet opiekun musi z nimi przychodzić, żeby ich 'przytransportować'. I naprawdę zachodzi ZNACZNA poprawa w ich kondycji fizycznej i sposobie funkcjonowania (a mówię tutaj o różnych chorobach, nie tylko SM). Tyle że takie osoby chodzą do jakichś szkółek jogi, gdzie instruktor bardzo pomaga i wie, że nie są to osoby do końca sprawne. Ja chodzę do zwykłego klubu fitness, gdzie jogę prowadzi doświadczona, bardzo dobra instruktorka, ćwiczę ze zdrowymi ludźmi i czuję zdecydowaną poprawę w całym samopoczuciu, jak i w dolegliwościach esemowych (równowaga też się poprawiła) :) ale najważniejsze, żeby znaleźć sobie odpowiedni klub/szkółkę, gdzie ćwiczą osoby w podobnej kondycji i o podobnych możliwościach, no i oczywiście + dobry instruktor :)

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2014-03-10, 17:12

kuczuś pisze:Ja chodzę do zwykłego klubu fitness, gdzie jogę prowadzi doświadczona, bardzo dobra instruktorka, ćwiczę ze zdrowymi ludźmi i czuję zdecydowaną poprawę w całym samopoczuciu, jak i w dolegliwościach esemowych (równowaga też się poprawiła) :) ale najważniejsze, żeby znaleźć sobie odpowiedni klub/szkółkę, gdzie ćwiczą osoby w podobnej kondycji i o podobnych możliwościach, no i oczywiście + dobry instruktor :)

A możesz zdradzić, gdzie chodzisz? bo w swojej lokalizacji masz "łódzkie" - a zawsze lepiej spróbować zacząć tam, gdzie ktoś już sprawdził, niż tak w ciemno
Pozdrawiam
SylwiU

kuczuś
Posty: 344
Rejestracja: 2013-06-09, 19:24
Lokalizacja: Łódzkie

Postautor: kuczuś » 2014-03-10, 17:32

Ja chodzę do Jatomi Pure w manufakturze :) tylko szczerze mówiąc tam są specyficzne warunki członkostwa, niewielu osobom to pasuje (zobowiązujesz się na jakiś okres czasu, minimum 3 miesiące, karnet dość drogi itd itd) ale instruktorka widziałam, że też pracuje w Rytmie na Bałutach (Zgierska), w Ceiro (na Pomorskiej - nie znam tego klubu :P) i w Evergym na Sienkiewicza :) jeśli chcesz, to mogę się spytać jeszcze, czy gdzieś jeszcze pracuje.

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2014-03-11, 07:06

No Manu byłoby dla mnie najbliżej :) ale popatrzę dokładniej, gdzie są te pozostałe. Dzięki. Tak się zbieram, żeby znowu zacząć coś robić, może w końcu się uda (leniwa strasznie się zrobiłam).
Pozdrawiam
SylwiU


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości