Rehabilitacja w Dąbku

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2013-09-26, 09:23

orzel1985 pisze:jakie jest wasze zdanie na temat sanatorium i Dąbka, które bardziej pomaga

Trudne pytanie. Byłam w Ciechocinku i w Dąbku i dla mnie osobiście bardziej odpowiada Dąbek. Więcej zabiegów i osobisty rehabilitant który zna się na rzeczy.
W sanatorium też jest ok., tylko tam są zabiegi bardzo różne i trzeba samemu wiedzieć co dla nas pomaga a co szkodzi. Takie jest moje odczucie i nie sugeruj się nim , musisz sam przekonać się co dla Ciebie bardziej odpowiada.
Pozdrawiam serdecznie. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

pawel st
Posty: 1
Rejestracja: 2014-01-17, 15:16
Lokalizacja: gliwice

uwaga przestrzegam !!!!!!!!!!!

Postautor: pawel st » 2014-01-17, 15:23


przestrzegam przed osrodkiem w Dabku!!!!!jesli placisz za wszystkie zabiegi z wlasnej kieszeni to opieka oraz zabiegi sa standardowe.ale jesli przyjezdzam z Opieki Zdrowotnej wtedy traktuja Cie jak smiecia!!!
ZERO zainteresowania chorym,ZERO opieki,ZERO rehabilitacji !!!!!! za wszystkie zabiegi czy opieke daja Ci do zrozumienia ze masz placic!!!!Dyskrimunuja ludzi ze slaska.UWAGA PRZESTRZEGAM PRZED TYM OSRODKIEM!!!!!Dyrektor ma to gdzies,Rehabilitant tez ma to w dup..TOTALNA PATOLOGIA!!!!!Nie zostawie tego tak,napewno bede drazyl ten temat dalej!

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Re: uwaga przestrzegam !!!!!!!!!!!

Postautor: ircek » 2014-01-18, 00:33

pawel st pisze:
przestrzegam przed osrodkiem w Dabku!!!!!jesli placisz za wszystkie zabiegi z wlasnej kieszeni to opieka oraz zabiegi sa standardowe.ale jesli przyjezdzam z Opieki Zdrowotnej wtedy traktuja Cie jak smiecia!!!
ZERO zainteresowania chorym,ZERO opieki,ZERO rehabilitacji !!!!!! za wszystkie zabiegi czy opieke daja Ci do zrozumienia ze masz placic!!!!Dyskrimunuja ludzi ze slaska.UWAGA PRZESTRZEGAM PRZED TYM OSRODKIEM!!!!!Dyrektor ma to gdzies,Rehabilitant tez ma to w dup..TOTALNA PATOLOGIA!!!!!Nie zostawie tego tak,napewno bede drazyl ten temat dalej!


Hmm, pierwszy raz sie spotkałem z taką opinia o ośrodku i rehabilitacji.
Sa osoby, którym coś sie nie podoba i nie ze wszystkiego sa zadowoleni, ale takiej reakcji o wszystkim to jeszcze nie spotkałem.

a możesz coś więcej opisać, byłoby łatwiej sie do tego odnieść, gdyż pierwszy raz słyszę, aby ktoś w ośrodku sprawiał wrażenie, że trzeba za cos płacić, jesli jest się z e skierowania z opieki.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-01-18, 08:21

ircek pisze:pierwszy raz słyszę, aby ktoś w ośrodku sprawiał wrażenie, że trzeba za cos płacić, jesli jest się z e skierowania z opieki

Ja też pierwszy raz słyszę. Naliczyli mi za pobyt z mojego dochodu czyli z zasiłku pielęg. 153 zł. W sumie zapłaciłam ok. 100zł za cały pobyt i nie czułam się gorzej traktowana od innych.Zabiegówe miałam tyle ile dałam radę , do rehabilitantów i opiekunek, też nie nie mam zastrzeżeń.
Ps. Był Pan, który za pobyt zapłacił ładną sumkę, bo renty ma ok. 5000 , więc myślał że będzie traktowany lepiej ale niestety i nie był zadowolony z pobytu.
Myślę, że zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony.
Pozdrawiam :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

romg
Posty: 303
Rejestracja: 2008-07-30, 20:57
Lokalizacja: podkarpacie
Kontaktowanie:

Postautor: romg » 2014-06-20, 13:59

:-) Pozdrawiam z Dąbka :-) 323 :-)
Życie jest dziwne, a mimo to każdego dnia budzę się z myślą, że chcę żyć :)

kolekcjonerka
Posty: 449
Rejestracja: 2013-08-12, 14:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: kolekcjonerka » 2014-06-21, 12:16

Udanego pobytu i owocnej rehabilitacji! :-) Też czekam w kolejce i już się boję tego pierwszego razu ;-)
„Nie trzeba odwagi, kiedy i tak nie ma wyboru.”

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-07-07, 15:32

kolekcjonerka pisze: Też czekam w kolejce i już się boję tego pierwszego razu ;-)

Nie masz czego, ja osobiście chwalę sobie, tam są sami swoi.
Atmosfera jest fajna, rehabilitacja dobra, rehabilitanci pomocni, jedzonko jak w domu itp...
Ja żałuję, zamiast do szpitala wolała bym tam ale teraz jest za późno na żale w sierpniu mam termin.
Pozdrawiam Dąbek i wszystkich jego mieszkańców, pokój 323 w szczególności :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

papalila
Posty: 1
Rejestracja: 2014-08-29, 20:31
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: papalila » 2014-08-29, 20:37

Mam pytanie jakie warunki mają w ośrodku osoby, które są całkowicie niesamodzielne - i przede wszystkim czy takowe są przyjmowane. Po przeszło 1,5 rocznym oczekiwaniu tata dostał pismo, żeby stawił się w ośrodku za 2 tygodnie - przez ten czas jego stan bardzo się pogorszył. Porusza się na wózku i ma niewładne kończyny, nie jest w stanie nawet sam zjeść ani wykonać podstawowych życiowych czynności. Wymaga 24h opieki (również w nocy, gdy trzeba zgiąć/wyprostować mu nogi) i ma wielkie obawy, czy jechać na turnus. Z góry dziękuję za Państwa odpowiedzi i rady.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-09-02, 10:28

Czy któraś z osób, które bywały w Dąbku - może odpowiedzieć Papalili ?
Obrazek

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2014-09-02, 10:36

Byłam w Dąbku ale dosyć dawno ok. 3 lata temu, dlatego nie pisałam.
Wtedy było dużo osób całkowicie zależnych od innych.
Opiekunowie i rehabilitanci radzą sobie świetnie z chorymi. Karmią, wożą na zabiegi itp...
papalila pisze:ma wielkie obawy, czy jechać na turnus

Nie powinien mieć najmniejszych, super załoga, atmosfera fajna bo ludzie tylko z SM, ja nie widzę przeciwwskazań.
Serdecznie pozdrawiam. :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2014-09-02, 10:40

Dziękuję Reniu za błyskawiczny odzew :588:

Papalila, myślę, że jeśli macie jakieś wątpliwości, to warto też zadzwonić do źródła i dopytać się o szczegóły sprawowanej opieki przez personel Ośrodka.

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się :-)
Obrazek


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości