Ból.

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

Aśka
Posty: 1192
Rejestracja: 2009-12-03, 15:06
Lokalizacja: stąd

Postautor: Aśka » 2012-02-17, 22:32

Mnie też to wkurza,że większość lekarzy wszystko zrzuca na sm :evil: I w ogóle nie podejmują oni prób dalszego diagnozowania,wszystko tłumaczą tym durnym sm,kompletnie wszystko,każdą dolegliwość :roll:

Dlatego coraz częściej sama drążę temat,szukam innych rozwiązań(nawet jestem upierdliwa dla lekarza,nie daję się zbyć :!:),a nie wszystko wrzucam do worka z napisem "sm" :-/ Bo naprawdę nie wszystkie nasze dolegliwości,objawy to wina sm...

ninka
Posty: 18
Rejestracja: 2012-01-15, 16:51
Lokalizacja: Żary

Postautor: ninka » 2012-03-02, 22:34

zosiasamosia- ja miałam ręce ciężkie jakby 100kg ważyły,a nogi to po schodach nie mogły iśc i do autobusu nie mogłam ich podnieśc, takie były ciężkie, pomogły mi na to zastrzyki domięśniowe Nivalin pozdrawiam.

monik
Posty: 87
Rejestracja: 2008-09-28, 14:15
Lokalizacja: gdzieś koło bdg

Postautor: monik » 2012-05-08, 23:25

co do bólu nóg: ostatnio przez ok. 2 tyg miałam okropne "kręcenia" - tak, jakby kości sie przekręcały, nie mogłam w jednej pozycji wytrzymać dłużej niż minutę, najgorzej bywało jak się kładłam spać.. coś okropnego. na szczęście przeszło...:)

Awatar użytkownika
zosiasamosia
Posty: 5081
Rejestracja: 2011-07-26, 12:28
Lokalizacja: Całkiem fajna ;)

Postautor: zosiasamosia » 2012-05-09, 10:05

monik pisze:nie mogłam w jednej pozycji wytrzymać dłużej niż minutę


tak to ja mam non stop, przed diagnozą myślałam, że to na zmianę pogody mnie tak kręci, ale teraz już wszystko jasne, generalnie jak się położę po całym dniu to moje nogi nie "uleżą" w miejscu, cały czas własnie mnie kręci i muszę nimi ruszać, bo inaczej można zwariować......... :13:
.........jest coś, co Nas łączy....... :wink:

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2012-06-02, 18:06

A ja liczylam, że na reumatologii znajdą(naiwna!!)żródlo moich bóli i POMOGĄ,a tu...gucio!

Mam dyskopatie,zwyrodnienie stawów, więc ...nadal "bujam" na NLPZ,i tak do końca świata.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2012-06-02, 18:28

Myszona mnie ostatnio na reumatologii zdiagnozowali fibromialgię.Moja neuro mówi,że jest to często widziane w przebiegu chorób takich jak sm -nie ma lekarstwa,dali oprócz nlpz antydepresant i kwita.Bóle są bardzo przykre i identyczne z reumatycznymi,zresztą fibromialgia jest zaliczana do chorób reumatycznych i nazywana reumatyzmem tkanek miękkich i powięzi.Może u Ciebie też to jest? Niestety lekarze zupełnie olewają fibro i patrzą na pacjenta jak na histeryka :evil: a to tak daje w kość,że czasem żyć się nie chce.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2012-06-02, 23:32

Jaszczurkobyć może, aż zapytam doktora(prof?),bo obecnie t wyszlo,że zwyrodnieniowe,niewielkie zmiany plus dyskopatia-to nie powinno tak boleć-a BOLI.Pozdrawiam i dzięki.
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-06-03, 18:19

Myszona pisze:-to nie powinno tak boleć-a BOLI.

Dla mnie powiedział, że są wypukliny i będzie boleć, najlepiej żebym
pokochała ten ból. :shock:
Dziewczyny pomóżcie, poradźcie co Wam pomaga , bo już nie wiem co ze sobą zrobić :-/
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2012-06-03, 19:48

Reniu znasz mniej wiecej moją historię z kregosłupem.Na ból lędzwi to niestety dopiero operacja pomogła-i chociaż jedna wypuklina została,to krzyże bolą mnie dopiero po dłuższym chodzeniu/staniu.Natomiast dręczą mnie bóle stawów (krążą po większości stawów),kości,mięśni...słowem wszystko boli tak,jakby ktoś otłukł mnie kijem na oślep.Też mam zwyrodnienia np w stawach nadgarstków i dłoni,ale nie aż takie,żeby ból był tak obezwładniający.Nie mogę żadnej czynności wykonywać dłużej niż kilka/kilkanaście minut ,bo ręce dosłownie mi mdleją z bólu i ,jakby to dobrze wytłumaczyć...coś jak braku siły mięsni,znużenia jak po nie wiadomo jakim wysiłku.Są dni gdy zasypiam obolała,ból budzi mnie w nocy i rano wstaję też z bólem.Długo mnie diagnozowali,różne świństwa podejrzewali(toczeń)bo i we krwi nie mam idealnie (przeciwciała ANA dodatnie,crp stale +)do tego rumień ,sztywność poranna i czasem obrzęki,ale w końcu orzekli tę fibromialgię.Dali jeszcze skierowanie na krio,ale nie wiem,czy pójdę,bo na mysl o zimnie robi mi się niedobrze.Pomaga mi ibuprofen,częste polegiwanie i ciepło-nogi to sobie w nocy owijam np prześcieradłem i dopiero wtedy mogę zasnąć..Niestety oprócz tego nic nie daje widocznej ulgi.Antydepresanta nie wykupiłam i nie zamierzam na razie,bo jakoś panicznie sie boję sztucznego poprawiania nastroju,a poza tym zaproponowali mi taki,co to nie wolno prowadzić po nim,więc nie dam sobie odebrać tej resztki niezależności,jaką daje mi auto.Dopiero bym depresji dostała bez brum,brum :-P.Zresztą widzi mi się,że to jest zamiatanie problemu pod dywan na zasadzie "Jak się jej nastrój poprawi,to nie będzie się tak nad soba rozczulała i ból łatwiej zniesie" bo jak juz mówiłam,lekarze lekceważą tę chorobę i najczęściej umieszczają w kategorii histerii,przewrażliwienia i globusa (jak dodać,że chorują na to głównie kobiety w srednim wieku,to...same wiecie :evil: )

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-06-04, 07:31

jaszczurka pisze:"Jak się jej nastrój poprawi,to nie będzie się tak nad soba rozczulała i ból łatwiej zniesie" bo jak juz mówiłam,lekarze lekceważą tę chorobę i najczęściej umieszczają w kategorii histerii,przewrażliwienia i globusa (jak dodać,że chorują na to głównie kobiety w srednim wieku,to...same wiecie

:lol: dokładnie .
jaszczurka pisze:.Są dni gdy zasypiam obolała,ból budzi mnie w nocy i rano wstaję też z bólem.

bez pigułki, tak mam co dzień ale wiesz co? ostatnio wzięłam ibuprom na ból głowy i o dziwo, lżej mi się spało i chodziło [czyt. łaziło]. :13:
Opisujesz jak by moje dolegliwości i to wszystkie :shock: ciekawi mnie skąd to wszystko wiesz? :-D
Pomagał mi myalgan ale cena powalająca, zwłaszcza, że trzeba brać dłużej i na początku przynajmniej 2 dziennie.
jaszczurka pisze:Reniu znasz mniej wiecej moją historię z kregosłupem

znam Kinguś , bardzo Ci kibicowałam w tej przeprawie.
Zastanawiające są, te Nasze bóle stawów, wypisz wymaluj bb.
Trzymaj się i wielkie dzięki :588:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2012-06-04, 09:06

Ależ Reniu nie ma za co! Polecam Ci też branie ibuprofenu w tych żelowych kapsułkach zamiast tych tradycyjnych-nie rąbią tak po żołądku jak te twarde i zgaga jest o wiele mniejsza albo wcale-i w domu jest już tylko jedna Zgaga (ja :-P ) zamiast dwóch he,he.Sciskam.

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-06-04, 09:23

jaszczurka pisze:i w domu jest już tylko jedna Zgaga (ja ) zamiast dwóch he,he.Sciskam.

Zadzwoniłam już do mojej "niestawności", żeby kupił mi ibuprofen ,może wyciszy nieco swoją "zgagę" [mnie] :mrgreen:
Dla mnie samą siebie trudno zdzierżyć a domownikom współczuję ;-) :-)
Pozdrawiam serdecznie :-)
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

Awatar użytkownika
Myszona
Posty: 1494
Rejestracja: 2007-10-17, 18:17
Lokalizacja: Łódż

Postautor: Myszona » 2012-06-10, 17:37

jaszczurka pisze:niestety dopiero operacja pomogła-

Jaszczurko,to chociaż dobrze,że cokolwiek,dla mnie operacja odc. lędżwiowego nic nie pomogla ;-)
renia1286 pisze:co Wam pomaga


Reniu,dla mnie tak naprawdę-nic,biorę,trochę może uśmierza i tyle. Owszem,tramal pomagał,ale za dużo go nie można, a teraz w programie,nie mogę w ogóle. :-P
"Nie zawsze jest miło...ale ja się nie poddaję!"

Awatar użytkownika
renia1286
Posty: 14352
Rejestracja: 2009-06-20, 09:28
Wiek: 59
Lokalizacja: Warmia

Postautor: renia1286 » 2012-06-13, 08:37

Myszona pisze:tramal pomagał,ale za dużo go nie można

ja po jednej tabletce zasłabłam , od tamtej pory nie biorę :-/
Dwa dni biorę Ibuprom Sprint Caps i....spałam całą noc, ból nie wybudzał :10:
Dzięki Kinga :588:
Nie potrzebuję skrzydeł by latać, potrzebuję ludzi, dzięki którym nie upadnę.

jaszczurka
Posty: 588
Rejestracja: 2009-01-25, 00:37
Lokalizacja: chwilowo ok.Rabki

Postautor: jaszczurka » 2012-06-13, 12:05

Daj spokój Reniu ! Fajnie,że miałas chociaż kilka chwil bez bólu.Ale proszę Cię,nie zapomnij,że tego też nie wolno jeść bez przerwy i ograniczeń-najlepiej jakbyś się skonsultowała z rodzinnym chociażby ,bo wiesz,co innego wziąć doraznie a co innego jak się potrzebuje długodystansowo.Ja wiem,że Ty to wszystko wiesz sama,a palnęło mi sie jakieś śmieszne kazanie,ale strzeżonego Pan Bóg strzeże! Więc proszę Cię kochana-ostrożnie !


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości