Rower rehabilitacyjny

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

adam99
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-05, 20:08
Lokalizacja: 94-403

Rower rehabilitacyjny

Postautor: adam99 » 2013-03-05, 23:08

Witam wszytkich

Jestem tu nowy, na SM choruje od niedawna, na obecna chwile mam tylko niedowlad konczyn dolnych wiec nie jest tak jeszcze zle i stad moja prosba do was. Jestem jeszcze osoba młoda i chce, dopóki to mozliwe, pozostac jak najdluzej sprawny na ile to mozliwe. Wiem, wszyscy by tez tego chcieli. Z tego co wiem o SM wazna jest rehabilitacja, mieszkam na wsi, mam duzo wolnej przestrzeni, nie czulbym sie skrepowany, wiec chcialbym cwiczyc. Pomyslalem o rowerku rehabilitacyjnym, mozna by polaczyc przyjemne z pozytecznym, ruch na swiezym powietrzu i rehabilitacja. Potrzebuje jakiegos rowerka dla doroslej osoby, podoba mi sie Rower rehabilitacyjny Momo, ale nie wiem czy jest dla mnie wystarczajacy, moze cos doradzicie?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez adam99, łącznie zmieniany 2 razy.

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Postautor: Andrzej14 » 2013-03-06, 15:35

Jak większość tutaj obecnych na forum tez jestem chory na SM i cos moge ci powiedziec. Wybór rowerka niby taka prosta rzecz ale przy naszym schorzeniu trzeba troszke wiecej pokombinowac . mieszkasz na wsi ale jak rozumiem sa tam drogi asfaltowe czy tylko zwykle , mowisz nie jest zle , napweno probowales juz jezdzic , jak jest z rownowaga u ciebie jaki dystans uwazasz ze jestes w stanie pokonac niby drobne szczegoly ale istotne

adam99
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-05, 20:08
Lokalizacja: 94-403

Postautor: adam99 » 2013-03-11, 10:35

Hej
Powiem wiec tak , moj stan zdrowka pozwala mi chodzic w miare normalnie tzn chodze lekko utykacja na jedna noge, nomam niewielkie zachwiania rownowagi , wyglada to tak jakbym byl lekko wstawiony :-D , mielaem z tego powodu kilka przygod ciekawych , no i idac potrafie nagle ukleknac potknac sie trace blokade w kolanie , na rower wsiadalem zwykly jest nawet niezle tylko strach przy naglym zatrzymaniu sie , ze noga nie utrzyma i sie wywale
dlatego szukam trojkołowca , drogi mam asfaltowe wiec moge sobieposzalec powiedzmy , no pare kilometrow pewnie bym zrobil dlatego chce cwiczyc zeby utrzymac ta forme a nawet ja poprawic wiec rozumiesz

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-03-11, 10:48

O, taki trójkołowiec, to może być niezłe rozwiązanie, szczególnie z możliwością jeżdżenia zarówno tradycyjnie ("by pedały"), jak i poruszaniu się z pomocą akumulatora. Mama mojej koleżanki coś takiego sobie zafundowała i jest bardzo zadowolona, z jedną stronę jedzie tradycyjnie, a jak się zmęczy, to wraca na automacie.
Pozdrawiam
SylwiU

adam99
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-05, 20:08
Lokalizacja: 94-403

Postautor: adam99 » 2013-03-12, 14:25

Mam nadzieje za taki na akumulatorki jeszcze dlugo nie bedzie mi potrzebny , chociaz nie powiem bardzo ciekawa propozycja , nawet dla nygusków :D. A tak poważnie coraz bardziej sie skłaniam do tego modelu http://www.inter-med.net.pl/pages/rowery/3kolowy_2.html , mialem okazje go chwilke potestowac, po prostu na ulicy zaczepilem osobe na takim , i dal mi sie przejechac , naprawde dalo mi to do myslenia , chyba sie zdecyduje

Awatar użytkownika
sylseb
Posty: 1412
Rejestracja: 2012-02-16, 13:27
Wiek: 54
Lokalizacja: Łódź

Postautor: sylseb » 2013-03-12, 15:55

Ależ nie miałam nic złego na myśli z tym akumulatorowym :-P , tym bardziej, że tradycyjny napęd też jest. A zawsze, w razie gwałtownego opadnięcia z sił lub ciężkich zakupów można skorzystać.
Pozdrawiam
SylwiU

adam99
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-05, 20:08
Lokalizacja: 94-403

Postautor: adam99 » 2013-03-14, 12:36

sylseb pisze:Ależ nie miałam nic złego na myśli z tym akumulatorowym :-P , tym bardziej, że tradycyjny napęd też jest. A zawsze, w razie gwałtownego opadnięcia z sił lub ciężkich zakupów można skorzystać.


No przeciez wiem, ze nic zlego nie mialas na mysli, ja tak troche zazartowalem z tego. Wiem, wiem, choroba swoja droga, ale czasem usmiechnac sie tez trzeba, to tez niezla reghabilitacja "smiech", po prostu najwazniejsze trzeba miec dystans do siebie. A co do rowerku jeszcze caly czas sie waham, a moze cos innego mi wpadnie w oko, zobaczymy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez adam99, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Postautor: Andrzej14 » 2013-03-15, 14:36

adam99 pisze:Mam nadzieje za taki na akumulatorki jeszcze dlugo nie bedzie mi potrzebny , chociaz nie powiem bardzo ciekawa propozycja , nawet dla nygusków :D. A tak poważnie coraz bardziej sie skłaniam do tego modelu http://www.inter-med.net.pl/pages/rowery/3kolowy_2.html , mialem okazje go chwilke potestowac, po prostu na ulicy zaczepilem osobe na takim , i dal mi sie przejechac , naprawde dalo mi to do myslenia , chyba sie zdecyduje


To jakie masz wrazenia po tej przejazdzce ze cie to jak widze pozytywnie nastawilo do tego rowerka, nie ukrywam ze jestem ciekawy

adam99
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-05, 20:08
Lokalizacja: 94-403

Postautor: adam99 » 2013-03-18, 18:22

Andrzej14 pisze:
To jakie masz wrazenia po tej przejazdzce ze cie to jak widze pozytywnie nastawilo do tego rowerka, nie ukrywam ze jestem ciekawy


He he moze malo istatne ale i tez wazne bardzo ma fajny wyglad, mnostwo dodatkow wiec mozna go idealnie dopasowac do siebie , jak rowniez szereg roznych regulacji ,nie probowalem bo nie chcialem mu namieszac w ustawieniach ale widzialem i on mi pokazywal co mozna zmienic. Leciutko sie prowadzi , bardzo dobre przelozenia, wygodne siodelko i kierownica koszyk z tylku tez badzo funkcjonalny tyle moge powiedziac na obecna chwile czekam na wizyte przedstawiciela z innej firmy , najwyzej sie pozniej wypowiem wiecej

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Postautor: Andrzej14 » 2013-04-02, 22:16

Mowisz ze fajne wrazenia moze i ja bym sie skusil nie powiem pododoba mi sie jego wyglad i zastosowane rozwiazania ale zastanawia mnie jeszcze http://www.inter-med.net.pl/pages/rowery/3kolowy_8.html i sam nie wiem co mam wybrac . Moze w koncu ta wstretna zima sie skonczy i przyjdzie wiosna pasowalo by cos wybrac co wy na to?

yanomc
Posty: 94
Rejestracja: 2012-12-20, 14:03
Lokalizacja: Lublin

Postautor: yanomc » 2013-04-03, 11:03

A nie wiesz czasem w jakich cenach są te sprzęty, bo nie widać nigdzie cennika.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez yanomc, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Postautor: Andrzej14 » 2013-04-04, 17:55

yanomc pisze:A nie wiesz czasem w jakich cenach są te sprzęty, bo nie widać nigdzie cennika.


Jezeli cie interesuje jakis model z tej formy najlepiej zadzwon sam i dowiedz sie umow na jazde probna, ja wczesniej dzwonilem i z tego co pamietam najtanszy byl chyba juz za 1700zł, ale nie chce cie oklamywac, najlepiej sprawdzic samemu, tak chyba od tej kwoty sie zaczynaja ceny rowerkow, ale pamietaj, ze wszystko zalezy tez od wyposazenia, rozmiaru kól, roznych dodatkow. Jezeli myslisz o modelach akurat tej firmy to wszystko zalezy jaki wybierzesz czy BMX, MOMO, Muszkieter, Trike czy jakis inny, cena bedzie sie kształtowala od tego czego sobie zazyczysz, jeszcze raz mowie zadzwon i sam sie dowiesz.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Andrzej14, łącznie zmieniany 1 raz.

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-07-04, 12:34

Witajcie. Chyba też się skuszę na kupno rowerka trójkołowego to dla mnie dobre rozwiązanie ze względu na równowagę.Stacjonarny mam ale to nie to samo co przejażdżka na świeżym powietrzu. Może taki rower nie jest może tani ale zawsze możemy zwrócić się o dotację do PFRON czy nawet MOPS.
zagoplanka

adam99
Posty: 7
Rejestracja: 2013-03-05, 20:08
Lokalizacja: 94-403

Postautor: adam99 » 2014-03-05, 21:16

Witajcie po dłuższej nieobecnosci i po kilkudziesieciu kilometrach przejechanych na moim MOMO bo jednak chyba pierwsza mysl jest zawsze najlepsza, tak bylo i w moim przypadku. To byl chyba strzał w dziesiatke, naprawde jestem zadowolony. Nie powiem jazda wymaga sporo odemnie wysiłku ale jakie z tego efekty przez ten okres moge sie pochwalic moje mięśnie nic nie osłaby a wrecz przeciwnie wzmocnily sie szczególnie wiązadla w kolanie, wlasnie te ktore nieraz puszczaly i jak tu si enei uśmiechać.

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2014-03-12, 13:44

Wpinam się w temat.
Tęsknię baaaardzo za rowerem :-( :-( :-( Kilka lat temu będąc świeżo zdiagnozowaną esemką zamieniłam swój męski rower na damkę w celu większej pewności przy stawaniu. Dziś nogi słabe, równowaga kuleje, na rowerze nie jeździłam ze dwa lata i tęsknię... Myślałam o rowerze trójkołowym, ale 1) duży, ciężki, mało ładny ;-) 2) szkoda mi kasy na kolejny sprzęt być może krótko używany. Wymyśliłam więc, żeby do mojego obecnego zamontować boczne kółka. Coś takiego, ale niekoniecznie z amortyzatorami:
Obrazek
Ma ktoś doświadczenie, pomysł, przemyślenia w tym temacie? Gdzie kupić takie kółka i jak się zabrać za montaż? W necie znajduję tylko kółka do dziecięcych rowerków. A może ktoś jeździł na podobnym?
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości