Kupno rewerka stacjonarnego

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

Raphael
Posty: 91
Rejestracja: 2012-04-28, 23:05
Lokalizacja: Kraków

Kupno rewerka stacjonarnego

Postautor: Raphael » 2013-05-03, 20:48

Mam kilka pytań dotyczących kupna rowerka. Chciałbym dostać na niego refundację z PFRON, ale z tego co czytałem trzeba mieć orzeczenie o niepełnosprawności, ja takiego nie mam. Skąd to się bierze? Z komisji ZUS? Mam zamiar składać papiery o rentę, tam coś takiego dostanę? Rehabilitantka, czy lekarz prowadzący leczenie ma wypisać wniosek o potrzebie zakupu takiego sprzętu? Z tego co czytałem jest takie potrzebne.
Jakie Wy macie rowerki?
Jak widzę te wszystkie przepisy, papierki to mi się słabo robi. :-/

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-05-03, 21:08

Idź do działu URZęDY to sobie tam poczytasz o komisji ds. orzekania o stopniu niepełnosprawności.
Rowerka nie mam żadnego, ale poszukaj, gdzieś, chyba w dziale REHABILITACJA o rowerkach też coś było.

zagoplanka
Posty: 55
Rejestracja: 2013-04-17, 15:18
Lokalizacja: kruszwica

Postautor: zagoplanka » 2013-05-16, 12:54

W zeszłym roku kupiłam sobie rowerek stacjonarny. Złożyłam wniosek do PCPR o dotację. Cały koszt rowerka to 730zł (Pliant) dotacji miałam 300zł (dobre i to). Od lat nie jeździłam na "normalnym" rowerze ze względu na zawroty i słabą równowagę, dlatego rower stacjonarny jest dla mnie dobrym rozwiązaniem. Trochę zaniedbuje ćwiczenia za to na rowerku jeżdżę codziennie.
zagoplanka


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości