Rehabilitacja w Dąbku

Indywidualna rehabilitacja chorego na SM

Moderator: Beata:)

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-07-02, 23:44

Casey-> pobierasz druki albo ze strony Dabka, albo z opieki maja tam tez druki. tam jest jedna czesc która wypełnia lekarz a druga , ktora wypełniasz Ty, z tym idziesz do opieki mowisz, ze chcesz jechac do dabka na rehabilitacje i cała reszte załatwia juz opieka, wywiad srodowiskowy i ine rzeczy łacznie z wysłaniem papierów do poczekalni :-P w Warszawie. Czekasz cierpliwie najpierw na numer oczekujacy, nastepnie na termin stawienia sie do osrodka.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-07-03, 10:11

ircek, ja przygotowałam te rzeczy dla kobiety z pomocy społecznej, która dzisiaj przychodzi do mnie do domu. Nie wiem jakie zwyczaje ma opieka, ale jak już telefonicznie ich znalazłam (a długo szukałam -chyba 10 a może więcej telefonów, bo nie mogłam znaleźć opieki od kierowania do sanatoriów :evil: ) to kobieta powiedziała, że musi do mnie przyjść :roll:
I powiedziała, że muszę mieć komplet dokumentów tak jak wymagają w Dąbku czyli:

Wykaz dokumentów niezbędnych do wydania decyzji o skierowaniu do Ośrodka:

1. pisemny wniosek osoby ubiegającej się o skierowanie;

2. wywiad środowiskowy (rodzinny) przeprowadzony przez pracownika socjalnego ośrodka pomocy społecznej;

3. decyzja o wysokości renty lub zaświadczenie o wysokości dochodu osoby ubiegającej się o skierowanie do Ośrodka;

4. wyrażenie zgody na ponoszenie odpłatności za pobyt w Ośrodku;

5. ankieta - test funkcjonalny i badanie neurologiczne.

Mam punkt 5 (ja i lekarz wypełnione).
Mam punkt 3 ksero.
Pani z Dąbka jak dzwoniłam to powiedziała mi, że muszę napisać wniosek 1 i pod wnioskiem na tej samej kartce dołączyć 4.
Pani, na którą czekam zrobi punkt 2 i będę czekać, tylko nie wiem czy na telefon czy na list z Dąbka, czy sama mam dzwonić :roll: . Podpowiedz jak było w Twoim przypadku, proszę ;-)

Wczoraj miałam problem jak napisać punky 1, ale jakoś go zmęczyłam i napisałam.

Widzę, że co kraj to obyczaj. Przekonuję się już któryś raz o tym. Tak było z gruą o niepełnosprawności, ja dostałam decyzję od ręki (czekałam 10-15 minut na korytarzu). Tak samo było z rentą (czekanie 10 minut na korytarzu, ale oficjalna decyzja przyszła pocztą za miesiąc). Z forum widzę, że z tymi rzeczami różnie bywa...

I teraz ten wypadek - kontakt z opieką społeczną. Ty sam chodziłeś, a ja czekam na kobietę w domu... Co kraj to obyczaj!
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-07-03, 10:43

Wszystko sie zgadza co napisalas, a to, ze w roznych czesciach kraju a nawet miastach bywa róznie.
To prawda ze trzeba to wszystko przygotowac i, ze przychodzi pracownik z opieki do Ciebie musi zrobic wywiad, ale mogla by jak bedzie podpowiedziec Ci jak rteszte dokumentow wypelnic, przeciez to zajmuje 10 dodatkowych minut, ale widze, ze pani z opieki sie poprostu nie chce.

W puncie 1 musisz wlasnorecznie napisac, ze Ty nizej podpisana zwracasz sie z prosba o umieszczenie Ciebie w osrodku w Dabku(nazwa osrodka) na turnus rehabilitacyjny.

w puncie 4 piszeszz, ze zgadzasz sie na poniesienie kosztow odpłatnosci za turnus rehabilitacyjny( nie chodzi tu o cala kwote, bo tak niektorzy mysla, ale o te ustawowe 70% z dochodu) w Dabku odplatnosc jest 70% dochodu.

Mam nadzieje, ze jak przyjdzie pracownik z opieki bedzie bardziej wyrozumialy niz ta pani czy pan ktory z Toba rozmawial przez telefon.

Pozdrawiam
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-07-03, 11:01

ircek, dzięki za odpowiedź!
Ale wniosku, nie zamierzam pisać własnoręcznie, lecz na kompie (drukarkę mam). Tylko się podpiszę. Wynika to z tego, że mój charakter pisma zmienił się nie do poznania :evil: Kiedyś pisałam bardzo ładnie :-) a teraz źle piszę i jest mi łatwiej napisać na kompie :!:

Oprócz tego, że łatwiej na kompie to mniej się męczę.. :-/

A na wizytę przyjdzie właśnie ta pani, do której znalazłam telefon. Jest przez telefon bardzo miła i ugodowa... Resztę zobaczę jak przyjdzie.. Napiszę, na razie!
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2009-08-05, 13:22

Dostałam wczoraj informacje od marszałka o decyzji umieszczenia mnie w KOMR. Teraz musze czekać na kolejne pismo i jechać. Czy ktoś z forum też jedzie w najbliższym czasie?
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-08-06, 14:25

kati , a jaki masz numer oczekujacy, ja dostałem niedawno tez powiadomienie wiec jest szanasa ze bedziemy blisko i moze uda sie spotkac w Dabku :)
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

kati
Posty: 347
Rejestracja: 2008-02-26, 13:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: kati » 2009-08-07, 13:37

Ircek, chyba 516. A Ty?
"Wszystko ma swój czas, każda sprawa pod niebem ma swoją porę".

zosia_cz_wa
Posty: 1010
Rejestracja: 2009-07-13, 17:51
Lokalizacja: Częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: zosia_cz_wa » 2009-08-08, 17:06

mam pytanie ??? często myślę o jakiejś rehabilitacji ale nie wiem czy nie mając grupy inwalidzkiej miałabym jakieś szanse ??? Jestem na solu teraz i nie wiem czy nie kolidowałoby to , choruję już długo ale od roku zrobiłam się krótko dystansowa i opadłam z sił ...
zosieńka3

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-08-08, 18:50

Usuwam i wysyłam jako PW do Zosi.
Ostatnio zmieniony 2009-08-08, 18:56 przez maria_xx, łącznie zmieniany 1 raz.

maria_xx
Posty: 776
Rejestracja: 2008-02-21, 14:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: maria_xx » 2009-08-08, 18:53

Przepraszam za powtarzanie informacji w poście powyżej :oops: , miałam zamiar wysłać to jako PW, ale nacisnęłam nie to co trzeba :oops: .

ircek
Posty: 537
Rejestracja: 2008-06-23, 14:21
Lokalizacja: Północ
Kontaktowanie:

Postautor: ircek » 2009-08-11, 15:02

kati pisze:Ircek, chyba 516. A Ty?


kati ja mam 465/09 wiec mysle, ze powinnismy sie spotkac wprawdzie nie za długo ale jednak :) chyba ze cos namieszaja z przyjeciami.



zosia_cz_wa pisze:mam pytanie ??? często myślę o jakiejś rehabilitacji ale nie wiem czy nie mając grupy inwalidzkiej miałabym jakieś szanse ??? Jestem na solu teraz i nie wiem czy nie kolidowałoby to , choruję już długo ale od roku zrobiłam się krótko dystansowa i opadłam z sił ...


A masz rozpoznane SM?? jesli masz i chciałabys pojechac do Dabka to jest taka chyba mozliwosc Dabek działa na zasadzie domu pomocy spłecznej wiec chyba nie musi byc grupa inwalidzka.
"You`ll Never Walk Alone"
Idąc przez wichry i burze,
Wysoko trzymaj głowę,
I nie obawiaj się ciemności,
Po burzy zawsze świeci słońce.

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-08-20, 20:16

Sorki, że umieszczam swojego posta przy Dąbku, ale też jest w temacie, to znaczy sanatoryjnym.
Dzisiaj dostałam pismo z NFZ o rehabilitacji w Aleksandrowie Kujawskim, a ja chciałam do Ciechocinka... :-/
Zadzwoniłam i spytałam dlaczego nie Ciechocinek i uzyskałam odpowiedź, że nasz NFZ ma podpisaną umowę z Ciechocinkiem tylko na 21 dni w sanatorium i o wiele mniej zabiegów niż Aleksandrowie. Zobaczę jak to będzie.. ;-)

PS. Może ktoś z Was był w tym miejscu i może cokolwiek napisać?
Pozdrawiam :lol:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2009-08-20, 20:27

Oj ,jak blisko mnie będziesz a Aisza tam mieszka, więc nie ma tego złego... ;-)
Do Ciechocinka z Aleksandrowa jest kilkanaście minut,więc pod tężnie spokojnie można się wybrać :-)
Przyznam ,że nawet nie wiedziałam,że tam też można się rehabilitować :shock:
Życzę miłego i owocnego pobytu :-)
Obrazek

Awatar użytkownika
aisza
Posty: 7601
Rejestracja: 2008-08-09, 20:04
Wiek: 56
Lokalizacja: Aleksandrów Kujawski
Kontaktowanie:

Postautor: aisza » 2009-08-20, 22:10

Casey-Aleksandrów nie jest może takim ładnym miastem jak Ciechocinek ale nasze sanatorium w niczym nie odbiega tym ciechocińskim. Napisz kiedy bedziesz w moim rodzinnym mieście a napewno się spotkamy.Zapraszam :-)
Przestań mieć pretensje do innych. Bierz odpowiedzialność za każdy swój krok...

Casey
Posty: 1050
Rejestracja: 2008-08-29, 21:56
Lokalizacja: tutejsza

Postautor: Casey » 2009-08-20, 22:55

aisza, początek turnusu 3 października, a koniec 30 października. Jeszcze nie wiem jak będę jechała. Mam nadzieję, że mąż mnie odwiezie samochodem :roll: , ale jeszcze nic nie wiem i nie planuję, bo dopiero dzisiaj dostałam tę informację :shock: :roll: :lol:
Co nas nie zabije to nas wzmocni
------------------------------------------
Ale i tak najbardziej nam do twarzy z uśmiechem!


Wróć do „Rehabilitacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 207 gości