Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
anula;)
Posty: 6100
Rejestracja: 2010-02-11, 16:59

Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Postautor: anula;) » 2015-05-01, 10:40

>>Świadczenia medyczne finansowane przez NFZ dostępne dla chorych na stwardnienie rozsiane (SM) <<

W ciągu roku jest naprawdę wiele możliwości skorzystania z rehabilitacji -także w warunkach domowych.
Pozdrawiam,i ...zachęcam do powalczenia o poprawę jakości życia...
.... niech nad waszym gniewem nie zachodzi słońce!... :rece2: EF 4

homag
Posty: 9019
Rejestracja: 2010-02-10, 17:44
Wiek: 60
Lokalizacja: Podkarpacie

Postautor: homag » 2015-05-01, 11:33

Anulko, dobrze, że założyłaś taki temat, bo choć w tym roku moja rehabilitacja, to będzie jakieś 10 miesięcy, nie wiedziałem o tych faktach, które podałaś w linku.
W żadną chemię nie wierzę, nie biorę, w ruch jak najbardziej, co odczuwam pozytywnie na własnej neurologii..jeden warunek - musi to być rehabilitacja właściwa dla nas, dostosowana do naszych problemów neurologicznych, przeprowadzona przez rehabilitanta, który rozumie dobrze temat, a nie jakaś śmieszna masówka. Ale to ja i moja opinia. Nie neguję chemii, ale wolę 1 - 1,5 godziny ćwiczeń dziennie. Wówczas moja serotonina i dopamina ma się dobrze.
Pozdrawiam. :-)

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Postautor: zosiako » 2016-08-04, 17:15

Nie wiem, czy tu, ale zapytam może ktoś coś wie na temat prewencji rentowej z ZUS-u? to podobno możliwość rehabu dla osób pracujących , ale nie wiem na jakich zasadach? doczytałam, że wniosek/skierowanie daje lekarz prowadzący, potem lekarz z zusu decyduje co dalej. rehab może być i ambulatoryjny i stacjonarny i podobno trwa 24 dni, jest w całości finansowany przez zus - jeżeli coś pomieszałam, proszę skorygujcie :yes:
pytania - czy ta reahbilitacja jest w ramach urlopu czy w ramach zwolnienia? nie ukrywam, że tyyyyyle urlopu to ja na wyjazd poświęcić za bardzo nie mogę :(

no i linka od ANuli przynajmniej u mnie nie działa, ale gdyby ktoś mi podpowiedział co i jak w mazowieckim NFZ byłoby super :)
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Postautor: rybka » 2016-08-04, 20:35

zosiako pisze:Nie wiem, czy tu, ale zapytam może ktoś coś wie na temat prewencji rentowej z ZUS-u?

Zosia ja wiem, albo wiedziałam bo byłam :biggrin: kilka lat temu, skierowanie może dać lekarz prowadzący albo rodzinny. Ja byłam stacjonarnie i na L4 (też nie mogłam poświęcić tyle urlopu) a pisałam tu o tym http://stwardnieniesmrozsiane.pl/viewtopic.php?f=13&t=2150&start=15
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Postautor: zosiako » 2016-08-05, 11:31

Dziękuję Dorotka :yes: - rozumiem, że procedura wygląda tak - skierowanie od rodzinnego, potem lekarz zusowski i czekamy - tylko ile mniej więcej? pół roku, rok? kiedy i komu mam powiedzieć, że będę potrzebowała L4 ? Ile czasu trwa wyjazd? czy to L4 to jest takie "szpitalne" czy od rodzinnej? czy takie prewencyjne zusowkie należy się tylko raz, czy można po jakimś czasie składać ponownie np po roku czy dwóch?
z tego co czytałam jedzie się albo z zusu albo z NFZ czyli nie można składać w obu opcjach? a w międzyczasie można składać na zwykła rehabilitację, taką na "dochodzenie" czy nie można?
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
rybka
Posty: 1974
Rejestracja: 2011-05-20, 18:58
Wiek: 52
Lokalizacja: OMC Kraków

Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Postautor: rybka » 2016-08-05, 17:03

zosiako pisze:procedura wygląda tak

skierowanie rodzinny lub neuro, czekałam ok. 2 miesiące (skompletowanie papierów i oczekiwanie na komisję zusowską), na komisji chcieli mnie wysłać na najbliższy turnus - i to był szok, dlatego zdecydowałam się na następny :biggrin: . Szefa poinformowałam. L4 wystawia sanatorium. U mnie w kadrach dopytałam - co chcą i kiedy, więc zaświadczenie o pobycie (po przyjeździe - wysłałam pocztą) a L4 przyniosłam jak wróciłam. Być może w różnych zakładach pracy jest różnie, dlatego lepiej dopytać. Słyszałam że my możemy do ZUS-u składać co rok, być może znów powinnam...Myślę że możesz składać i do ZUS i do NFZ (póki jeszcze jest :biggrin: ) nie powinno to kolidować między sobą, a resztę nie wiem... :biggrin:
Uśmiechnij się
Dorota
DK - KWC

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Świadczenia Medyczne dostępne dla chorych na SM

Postautor: zosiako » 2016-08-05, 18:31

:) dzięki Dorotko :yes: czyli przede mną nieuchronna decyzja do podjęcia o poinformowaniu pracodawcy o mojej chorobie :umnik2: ale nie wiem jak zareaguje i bardzo się tego boję, w sumie i tak nie bardzo da się już to ukryć ze względu na widoczne objawy, które niestety nie cofnęły mi się po ostatnim rzucie :umnik2:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości