Problemy z oczami

Jak czujesz się w tym momencie?

Moderator: Beata:)

hania995
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-10, 18:03
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: hania995 » 2013-05-10, 19:00

ale jest to widoczne bardzo słabbio, praktycznie w ogole. moze to byc spowodowane przez lek?
ZG

Awatar użytkownika
Beata:)

-#Administrator
Posty: 9398
Rejestracja: 2009-02-09, 14:24
Lokalizacja: Toruń

Postautor: Beata:) » 2013-05-10, 19:04

A Hania zna język angielski? Tego nie wiemy i wcale go znać nie musi. To jest polskie forum, więc piszemy w tym właśnie języku. Jeśli chcemy podać jakąś informację, która naszym zdaniem może być istotna, tłumaczymy ją.

hania995, z treści ulotki, którą podała sk, wynika m.in, że Avonex może mieć spory wpływ na wątrobę i jeśli skóra lub białka oczu stają się żółte, powinnaś skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam.
Obrazek

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-05-10, 19:15

Przepraszam, nie zwróciłam uwagi na to i z automatu wkleiłam po właściwej informacji. :oops: Moja siostra (analityk med.) mówiła, że jest duże prawdopodobieństwo, że to ma podłoże wątrobowe i jakkolwiek by nie było, lepiej jest się skontaktować z lekarzem. Jeśli chcesz robić badania na własną rękę: bilirubina, aspat, alat.

Isa
Posty: 23
Rejestracja: 2012-08-23, 18:27
Lokalizacja: Warszawa

Oczy jakby nie moje...

Postautor: Isa » 2013-09-11, 11:11

Witajcie,
Nie wiem co mam o tym myśleć więc prawdę mówiąc liczę na Wasze opinie.
Jest środa a ja od poniedziałku czuję się jakbym była po kilku głębszych...
Chodzi głównie o wzrok. W sumie to widzę wyraźnie, nie mam żadnego podwójnego widzenia ale jak szybciej przesuwam wzrok to łapię ostrość tylko centralnie a wszystko inne potrzebuje chwilki aby się wyostrzyć. Przez to mam wrażenie jakby mi się w głowie kręciło i jak idę korytarzem i patrzę przed siebie - ściany się zmywają. Dosłownie jakbym przez tunel szła. Jak dłużej patrzę się na kogoś mam wrażenie, że mi się oczy rozchodzą choć nic takiego się nie dzieje (tak mi mówią ludzie z którymi rozmawiam).
Nie jest to może bardzo uciążliwe bo się nie przewracam i chyba idę prosto ale bardzo mnie to martwi.
Byłam w sobotę u okulisty ale nic nie znalazł.
Czy można to nazwać rzutem? Czy to chwilowe pogorszenie?
Wiem, że mi tego nie powiecie i odeślecie mnie do lekarza ale czy u kogoś z Was takie objawy miały miejsce?
Miałam rok spokoju od diagnozy (wtedy było tylko podwójne widzenie) i łudziłam się, że tak już będzie zawsze a tu zonk.
Isa

Awatar użytkownika
Jukka
Posty: 2012
Rejestracja: 2012-12-15, 22:17
Lokalizacja: z miasta
Kontaktowanie:

Postautor: Jukka » 2013-09-11, 11:27

Niezupełnie tak, jak opisujesz, ale miewam czasami:
- uczucie jakbym nie miała lewego oka. Nie, nie ślepnę na to oko - tylko tak "odczuwam brak".
- miewam problemy z ostrością widzenia i wygląda to tak, że jak dłużej się wpatruję w tekst to on się na chwilę pojawia, potem znów rozmywa, więc u okulisty czytanie wyglądało tak:
1 albo 7, 2, 4, tu nie wiem co, 3 albo 8, nie wiem, 0... a to po czwórce to 6. Tak więc u okulisty nie widać, żebym wymagała silniejszych okularów, jak mi czy okulista czy neuro patrzył głęboko w oczy (tak bardzo głęboko, że musiał sobie latarką świecić) to też nic nie widział.
Tylko że w tym drugim przypadku to mi jeszcze dochodziło drętwienie dłoni, to bezradna neuro (bo neurologicznie też wszystko zdawało się lekarzom być w porządku) zapisała mi medrol. Jakoś tak niewiele, chyba przez 5 dni to jadłam... i przeszło. I ze wzrokiem i z dłonią.
I jeszcze coś takiego było kiedyś, dawno temu, przed diagnozą: zawroty głowy i jak szłam to takie wrażenie, jakbym oglądała film kręcony przez kogoś, kto idzie... Te objawy mijały wieczorami i po alkoholu (czyli była impreza, bałam się co będzie jak wypiję alkohol a tu się okazało, że było lepiej). To mi okulistka miłorząb zapisała.

ktosiek
Posty: 6
Rejestracja: 2013-10-01, 13:47
Lokalizacja: wrocław

Postautor: ktosiek » 2013-10-21, 15:31

Witam wszystkich, pisze tutaj bo chciałbym sie dowiedzieć czy mając w lewym oku daltonizm oraz na lewe oko źle widze, a dokładniej gdy zakrywam prawe oko wtedy widze jak zza mgłą, a przy czytaniu musze sie skupić bardzo, ponieważ wtedy wydaję mi sie, że jest dalej tekst, który chcialbym przeczytać oraz widze tylko 2-3 literki, a reszta jest całkowicie rozmazane. Czy są okulary w których bym normalnie widział?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ktosiek, łącznie zmieniany 1 raz.

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-10-21, 18:44

Z tego, co się orientuję, okulary niewiele pomagają na pogorszenie wzroku związane z PZNW, a to dlatego, że uszkodzenie nerwu wzrokowego powoduje, ze oko przesyła niewłaściwy obraz do mózgu, nie ma to związku ze standardowymi wadami wzroku. :-/ Pewnie, jeśli widzisz rozmazany obraz, okulary pomogą go "przybliżyć", dzięki czemu może łatwiej będzie czytać. Ale ostrości i percepcji kolorów już niestety żadne okulary nie przywrócą. :-/

ktosiek
Posty: 6
Rejestracja: 2013-10-01, 13:47
Lokalizacja: wrocław

Postautor: ktosiek » 2013-10-22, 11:26

rozumiem a gdybym zrobił korekte laserową to jest szansa ?? czy niestety nawet to by nie pomogło ??

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2013-10-22, 11:32

Nie, przykro mi :2:

Awatar użytkownika
zosiako
Posty: 4565
Rejestracja: 2013-04-15, 12:39
Lokalizacja: Stąd

Postautor: zosiako » 2013-10-29, 05:43

pytałam o korekcję laserową w kilku przychodniach i niestety przebyte PZNW całkowicie dyskwalifikuje do tego typu zabiegu. dodam, że wadę wzroku miałam przed pierwszym PZNW i chodziło mi o korektę wady sprzed. w 3 poradniach w Warszawie usłyszałam dokładnie tą samą opinię. :13:
Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych. Ernest Hemingway

MartaW
Posty: 18
Rejestracja: 2011-11-04, 21:40
Lokalizacja: DABROWA GORNICZA

Postautor: MartaW » 2014-01-18, 18:53

Witam. Chciałam zapytać o dziwne widzenie... Właśnie zaczęłam pracę fizyczną, mega wysiłek, ale do wytrzymania i od 2 dnia mam problemy ze wzrokiem, tzn. problemy widzę delikatnie jakby przez mgłę, oczy mi się jakoś rozjeżdżają przy bliskich odległościach, w dalszych jest dużo lepiej. Nie wiem jak to wytłumaczyć, czy to może mieć jakiś związek z chorobą czy skutki pierwszej tak "ciężkiej" pracy :) Pozdrawiam wszystkich i dużo uśmiechów życzę :)

Awatar użytkownika
blanka
Posty: 7000
Rejestracja: 2012-09-07, 17:02
Wiek: 50
Lokalizacja: tarnowskie góry

Postautor: blanka » 2014-01-18, 21:22

Najlepiej mogłabyś to ocenić dając oczom odpocząć (dłużej np dobę). Jeżeli wzrok wróci do normy ,tzn że masz po prostu przemęczone oczy .Jeżeli nie -poszłabym do okulisty (moze potrzebujesz korekty wzroku) ,albo po prostu okulista powie Ci co dalej .
pozdr.
Blanka

sk
Posty: 167
Rejestracja: 2013-04-05, 15:20
Lokalizacja: Rybnik

Postautor: sk » 2014-01-19, 18:07

U mnie tego typu objaw z "rozjeżdżaniem się" obrazu występuje bardzo często po przemęczeniu organizmu i mija po kilku godzinach. Czasem występuje też rano. Jeśli po odpoczynku nie minie - dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem. ;-)

jankowalski28
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-22, 23:14
Lokalizacja: Włocławek

Proszę o poradę

Postautor: jankowalski28 » 2014-03-22, 23:34

Witam!

Mam 27 lat, na SM choruję od 19 roku życia...
Mam za sobą kilka rzutów- podwójne widzenie, zapalenie nerwu wzrokowego...
Jestem 3 rok na Betaferonie, i od czasu przyjmowania leku o chorobie praktycznie zapomniałem...
Od stycznia tego roku pojawiły się znów kłopoty ze wzrokiem.
Lewym okiem widzę fatalnie, prawym super- jak na załączonym obrazku (obraz "przepalony", kolorowe "plamki" uniemożliwiające mi przeczytanie testu chociażby na komórce)

********************


W poniedziałek mam wizytę u neurologa. Zgłaszałem już w styczniu problem- pogorszenie się wzroku. Po drodze byłem u okulisty- ten powiedział, że mam uszkodzony nieodwracalnie nerw wzorkowy.. Ja jednak czuję, że został on zlekceważony. W poniedziałek mam kolejną wizytę u neurologa. Co robić? Prosić o jakieś sterydy? Błagam, pomóżcie!!!


**********************
Edycja:

Reklama usunięta - Administrator.
Ostatnio zmieniony 2014-03-23, 00:00 przez jankowalski28, łącznie zmieniany 1 raz.

Katee
Posty: 211
Rejestracja: 2014-02-14, 18:46
Lokalizacja: Polska

Postautor: Katee » 2014-03-23, 12:42

jankowalski28, sterydy nie pomogą naprawić uszkodzonego nerwu, ja na Twoim miejscu czekałabym cierpliwie na wizytę u neurologa a i od niego nie oczekiwałabym żadnych rewelacji...
Mam podobny problem do Ciebie- prawym okiem widzę bardzo dobrze a lewym fatalnie. Normalnie patrząc wiem, że używam głównie prawego oka bo ogólny obraz jest nie najgorszy. Miałam robione potencjały wzrokowe, wykazały uszkodzenie drogi wzrokowej w obu oczach tak samo, więc może gorze widzenie lewym okiem jest spowodowane po prostu wadą wzroku :566: albo lekarz "skopał" potencjały co jest w sumie bardziej prawdopodobne.
Boli mnie to lewe oko... Na razie żadnych poważnych incydentów- typu oczopląs, zaniewidzenie częściowe czy całkowite, podwójne widzenie- nie było, ale myślę, że to tylko kwestia czasu.


Wróć do „Obecne samopoczucie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości