Rehabilitacja w domu

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

justi91
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-24, 23:08
Lokalizacja: Kutno

Rehabilitacja w domu

Postautor: justi91 » 2012-07-18, 13:43

Witam serdecznie

Drodzy Państwo nie mam pojęcia czy taki temat już był czy nie, ale jestem już bezsilna :(
Moja mama choruje na stwardnienie rozsiane, jej stan jest ciężki, samodzielnie nie wykonuje nawet najdrobniejszych prac, porusza się na wózku, więc jej wyjście z domu jest utrudnione bo zazwyczaj jestem z nią sama w domu a ja jej nie zniosę po schodach.
Moje pytanie brzmi czy można zatrudnić taką panią rehabilitantkę, która przychodziłaby do nas do domu ale nie tak jak zawsze przez dwa tygodnie i koniec. Tylko np. parę razy w tygodniu.
Drugie pytanie to czy do czegoś takiego można dostać jakieś dofinansowanie, bo to będzie pewnie trochę kosztowało a pracuje tylko tata.

No i trzecie już nie w temacie, ale jak już jestem tutaj to nie będę śmiecić gdzieś indziej, mama otrzymała decyzję o znacznym stopniu niepełnosprawności. Czy mojej mamie należy się coś poza zasiłkiem pielęgnacyjnym z MOPS? Odsyłają mnie od urzędu do urzędu i nie mam pojęcia gdzie iść :(

Musze to załatwić jak najszybciej bo sama powinnam iść do pracy ale narazie nie mogę bo ktoś musi opiekować się mamą i domem :(

mariposa
Posty: 64
Rejestracja: 2012-03-08, 12:58
Lokalizacja: Japonia
Kontaktowanie:

Postautor: mariposa » 2012-07-18, 13:54

z pomocą neurologa czy lekarza rodzinnego powinnaś złożyc wniosek o rentę socjalną.
mój blog o wszystkim

www.odterazwjaponii.blogspot.com
zapraszam ;)

justi91
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-24, 23:08
Lokalizacja: Kutno

Postautor: justi91 » 2012-07-18, 13:57

Pani doktor opiekująca się mamą wraca niedługo z urlopu i mama jedzie na wizytę to jej powiem. Wiem, że mama starała się o rentę z ZUS ale jej nie przyznali bo nie spełniała jakiegoś warunku. Czy ktoś wie jakie są warunki żeby uzyskać rentę socjalną?

Przed wizyta mamy u lekarza muszę iść do jakieś instytucji po wniosek, który ma wypełnić pani doktor? Jak to wygląda w praktyce? Ja niestety nie jestem obeznana w tych wszystkich sprawach
Ostatnio zmieniony 2012-07-18, 14:12 przez justi91, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-18, 14:11

Witaj Justi91 i są też google ;-) :arrow: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/106922

Resztę na temat rent warto poczytać na forum ... o.. >> tutaj<< . Cały dział >> Urzędy << też jest wart przejrzenia i w razie czego tam można zadawać pytania, żeby nie odbiegać zbytnio od tematu rehabilitacji. ;-)
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-07-18, 14:16 przez Beata:), łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

justi91
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-24, 23:08
Lokalizacja: Kutno

Postautor: justi91 » 2012-07-18, 14:16

Dziękuję, na pewno przeczytam ;)

a czy w sprawie rehabilitacji w domu ktoś z Państwa coś wie?
czy istnieje możliwość, żeby pani rehabilitantka przychodziła do nas do domu np. parę razy w tygodniu i jakieś dofinansowanie do tego?
Mama ma na orzeczeniu o niepełnosprawności, że należy jej się dotacja do rehabilitacji ale wszędzie mówią że to akurat nie u nich, to nie wiem gdzie iść :(

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-18, 14:50

justi91 pisze:należy jej się dotacja do rehabilitacji ale wszędzie mówią że to akurat nie u nich, to nie wiem gdzie iść

Czy to znaczy, że nikt Cię nie skierował np do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie ? MOPS powinien wydać Ci na Twoje żądanie wszystkie dane instytucji, które są w stanie Wam pomóc.
Jeśli mówią, że o rehabilitacji i dotacjach z tym związanych "nie u nich", to dopytaj, że w takim razie - gdzie?
Ps.
justi91 pisze:Czy ktoś wie jakie są warunki żeby uzyskać rentę socjalną?

A czy nie chodzi czasem o rentę specjalną? Zajrzyj potem do >> tego << tematu.
Obrazek

justi91
Posty: 7
Rejestracja: 2012-03-24, 23:08
Lokalizacja: Kutno

Postautor: justi91 » 2012-07-18, 17:50

Panie w MOPS udzieliła mi tylko informacji o zasiłku pielęgnacyjnym, który będzie się należał ale na zaświadczenie z ZUSu muszę czekać aż tydzień, ale poza tym wszystko już załatwione.

Dziękuję bardzo za rade, będę szła z wnioskiem o ten zasiłek to zażądam wszelkim informacji na temat dofinansowania tych rehabilitacji, które niewątpliwie są mamie potrzebne.
Jestem trochę zakręcona, więc trochę motam, przepraszam.
Ale pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, nigdy nie musiałam latać od drzwi do drzwi i troszkę się w tym gubię.

a czy ktoś z Państwa korzystał kiedyś z usług Pani fizjoterapeutki bądź rehabilitantki w domu przez dłuższy czas?
Do mamy przychodziła zawsze taka Pani ale to się należy z NFZ tylko raz na pół roku a to zdecydowanie za mało. ćwiczymy z mamą ale nie to samo co wprawiona w tym osoba.
Powinnam iść do przychodni porozmawiać tam z Paniami czy do lekarki?

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2012-07-19, 08:27

justi91 pisze:a czy ktoś z Państwa korzystał kiedyś z usług Pani fizjoterapeutki bądź rehabilitantki w domu przez dłuższy czas?

Korzystałam, ale wszystko na czas bardzo krótki; góra dwa, trzy tygodnie. Poczekajmy, może ktoś napisze w tej sprawie coś więcej. Póki, co - tak mi się skojarzyło- zajrzyj do postu
Serlosa w >> tym << temacie. Kto wie, może to jest jakieś wyjście w Waszej sytuacji.
Powinnam iść do przychodni porozmawiać tam z Paniami czy do lekarki?

Wszędzie, gdzie tylko masz możliwość rozmowy na ten temat.
Pozdrawiam :-)
Obrazek

Agwol77
Posty: 16
Rejestracja: 2012-07-02, 21:16
Lokalizacja: Smiłowice

Postautor: Agwol77 » 2012-07-19, 23:04

Będzie Pani ciężko znaleźć instytucje finansującą rehabilitacje Ja korzystam z 1% jaki zbieramw PTSR, starcza na 1 wizytę w tygodniu ale wszystko zalezy ile wpąłca ludzie na subkonto.Tylko tyle moge podpwoeidzic
Agnieszka

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2012-11-23, 09:21

Witam
Ostatnio trafiłem na YouTube na fajny kurs masażu. Ja już kilkukrotnie korzystałem z masażysty w domu, dla mnie był pomocny, ale to spory koszt. Powolutku żonę "wykorzystuje" do tej czynności. Chłopaki w prosty sposób pokazuję jak wykonywać masaż i jeśli tylko ma kto zrobić to polecam
http://www.youtube.com/user/projektmasaz/videos?view=0
:-)

Fizjo-Medica
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-23, 17:45
Lokalizacja: Kalisz

Odpowiedź odnośnie rehabilitacji domowej

Postautor: Fizjo-Medica » 2012-11-23, 18:27

Witam wszystkich
Jestem magistrem rehabilitacji ruchowej, posiadam dwa gabinety rehabilitacyjne, działamy na terenie powiatu Kaliskiego.
Na co dzień pracuje z pacjentami z SM i SLA. Jestem dyplomowanym terapeutą IPNF i PNF Poland.
Odnośnie rehabilitacji to jest ona najważniejsza i musi być codzienna, tak jest najlepiej. Ważne, żeby osoba prowadząca miała odpowiednie doświadczenie i pojęcie w temacie. Źle prowadzona rehabilitacja może spowodować pogorszenie stanu zdrowia i wywołać nowy rzut choroby.
Postanowiłem napisać posta właśnie z takiego powodu bo krew mnie zalewa jak widzę co robią moi koledzy po fachu, biorąc do tego horrendalne sumy za rehabilitacje.
Jeśli chodzi o rehabilitacje domową z NFZ to można zapomnieć bo dla funduszu to możemy chorować dwa razy do roku, czekać w kolejce miesiącami, a jak już się doczekamy to mamy prawo do zawrotnej liczby 10 dni leczniczych, gdzie pacjent z SM potrzebuje stałej codziennej opieki!
W Polsce nie ma instytucji, która nam to zafunduje czy pomoże, zostaje tylko 1% podatku lub jakieś fundacje.
Od lat moja firma współpracuje z fundacją Help z Poznania i jest to jakaś furtka dla osób ciężko chorych ale tego nikomu nie życzę bo wymogiem przyjęcia jest problem z oddychaniem, jeśli niestety jest tak źle to fundacja oferuje darmową opiekę domową z udziałem lekarza, pielęgniarki i fizjoterapeuty.
Gorąco pozdrawiam wszystkich na forum, sam mam w domu osoby chore na SM i wiem z jakimi problemami się borykacie na co dzień.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, potrzebuje pomocy, proszę pisać bądź zapraszam do umówienia się na wizytę, to nic nie kosztuje.
Email: Fizjomedica.kozminek@wp.pl
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Fizjo-Medica, łącznie zmieniany 1 raz.
Centrum Rehabilitacji Fizjo-Medica

DKA-fizjo
Posty: 1
Rejestracja: 2012-11-25, 21:48
Lokalizacja: Kamienna Góra

Postautor: DKA-fizjo » 2012-11-25, 21:54

Witam, kolega Fizjo-Medica ma rację najważniejsze jest aby rehabilitacja była codziennie prowadzona ale również przez osoby kompetentne.
Mgr fizjoterapii doświadczenie w pracy z osobami chorymi na SM oraz SLA
rejestracja Kamienna Góra

Wodzu
Posty: 614
Rejestracja: 2011-01-04, 21:35
Lokalizacja: Końskie
Kontaktowanie:

Postautor: Wodzu » 2012-11-25, 22:45

Wszystko fajnie w teorii:
Witam, kolega Fizjo-Medica ma rację najważniejsze jest aby rehabilitacja była codziennie prowadzona ale również przez osoby kompetentne.

Tylko że:
1. Jeśli osoba z SM pracuje to na rehabilitację nie ma czasu, po pracy musi odpocząć i tylko w domu poćwiczyć samemu może(weźmiesz wolne stracisz pracę)
2. Jeśli nie pracujesz - to masz czas, ale nie masz kasy

Czyli wniosek jest jeden:
musisz sam jak najszybciej nauczyć się rehabilitacji!! Chyba że dużo zarabiasz, lub masz bogatą rodzinę. Osoba "kompetentna" faktycznie jest potrzebna aby pokazała "jak to się robi" :oops: jednak na codzienną taką przyjemność mało kogo stać.
Zamieszczając post o masażu chciałem pokazać możliwość samokształcenia, bo przecież nie profesjonalny terapeuta wie co nam pomaga tylko My sami. Wychodzę z założenia, że wszystkiego można się nauczyć tylko problem tkwi w tym, aby ktoś chciał w tej nauce pomóc. Dobrze, że na forum pojawiają się rehabilitanci, a ich rady i podpowiedzi mogą być bardzo pomocne w naszej walce z SM.
;-)

przytulia
Posty: 2780
Rejestracja: 2007-08-16, 13:59
Lokalizacja: wiecie skąd

Postautor: przytulia » 2012-11-26, 20:19

Gorąco pozdrawiam wszystkich na forum, sam mam w domu osoby chore na SM i wiem z jakimi problemami się borykacie na co dzień.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, potrzebuje pomocy, proszę pisać


Bardzo fajny odzew.Dobrze mieć odpowiedź na pytania od specjalisty.

DKA-fizjo pisze:najważniejsze jest aby rehabilitacja była codziennie prowadzona ale również przez osoby kompetentne.


Byleby były przeszkolone, to już sa w potrzebnym zakresie kompetentne. Ja posłałam męża na kurs masażu. Kosztował coś ok. 800 zł.Teraz mam mam potrzebną rehabilitację w domu. Na razie taka mi wystarcza i pewnie cena kursu już się zwróciła.
Obrazek
miłego dnia i wielu powodów do uśmiechu [you]

orzel1985
Posty: 52
Rejestracja: 2013-06-28, 19:20
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: orzel1985 » 2013-09-24, 22:04

Fizjo-Medica, a moge was poprosić o przesłanie jakiś podstawowych ćwiczeń na kończyny dolne, dokładnie prawą. Strasznie powłóczę tą nogą, na rehabilitację jeździłem, ale w każdy dzień nie bylem w stanie chodzić, choruje już na to 8 lat, ale od jakiś 6 miesięcy bardzo mi to przeszkadza, wiec prosiłbym o takie podstawowe ćwiczenia, bo takich trudniejszych po prostu nie jestem w stanie robić. Jeszcze myślę o jakiejś protezie....co Wy na to?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez orzel1985, łącznie zmieniany 1 raz.


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości