Poduszka Jay

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Poduszka Jay

Postautor: Andrzej14 » 2013-03-28, 18:09

Witam was. Mam mały problem

Jakiś czas temu złamałem nogę. Poszła piszczel no i długo byłem w gipsie. Mimo, że dbałem o siebie stało się nieuniknione: zrobiły się odleżyny, na szczęście w porę zauważyłem i szybko udało się to zaleczyć. No właśnie- zaleczyć . Na jednej części intymnej części siedzenia mała odleżyna pozostała i jakoś nie chce zniknąć. Ciągle ją czuję, mimo różnych zabiegów i maści. Nie jest to takie uciążliwe, ale boję się, żeby się nie odnowiło. Dużo jeżdżę na wózku ciągle siedząc, nieraz długie trasy samochodem. Znalazłem na stronie internetowej firmy OrtCare takie coś http://www.ortcare.pl/pages/poduszki/spis.html i nie wiem, czy to się nadaje do samochodu. Podobno robią takie dopasowane wkładki do wózków, ale o samochodzie nic nie słyszałem. Może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem. Za każdą informację będę wdzięczny.
Ostatnio zmieniony 2013-03-28, 19:06 przez Andrzej14, łącznie zmieniany 1 raz.

job13
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-08, 17:13
Lokalizacja: 71-110

Postautor: job13 » 2013-03-29, 17:54

Z tego co widze to nie tylko jeden model jest tej poduszki, ale jest ich kilka i za pomocą roznych dostepnych zestawów, akcesoriów poduszka może być modyfikowana i dopasowywana do różnych potrzeb pacjenta, dopasowuje się do ciała, równomiernie rozkłada nacisk i zmniejsza ciśnienie wywierane na ciało. Gdzies widzialem ta wlasnie tylko byla dodatkowo z oparciem, nie wiem czy to tej samej firmy, trzeba bardziej sie przyjrzec tej ofercie, moze i ja cos znajde dla mojej chorej siostry, niestety juz tylko wozek elektryczny jej został.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez job13, łącznie zmieniany 1 raz.

Andrzej14
Posty: 16
Rejestracja: 2013-02-11, 09:15
Lokalizacja: 99-300

Postautor: Andrzej14 » 2013-04-05, 18:06

No wlasnie sporo tego jest i sie ciezko zastanawiam co mam zrobic, ktora wybrac, a szykuje sie ciezki okres w moim zyciu, zapowiada sie jeszcze wiecej wyjazdow w Polske niz myslalem, nie zawsze za kierownica, ale i tak duzo siedzenia praktycznie bez wiekszego ruchu. Do tego zapisalem sie na kursy i tez trzeba dojechac, a pozniej siedzenie na wozku wszystko robi swoje. Naprawde nikt tego nie uzywal lub nie zna kogos kto to ma? Cenna kazda wiadomosc.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Andrzej14, łącznie zmieniany 1 raz.

AgnieszkaB
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-07, 12:42
Lokalizacja: 71-110

Postautor: AgnieszkaB » 2013-04-07, 13:22

Witam , postanowiłam podpiąć sie pod ten temat, jestem studentką , co prawda mam wygodny wózek ale siedzenie na wykładach powoli zaczyna mnie wykańczać, może mi doradzicie czy warto kupić taką poduszkę , aż tak cbardzo chuda nie jestem ale dośc szczupła i jak to wstyd powiedziec koścista, no i po paru godzinach siedzenia na wykładach niektore cześci ciała zaczynają odczuwać tego skutki, może ktoś podpowie cos mądrego. pozdrawiam wszystkich.


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości