Rehabilitacja

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2008-10-29, 06:07

Mario,czuję sie dobrze.Nawet odrobinę lepiej jak przed mitoksantronem(mam nadzieję,że dobrze napisałam,bo bez ściągi).Myślę w duchu,że to być może tylko moja psychika.Wiara czyni cuda.Ucieszyłam się,że coś dzieje się z moim SM,że otrzymałam inne leki- nie tylko i wyłącznie objawowe.Dlatego doznania są pozytywne.Teraz marzy mi sie turnus rehabilitacyjny.Napiszę na PW,dlaczego marzy mi się,a niczego w tym kierunku nie robię.
Wiesia żyj w zgodzie z sm

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2008-10-29, 12:37

no nie wiem nie wiem Wiesiu czy "smacznego " będzie do czego . jutro już się ,o tym na własnym żołądku przekonam obiadek już w szpitalu :lol: na wszelki wypadek zrobiłem sobie zapas słodkiego co nieco ,jak mnie będą źle karmić, to z radością podjem (dopcham się) słodkościami .

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2008-11-12, 11:15

W poniedziałek (miałam dzień wolny :mrgreen: załatwialiśmy parę spraw związanych ze sprzętem rehabilitacyjnym. Potrzebna jest nam drabinka, ale koszt takiej jak na salę gimnastyczną to ok. 400 zł (tańszych nie ma i już) więc kupiliśmy w Castoramie 4 grube drążki (będą rozmieszczone na odpowiednich wysokościach), a tata zrobi mocowanie do ściany, koszt jakieś 40 zł. Potem szukaliśmy piłki do ćwiczeń, okazało się, że takie z atestami odpowiedniej wielkości kosztują od 80-100 zł :roll: , ale można dostać dofinansowanie z Centrum Pomocy Rodzinie, warunek zaświadczenie lekarskie, które może wystawić również ortopeda lub chirurg, czyli niekoniecznie neurolog. Dowiedzieliśmy się też, że jeśli potrzebne są kule (na stałe), to można dostać je na receptę od lekarza ogólnego, niby dopłata mała, bo 15 zł do kuli, ale jak policzy się te wszystkie dofinansowania, to sporo się nazbiera. Troszkę nie w temacie, ale myślę, że informacje się przydadzą.

matinaa
Posty: 88
Rejestracja: 2008-07-29, 21:41
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: matinaa » 2008-11-16, 18:13

Co trzeba zrobic zeby isc na darmowa rechabilitacje? :-/
"Nie postrzegamy rzeczy w samych sobie, tylko w sposób jaki nam się jawią"
www.sm-po-dwudziestce.bloog.pl

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-11-16, 19:31

Matinaa, skierowanie na bezpłatną rehabilitację może wystawić każdy lekarz ubezpieczenia społecznego.Wyjątkiem jest dysfunkcja narządu ruchu wywołana wadami postawy ,w tym przypadku skierowanie może wydać tylko lekarz poradni rehabilitacji medycznej lub lekarz poradni ortopedii i traumatologii.
Wcześniej korzystałam z zabiegów zleconych przez lekarza pierwszego kontaktu, bądź neurologa, obecnie jestem pod opieką poradni rehabilitacyjnej(skierowana przez l.rodzinnego)
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

anusia
Posty: 433
Rejestracja: 2008-08-05, 15:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: anusia » 2008-11-17, 17:29

Jutro ostatni dzień rehabilitacji HURA!!!!
Ale , żeby nie było tak pięknie kazano zapisać się na następną .
Już się zapisałam do lekarza który kieruje na ćwiczonka 27.11.br. .

SĄ EFEKTY TEGO WYCZERPUJĄCEGO WYSIŁKU.

No i muszę się pochwalić 3,5 km - przejechane na rowerku ( a na porządku 0,5 było dużym problemem ).

Jak nasz były premier - YES,YES ,YES :mrgreen:
POZDRAWIAM :mrgreen:
WIOSNA, NOWE ŻYCIE :))))

Kamila 20
Posty: 8
Rejestracja: 2008-11-16, 11:27
Kontaktowanie:

Postautor: Kamila 20 » 2008-11-18, 14:04

co do rehabilitacji... co myślicie o masażach ? jakie sa najlepsze może kogoś mi polecicie? :lol:
Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. ;-)

Awatar użytkownika
haniutek
Posty: 1429
Rejestracja: 2008-04-07, 08:43
Lokalizacja: spod dachu nieba

Postautor: haniutek » 2008-12-01, 22:33

Jutro kolejny dzień rehabilitacji. Nawet przekonałam się do tego by ćwiczyć w domu, w dni wolne od wizyt w ośrodku. Dobrze jest od czasu do czasu "pomachać" nogami i rękoma pod fachowym okiem, bo baczniej zwracam uwagę na ułożenie ciała ,kończyn, stóp, dłoni etc. -niby nic,a jednak istotne elementy by osiągnąć jak najlepszy efekt i by ruch był z pożytkiem dla organizmu.Jeżeli istnieje możliwość(czytaj;) terapeuta nie ma zbyt wielu pacjentów jednocześnie) to stosowane jest PNF -metoda, którą osobiście lubię :). O efektach trudno jeszcze pisać.Jest dużo pracy przede mną. Celem jest utrzymanie jak najdłużej sprawności fizycznej na chociażby dotychczasowym poziomie. Ruch to zdrowie-w myśl tej zasady i po wzięciu do serca słów Roba czy też innych ,którzy od wielu lat chorują na SM i systematycznie ćwiczą czerpiąc z tego wiele korzyści, kończę posta by wprawić ciało w ruch ;-).
<center> <i>"Idź dalej niezłomnie,(...)Nic nie jest stracone, skończone też nie "</i> </center>

pmider
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-19, 11:42
Lokalizacja: Kleczew

Postautor: pmider » 2009-01-30, 13:12

Witam. Ja muszę się pochwalić, że chodzę na kurs podstawowy tańca towarzyskiego. zona mnie namówiła i powiem wam że to super rehabilitacja. Tyle różnych tańców, a to na paluszkach, a to na piętkach, kolana itd, że normalnie ekstra. Po 2 godzinach jest się troche zmęczonym, ale na drugi dzień- rewelacja. I przy okazji człowiek się tańczyć nauczy. Polecam gorąco takie zajęcia.
Pozdrawiam wszystkich

Qi
Posty: 18
Rejestracja: 2008-11-28, 17:30
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Qi » 2009-01-31, 11:14

Taniec to chyba fajny pomysł. W końcu to ruch o to w tym wszystkim chodzi. No i człowiek do takiej aktywności zupełnie inaczej podchodzi:)
A czy ktoś korzystał z ćwiczeńprowadzonych metodą Pilatesa??

Awatar użytkownika
krzyn
Posty: 1742
Rejestracja: 2007-06-23, 21:14
Kontaktowanie:

Postautor: krzyn » 2009-02-03, 13:54

poczytałem troszkę o tej metodzie , pierwsze wrażenie pozytywne . szczególnie warte uwagi:
" "nie liczy się ilość powtórzeń - możesz wykonać ich tysiące, ale dopóki nie są wykonywane prawidłowo przyniosą więcej szkody niż pożytku. Podczas treningu należy więc zwracać ogromną uwagę na to, jak wykonujemy ćwiczenia i zachować maksymalne skupienie."
http://www.pilates.pl/


prawidłowość wykonywanych ćwiczeń zwłaszcza w rehabilitacji ,jest niezwykle ważne.

Wiesia
Posty: 2429
Rejestracja: 2008-05-22, 12:09
Lokalizacja: Chojnice

Postautor: Wiesia » 2009-02-08, 09:50

przegoniłam smutki i udało mi się dzisiaj "przejechać" 7 km w 15 min.Jest ok :mrgreen:
Wiesia żyj w zgodzie z sm

Iffonka
Posty: 2251
Rejestracja: 2008-06-30, 09:39
Lokalizacja: Ozimek
Kontaktowanie:

Postautor: Iffonka » 2009-02-09, 09:00

Szacuneczek Wiesiu, ja jakoś ostatnio nie mogę się zmobilizować do czegokolwiek poza obowiązkami domowymi :oops:

justa75
Posty: 111
Rejestracja: 2009-01-27, 18:43
Lokalizacja: pomorskie
Kontaktowanie:

Postautor: justa75 » 2009-03-18, 14:53

Mam pytanie dostałam skierowanie na naukę ćwiczeń maclewicza czy tez machlewicza no właśnie nie mogę rozszywrować nazwy Może wiecie o co chodzi?
DA BÓG DZIONEK DA I RADę

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-03-18, 19:24

Może McKenzie ? To na kręgosłup.


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości